Ako samotný názov mini - témy hovorí ide o pukanie..
ako ho definovať?
- pri rozbiehaní sa na biku počujem pukanie (nie je to nejaké extrémne praštanie), zvuk počuť aj na rovine, i do kopca. Čiže nie je podmienené silovým šlapaním. Ide o pukanie pri rozbiehaní sa a potom ustane (4-6 x). Problém nebude v kľukách a v strede (mám Deore Holowtech II, premazané s novým stredom, riadne utiahnuté).
Skôr by som sa opýtal, či to nemôže byť spôsobené orechom a kazetou. Mám Mavic Corossride 08. Orech je taktiež premazaný, kazeta riadne upevnená - kazeta má malú vôľu v smere kolmom na orech, ale to je asi v norme. Je možné, aby sa "vydreli" drážky orecha, na ktorom je kazeta a to to spôsobovalo??? Náboj ma tak cca 1 rok. Čiže kazeta na orecha vplyvom šlapania by sa "hýbala" a spôsobovala, tak svojím posunom tieto zvuky???
Ďaľšia vec, čo ma napadá je vyťahaná reťaz, že by točením pedálov nejakým spôsobom prenášala silu na kazetu a tá to spôsobovala.
Iné možnosti ma nenabadajú, lebo špice sú utiahnuté, tak akurát - ani silno, ani slabo.
Viem, že sa takto zle radí, keď to nepočujete, ale i tak skúste mi dať tip ako na to...
Vďaka za názory (problém nechcem riešiť kúpením mp3 prehrávača..)
02.02.2010 - 09:44:41
00
zisti pri akej intanzite to puka,poskusaj jednou nohou slapat ci su to neni pedalev zavite kluky moze to byt seli co po zime sa vzdy nieco ozne...identifikuj priblizne miesto odkial to vychadza
02.02.2010 - 10:14:29
00
Ja si ti priznám, že mne to robilo asi jeden rok, a to som všetko premazal rozobral a zase a nič aj tak to robilo, a neviem ani kedy ale niejak to prestalo.
02.02.2010 - 10:19:53
00
moje posledne pukania boli uchytenie zadneho kola do ramu .upinak som musel poriadne zatiahnut a plochu na rame premazmut,druhe bolo uchytenie tlmica na hornej trubke,jemne poknutie, povolenie ,domazanie a jemne dotiahnutie vyriesilo...
02.02.2010 - 10:26:12
00
Navrhujem demontovať kľuky s miskami, prečistiť, znovu nahodiť. Ja som tak zvuk pred rokom odstránil. Potom to môže byť spomínaným slabým utiahnutím RU, slabo dotiahnuté skrutky na pätke šaltra,...
02.02.2010 - 11:40:02
00
ka by ti to pukalo v strede alebo v pedaloch .. a pouzivas tretry.. citil by si razy do chodidiel.. boli by jemne ale citil by si ich. Ja by som sa skor orientoval na zadny naboj.. skontroloval by som komplet loziska v zadnom naboji.. Mne pred rokmi (gulickove lozisko) praskla gulicka a potom mi stale nieco praskalo.. casom to ustalo.. ale ked som rozobral lozisko... gulicka bola na prach.. Netusim ake loziska maju tvoje crossridy.. Ale skus..
02.02.2010 - 12:24:41
00
Zatiaľ vďaka za názory:
- ešte doplním: mám pedále SPD M520 - boli rozobraté, premazané
- stred je OK, ten je nový, premazaný, utiahnutý
- zadný náboj je na priemyselných ložiskách, dávam tam olej od Shimana, ten ešte pozriem
- čo sa týka kazety, tak jedine tam by som hľadal chybičku, ale vraj kazety na kolesách Mavic maju maličkú vôľu (otázka znie ako silno môžem pritiahnuť kazetu na náboj?)
- ešte jedna vec ma napadla: prasknutý rám (malá prasklinka), ale nenašiel som nič

Asi na to, treba ísť vylučovacou metódou
02.02.2010 - 12:36:08
00
mne pukali zle utiahnute srouby v prevodniku... skus cely bike umyt vydrhnut a namazat .obcas aj to pomoze
02.02.2010 - 12:42:23
00
este ma jedna vec napadla..Raz mi dokonca praskalo v mieste kde je sedlovka zasunuta do ramu.. (po case sa tam dostal prach a zacalo to vrzgat) vybrat vycistit..
02.02.2010 - 13:20:48
00
tych moznosti je vela .....,kazdy spoj ti moze pukat, pokial ti tam naliezol prach alebo spinava voda...najprv lokalizuj miesto potom tam vsetko ocisti a premaz olej niekedy pomoze len na chvilku, ja davam vecsinou vazelinku....
02.02.2010 - 13:38:43
00
najcastejsie miesta u mna:
- spoj sedlova objimka-sedlovka
- patka prehadzovacky (spoj patky a ramu)
- vyplet (staci kvapka riedkeho oleja na krizenie drotov)
- a potom spodne capy, prip. uchytenie tlmica na ram u stareho full
So stredom, klukami ani pedalmi som nikdy nemal najmensi problem.

Na AL-ramoch sa miesto pukania zle lokalizuje, zvuk sa rychlo siri dalej...


Naposledy upravil romanx dňa 02.02.2010 - 14:15:22, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2010 - 13:43:12
01
ja hlasujem za prevodníky a ako druhé za prasknuty rám ... To su moje najčastejsie audio problemy :lol:
02.02.2010 - 14:12:51
00
Mne prasknutý rám nepukal :P
02.02.2010 - 14:14:17
00
Sylvatic Nepoviem nič nové, všetko tu už asi odznelo. Hľadaj a systematicky skontroluj /rozober, vyčisti, dotiahni/ postupne všetko. A kontroluj aj veci o ktorých si presvedčený, že v nich problém nebude. Zadná stavba, pätka, upinaky, stred, dotiahnutie pedálov na kľukách ....
02.02.2010 - 14:45:20
00
ešte skontroluj či kazeta nechodi na orechu nie len tak ako si spominal ale aj keď ju chytíš za zuby a pomykáš z lava do prava.Podobný problém som riešil teraz na jednom biku presne na kolesach Mavic Corossride 08. Ak je aj tam vola s tým nič nespraviíš sú to nepresne vystupky na orechu na nasadenie kazety a budeš s tým musieť žiť.Netvrdim,že toto je tvoj problém ale možne to je.Ináč spraviť presne ako Turbi píše.
02.02.2010 - 14:57:41
00
keyboard_arrow_up