Klud, diskutujeme slusne...
25.05.2024 - 13:03:14
22
na hentoho klud neexistuje,iba poriadny mlat na gebulu.A este ho tu aj krmite.ja si neprajem,aby tu zmatok trollil tieto h0vna,nech si ide smradit na telegram a ich rusky kanal.

vyhlasujem Specialnu foracku operaciu proti tymto smradliakom
25.05.2024 - 13:13:49
02
Hanku, vrat sa, az ked sa prepnes spat na Charlieho... :lol:
Nemusi byt kazdy troll. Sam som sa v praxi presvedcil, ze na Slovensku je dost tradicne konzervativno pronarodnych obcanov, ovplyvnenych russkou propagandou (zle ockovania, zla EU, 3 zachodov sa bojacich,... ) a vzhliadaju preto naivne k Russku, ale nie su systemovi russofili. S nimi sa diskutovat da a ked ich len zahriaknes, tak ich len presvedcis o spravnosti ich postoja. Takych mlciacich tu bude zopar a odpisanim ich na nasu stranu urcite neziskas.
25.05.2024 - 15:35:15
00
pbs.twimg.com
25.05.2024 - 21:47:21
011
Ja som ani nikde nestretol s informaciou, ze by sa niekedy Rusko na bezpecnostnej rade OSN stazovalo na postavenie ich mensiny v UA. Ale zrazu to bolo treba riesit vojensky a to priamo utokom na Kiev...
25.05.2024 - 22:14:27
09
A to ste ešte vynechali zlatý klinec, kde v 2008 Putin jasne hovorí, že Rusko plne uznáva ukrajinské hranice vrátane Krymu, všetky nejasnosti ohľadom hraníc sú vysporiadané a uzatvorené. A navyše tvrdí, že na Kryme žiadne etnické problémy nie sú.

https://www.rferl.org/a/putin-crimea-ukraine/26942862.html

Samozrejme, nič z toho už nie je pravda, Rusi už stihli aj vytlačiť nové učebnice.

A len pre upresnenie, tá otázka bola Putinovi položená pretože vtedy skončil ruský zásah v Gruzinsku a francúzsky minister zahraničia povedal, že nasledujúcim konfliktom čo Rusi vyvolajú bude Krym, kvôli ich záujmu o základňu na Sevastopoli. Tak moderator položil Putinovi priamu otázku
25.05.2024 - 22:52:39
210
AKTUALIZÁCIA: Ruská 58. armáda, ktorej predtým velil zatknutý generálmajor Popov, údajne odmieta rozkazy. Sú umiestnení v okupovanom Melitopole - len 200 míľ po priamej ceste do Rostova na Done, mesta, ktoré obsadil Prigožin počas svojej vzbury.

https://twitter.com/igorsushko/status/1794473015415291997
26.05.2024 - 06:32:07
01
Spinning turret syndrome
https://x.com/StKytti/status/1794462494561563008
26.05.2024 - 09:07:08
01
cokupit napísal:
Flegko 11.10.2022 - 08:32:55 si tu splietal bludy o balistickych raketach, iba aby si 11.10.2022 - 09:57:19 napisal
"O subsonickyh raketach som nevedel, takze teoreticky to ta IGLA mohla dat dole."

To je nieco ako napisat, ze nevies, ze motor v aute nemusi byt len na benzin, ale aj naftu... ok beriem, ucis sa.

"Specnaz som samozrejme poznal, ale domnieval som sa tak ako vacsina, ze je to protipol rangerov, zelenych baretov a podobnych jednotiek. Nie, nie je, "

Tu uz sa blizime k jadru problemu. Ty sa domnievas...


Lenze ja svoje domienky podporujem aj faktami, Preco som spochybnil zasah Igly som pomerne siahodlho vysvetlil na politike...bez uspechu a to som pouzil fyziku zo ZS, takze teoreticky by tomu mohol pochopit kazdy.
Vas problem je, ze nemate argumenty, respektive nepremyslate nad vasimi argumentami, ci argumentami toho s kym nesuhlasite.
Niekto tu mi tvrdil, ze A-50 bola zasiahnuta nad Azovskym morom, a preto bola v dostrele UA PVO. Fajn, na roznych mapach sa naozaj ukazuje miesto zasahu nad Azovskym morom, ale....nikto z tychto "analytikov" si nepozrel, ze video z tohoto zasahu bolo tocene zo zeme, vidiet na nom ako A-50 vypusta flares a potom dostava zasah, takze fakt, ze bola zasiahnuta nad Azovskym morom desiatky km od pevniny a potom doplachtila az pri letisko, kde sa zrutila sa da vyvratit, Je jasne vidiet odkial bolo video tocene a kde dostala zasah. Napriek tomu mi to tu niekto pred par dnami (mozno aj ty) vmietol do tvare, ze sa mam pozriet, kde bola zasiahnuta. Nie bola zasiahnuta daleko za dostrelom UA PVO, dokonca mozno priamo pri letisku, pretoze na zabere sa na chvilu mihne nieco ako hangar.
Chces odo mna mapy zasahov, ok to je legitimna poziadavka, ale s takymto casovym odstupom je to hrozny zrut casu. Keby som videl, ze mas zaujem debatovat mozno by som sa do toho pustil, ale takto sa mi nechce...sorry.
Ale aspon nieco, co vytiahnem z hlavy.
Obcas sa pozri na satelitne zabery udajnych zasahov dronov, napriklad tu opravovnu A-50 v Taganrogu, kde rusakom vyhorelo do 1000 m2 hangaru...to tam museli poslat nalozenu Cesnu, aby sa spravila takyto zasah. Alebo, mozno nejaka raketa?
Dalsie videa/fotky z Tangaroku ukazuju aktivaciu/strelbu PVO, konkretne rakiet na vysoko letiace ciele, pricom pri naletoch dronov z dostupnych videi rusaci aktivuju len neraketovu PVO...co je logicke lebo je to ekonomicke. Nahoda?
Samozrejme iste zasahy na ruskom uzemi mozeme pripisat aj RU PVO, pretoze ak niceo raz vystrelis hore, spadne to dole. Ale toto tiez neuznavate, pretoze s tymo prisiel pred rokom niekto v tejto teme, ze cast poskodeni UA infrastrukury moze sposobit vlastna PVO a ja som s nim suhlasil. Vo finale sme boli obaja vyminuskovani a oznaceny za rusky smrad....lebo fyzika u vas nefunguje.
V aprili sundali UA TU-22, 300km od ich (povodnych) hranic. V skutocnosti 400km od frontovej linie. Ja sa pytam cim, ked oficialne nic take nemaju? A opat nas krmili, ze slo u upravenu S200....lebo to tvrdili UA. RU samozrejme imitovali poruchu motora;o).
V ten isty mesiac podozrivy utok na skladisku klzavych bomb, respektive ich klzakov....prisudzovany samozrejme dronu, ale vzhladom na to, ze ziadna z bomb nevybuchla sa mi zdali skody pomerne rozsiahle. Skoro v rovnakom mieste ako bolo sejmuta A-50. Divne je, ze sa neprekracuje isty radius, ved drony by doleteli aj dalej, ale zasahy sa opakuju v tom istom radiuse.
Ale podme dalej, Opat dalsi utok na to iste letisko, vraj opat dron, tentoraz nebudem spekulovat, pretoze sa mi to zdalo na zasah raketou prilis male, ale ktovie?
V maji znicena S-27 na nasom starom znamom letisku, kde to tento rok uz schytali rusaci snad 5x pri Kusovskaja. Opat dron?
Viac z hlavy takto narychlo nevytiahnem, navyse hrozi, ze si na nieco zle spomeniem a budem tu opat vysmiaty a okrem toho, ked nenarazam na rozumneho oponenta hrozne rychlo stracam zaujem o debatu aj ja;o).
26.05.2024 - 18:26:48
00
A pointa?
26.05.2024 - 19:28:41
01
Netuším, ja ho už dlho nečítam :)
jedine keď to má tak 2-3 riadky tak to dám
26.05.2024 - 20:26:12
02
Nikto to necita. ;)
26.05.2024 - 21:18:09
30
Nebuď taký striktný, nájdu sa ;)
I keď občas sú to čitatelia stratení v záľahe textu.

Pointa bola (myslím) toto: 'Vas problem je, ze nemate argumenty, respektive nepremyslate nad vasimi argumentami, ci argumentami toho s kym nesuhlasite.'

PS, edit: flegko, kvôli mne, ojedinelemu čitateľovi to vôbec nemusíš písať tak podrobne;) aby z toho nevznikli nejaké neodôvodnené predstavy o sledovaní, podobne ako mal onehda istý podtatransky clen
26.05.2024 - 21:34:32
00
Houno o tem vim, beriem to s rezervou, ale precitam si prispevky rad (aj tie dlhsie) :$
26.05.2024 - 23:03:30
00
ale kdeze - ide o to, ze opakovana loz sa stava pravdou. A keby istemu flegkovi slo o nejaku pravdu, a nie praudu, nehovoriac o sebareflexiu, tak si nevymysla stale nove a nove klamstva dokola. Ci je to cielene a vedomo alebo kvoli jeho zaslepujucej sebadokonalosti.... necham na zvazeni kazdeho citatela.
a len tak pre srandu, som si pustil to videjko s iglou. nom, takze, sice chlapik v zabere sa otaca za strelou, v zaciatku 7. sekundy, ktoru v cca 7.3s aj vidno v pravom hornom rohu, ale flegko je asi hluchy, ked uz v stvrtej sekunde nepocuje ako (zrejme) kameraman zakrici "idiot" a par desiatok ms nato pocut strelu, i.e. pocut ju cca 2-3s pred tym ako sa zjavi v zabere. Nom, tod by bolo prve klamstvo o tom ze zvuk bolo pocut az po otoceni, vsakze. To, ze zrejme ani nevidel tu zssr raketu v ~7.3s ani nekomentujem. Ale tak, zjavne, on este vytiahne eso z rukava, a povie ze on uz vtedy spravil analyzu ktora hovori na zaklade vysky vojaka, dlzky sovietskej rakety na zabere v tej ~7.3s, a inych parametrov, ze pod akym uhlom co letelo a teda v akej vzdialenosti od koho a preco vlastne ten zvuk musel prejst >~1km a teda raketa je nadzvukova.
Druhe je, ze si volajak interpretuje tu druhu stopu, bez vybuchu, ale jaksi pravdaze zase ignoruje, ze zjavne tam neboli len 2 ludia, ale viac. A ten vojak v zabere vystreli az ako 2. v cca 15s, a 3s pred nim vystreli zozadu niekto tiez - tu raketu som si v zabere nevsimol - zjavne tuto flegko ignoroval, a velmi realne to mohla byt ta "zahadna druha stopa", vsakze.
nom, a nakoniec, ano, flegko je taky vojensky expert, ze uz v dobach ked nevedel o tom ze existuju aj podzvukove strely s plochou drahou letu u sovieta, tak poznal rychlostny profil igly, aby vedel, ze tych 5-6km co ma ofiko dostrel, preleti za 8s. A kedze ma tabulkovu max rychlost 570m/s, tak 5km verzia to minie za 8.7s a teda jeho analyza sedi. Heureka! Co na tom, ze potrebuje nekonecne zrychlenie, a tak... A pravdaze, iste nemohli mat tu 6km verziu, kedze to vyanalyzoval z toho videjka a uhlov.

Ale uz som teda strateny flegko? plati ta tvoja prva, druha, alebo tretia verzia popisu toho videjka? ci teraz narukujes so 4., s tym ze to ta len my, obycajny luzri nechapeme :D
27.05.2024 - 00:13:34
02
keyboard_arrow_up