Sylvester Alfred uraduje. tu som ho poslal uz do pecka: :swear:

______________________________________________________________
> Od: "Sylvester Alfred" <sylvesteralfred112@gmail.com>

Ďakujem za vašu odpoveď.
Som z Poľska, som spokojný s cenou aj stavom.
Ale chcem, aby si vedel, že pre to nebudem môcť prísť. Mám teda súkromnú špedičnú spoločnosť, ktorá si pre to po dohode a platbe príde.
Máte PayPal e-mail alebo bankový účet, aby som vám mohol poslať prevod priamo na váš účet?

Meno banky:
Názov účtu:
IBAN:
Číslo účtu:
BIC:
WhatsApp číslo: :
Adresa vyzdvihnutia:
Suma:

Čaká na vašu odpoveď
Vďaka

Thank you for your reply.
I am from Poland, I am happy with the price and condition.
But I want you to know that I won't be able to come for it. So I have a private shipping company that will come for it after agreement and payment.
Do you have a PayPal E-mail or bank account so I can directly transfer to your account?

Bank Name:
Account Name:
IBAN:
Account Number:
BIC:
WhatsApp Number: :
Pickup Address:
Amount:

Waiting for your reply
Thanks
08.04.2022 - 14:25:50
00
Dr Ten Ericken z Nemecka zas uraduje... Chvilu som sa s nim hral, poslal som mu vymyslenu adresu a IBAN, aby mal kam zaplatit, a cuduj sa svete, on sa zazracne po jednom maile naucil po anglicky a nasledne aj po cesky :D
Na zaver som ho este pozdravil oznamenim o vyhre od Nigerijskeho princa na 16.000.000 USD a zaregistroval na vsetky pochybne mailing listy, na ktore som si len spomenul :D
13.04.2022 - 08:35:10
04
Vies sem dat zoznam tych pochybnych mailing listov? Obcas by som to rad niektorym spamerom takto oplatil.
13.04.2022 - 09:31:20
02
Zoznam sem davat nebudem, prepac. Ale v podstate vsetky RTA stranky ;) kde sa da registrovaat, tak tam ich mozes zaregistrovat... ono sa to potom nabali ako snehova gula a zacne im chodit spam aj odtial kam sa neregistrovali. Je to pracne, zabere to tvoj cas ich vsade manualne zaregistrovat, ale ak mas dost casu, preco im to neoplatit :D
13.04.2022 - 09:45:24
00
Že sa vám s tým chce zabíjať čas. Za minútu si vytvoria iný email a pokračujú.
13.04.2022 - 13:55:45
13
Ináč komu je načo spam? Má niekto z toho aj osoh nejaký? Pýtam sa vážne
13.04.2022 - 18:28:47
00
Odpovedal si si. Keby z toho nie su peniaze, nikto by to nerobil. Naklady su nula nula nic, posles milion mailov a zarobis par eur. To iste ako nejake podvodne inzeraty alebo bezdomovec pytajuci si na cuco od okoloiducich. Staci sa opytat dostatocneho mnozstva ludi a na to cuco si zarobi.
13.04.2022 - 22:54:37
00
Ako minimalizovat riziko? Nasiel som tu vidlicu na bazari avsak profil predavajuceho je uplne prazdny. Bez akejkolvek cinnosti. Ma len 2 polozky na predaj. Pytal som si fotky vidlice kedze v inzerate ma iba z netu. Taktiez telefonne cislo si pytam. Kupoval by som na dobierku. Poradte ako nenaletiet. Dik
28.04.2022 - 08:36:52
00
Pozri jeho archiv inzeratov, na uvod sa spytaj odkial je a napis mu, ze ty/tvoj kamos si pridete pre to osobne. Uz kontakt cez telefon vela napovie.
28.04.2022 - 08:41:26
00
rastoBA, veru, ako pise kolega. Opytaj sa kedy sa mozte osobne stretnut, aj ked chces dobierku. Potom si to iba "rozmyslis". A pokial povie, ze je v zahranici a moze iba poslat alebo neposle tie fotky, tak rovno ruky prec. A ak je cena dostatocna (neviem aky je ten limit), tak v najhorsom to normalne mozes nahlasit na policii a posta by mala vydat jeho spatnu adresu alebo minimalne cislo uctu kam chce poslat dobierku.
28.04.2022 - 10:53:33
00
Odporúčam oblúkom sa vyhnúť spmaxx Jozef.Durajka@terno.sk, +421 904 961 885, a neposielať nič na dobierku na adresu Jozef Ďurajka, Na Pántoch 10, Bratislava, 83106, lebo sa vám zásielka vráti späť.
Kvôli vychcánkom ako on prestávam okamžite posielať na dobierku.
Naoko seriózne vystupovanie, ale potom iba výhovorky a nakoniec ignorácia a mňa to stálo 2x poštovné.
11.05.2022 - 22:12:41
01
Bývalému kolegovi sa stalo vo Francúzsku... Prišli za ním páni, otvorili cestovnú tašku a v nej bol mobil, tablet a notbook. Všetko funkčné. Vrátili to do tašky a zazipsovali. Dohodli sa na cene 400e. On im dal peniaze, oni jemu tašku. Na taške bol zašitý zips, tak to rozthal a vnútri boli iba 4kg soli 😂😂
A predávajúci dávno fuč.
12.05.2022 - 05:42:22
02
jj toto sa robilo aj v Anglicku, ja som ale o tom odrbe vedel tak som ich poslal slusne prec :) vela ludi ale nachytali...ciste prachy za par minut
12.05.2022 - 09:42:07
01
Zdravim,
Predavam brzdy tu aj na Bazosi. Vcera ma kontaktoval chlapik cez Whatsapp s tym, ze ma zaujem a ze to poriesi cez kuriera SK posty, vraj on ho zaplati a ja sa s kurierom dohodnem a pride si po tovar. Poslal mi link kde si mozem dat poslat peniaze.
VPNka mi link rovno zablokovala co uz bolo pre mna podozrive, ale odpojil som sa z VPN a skusil som to bez nej.
Stranka ma aj support okno ale v anglictine co mi prilis k nasej poste nesedelo. Skusil som sa preklikat na hlavnu stranku, co sa mi nepodarilo. Cez nslookup som sa dostal k tomu ze web bezi u cloudflare, co takisto k SK poste nesedi, takisto link ePodatelne posty je odlisny.

Udaje o podvodnikovi ( nepredpokladam ze by boli pravdive, ale pre istotu)
Marcel Sidor
Skolska 150/19, 97701 Brezno
Tel.c: 420792418515
Podvodny link:
https://eposta-sk.shop/deal21289667

Prílohy:

Scam.JPG
Scam.JPG 60.2 KiB thumb_up0thumb_down

13.05.2022 - 08:31:46
00
uz pri "Poslal mi link" si ho mal zablokovat na Whatsappe
13.05.2022 - 08:46:48
06
keyboard_arrow_up