ja okolo teba? nie si ty v holandsku?
a kde sme sa stretli? ja som bol na cestaku, stretol som este dvojicu chalanov ktori ma dotiahli hore a potom som s jednym z nich siel naspat dole na zeleznu a potom okolo funusu domov
popravde vcera som uz bol nejaky unaveny tak som len tak plietol nohami
ale edge 530 som vcera mal akurat :D
21.02.2022 - 12:13:26
00
Ahojte. V rámci reklamácie mám nový bundle set Garminu 530-tky, a nechce mi pripojiť starší hrudný pás. Pri nastavovaní novej 530-tky som dal preniesť staré snímače, ale (zatiaľ len) hruďák mi neberie. Dal som odstrániť, a znova hľadať, ale ani ho nechce nájsť. V mobile mi ho najde v pohode. Neviete v čom by mohol byť problém? Ď
22.02.2022 - 16:46:03
00
Znie to ako blbost, ale skus vymenit baterku, mne nedavno podobne nechcelo zobrat wattmeter. Caz BT sa na mobil pripojil v pohode, hodinky ho nevedeli najst. Po vymene baterky uplne v pohode. Moja sukromna spekulacia je, ze mobil sa pripaja cez BT a Gsarminy ked mozu, uprednostnuju ANT+. Pri nizsom napajani jeden moze este fungovat spravne , druhy blbnut. Ale to je len spekulacia. V kazdom pripade, jednoduche odskusat.
22.02.2022 - 17:00:58
01
Ahojte, taka otazocka: Vie nejakym sposobom namerat G530 Vo2Max aj bez powermetra? Mojmu sa to akosi nechce. Zaujimave je, ze fenixy to s HR pasom pri behu dokazu. Dik
22.03.2022 - 07:51:21
00
Nie, nevie. Beh a cyklistika sú iné športy. Pri cyklistike to bez merača výkonu nenamerá ani Fénix.
22.03.2022 - 08:38:47
00
V Connect IQ sú dve verzie JMG-DFT Cycling VO2Max. Neviem, na základe čoho to počíta, ale po výjazde nejaké hodnoty VO2Max to udáva. Považujem však tieto hodnoty za veeeeeľmi vzdialené od akejkoľvek reality. Podľa mňa sa to dá spoľahlivo určiť iba v rámci laboratórne spiroergometrie.
22.03.2022 - 08:57:56
00
Toto ma vzdy zaujimalo ze podla coho hodinky pri behu pocitaju watty. Len rychlost, vzdialenost a prevysenie, mozno tepy alebo je v tom nieco viac ako napriklad pohyb rukou? Ked to ide pri behu preco to nejde pri bikovani? Koli prevodom?
22.03.2022 - 09:08:18
01
Je to obycajna kalkulacka, cize by som sa na ten udaj vobec nespoliehal. Aj na biku ked mas powermeter tak VO2MAX je len odhad, aj ked asi presnejsi. Ale ako pisali vyssie jedine z labaku mas presne cislo.
22.03.2022 - 09:56:53
00
Podľa čoho počítajú hodinky bude prísne strážené know how. Rozdiel medzi cyklistikou a behom je jasný - vstupuje do toho oveľa viac aerodynamika, kvalita povrchu, valivý odpor... Pre bežca je asi ťažko vymyslieť wattmeter takže tam sa hodnoty vypočítajú / odhadujú / vymýšľajú - pre cyklistiku je to merať relatívne jednoduché.
22.03.2022 - 10:07:25
01
Ano to mi je jasne ze to je len algoritmus ktory to pocita a k realu sa to len viac ci menej blizi. Rovnako vo2max, watty, kalorie, ... atd. Ale ked to ide pri behu preco to nejde pri bajku. Ked napriklad mam snimac kadencie, viem aktualnu rychlost, aktualnu vysku, prejdenu vzdialenost, tepy, vahu bicykla i vahu kolies, svoju vahu. Myslim ze na jednoplacke podla velkosti kolies, velkosti prevodnika, kadencie a rychlosti by nemal byt problem ani s vypocitanim prevodu. Jedinne ten povrch ale ked to nevadi pri behu ze beham po piesku, snehu atd a viem ze tie udaje su nepresne....
22.03.2022 - 10:13:37
01
"Ked napriklad mam snimac kadencie, viem aktualnu rychlost, aktualnu vysku, prejdenu vzdialenost, tepy, vahu bicykla i vahu kolies, svoju vahu. "

rychlost a smer vetra nepotrebujes ? okrem toho na bajku zvycajne potrebujes okamzity vykon, nie vykon prepocitavany z udajov 10s starych ... :)


Naposledy upravil vlastoch dňa 22.03.2022 - 11:26:29, celkovo upravené 1 krát.

22.03.2022 - 11:21:32
00
vlastoch, a pri behu to nepotrebujes? :D Ked to hodinky dokazu orientacne vyratat s HR rate a GPS, nerozumiem preco to nedokaze head unit na biku :)
22.03.2022 - 11:26:29
00
Zbytočne to riešime pretože prd o tom vieme. Každopádne keby to bolo jednoduché a hlavne presné tak stačí ten výkon vyrátať a nie je potrebný pomerne drahý wattmeter. Podľa mňa je jednoducho tých vplyvov pri cyklistike oveľa viac ako pri behu. A ďalšia vec ako som spomínal vyrobiť wattmeter pre bicykel nie je problém ale pre beh asi áno.
22.03.2022 - 12:10:59
00
Ten vietor moze byt problem kedze na biku su vyssie rychlosti. Stale to ale beriem z mojho pohladu kedze beham len december-april v okoli LM a za kazdeho pocasia, takze casto sneh nad clenky, useky kde je i po kolena, obcas vietor taky ze musim mat goretex vetrovku s kapucou na hlave a ked vyrusim nejakeho vtaka tak je neshopny lietat len ho odfukne. A stale to nejake hodnoty odhaduje aj ked nevie ake su podmienky. Samozrejme su v navodoch upozornenia na to ze to podmienky neberie do uvahy a ja sam viem kedy to bude presnejsie a kedy uplna blbost. Podla mna az taky rozdiel pri bajku nie je a ono aj taka Strava po vyjazde ukazuje watty a to tam nema ani polku z toho co som pisal. A v konecnom dosledku pri aktivite mam na konci i z predpovede stiahnute udaje o rychlosti a smere vetra.

Mna len zaujima ze preco je to problem ze to nikto nerobi, nevravim ze to treba robit. Skutocne len o ten dovod mi ide, chcem tym pochopit aj to akym sposobom sa to pocita pri behu, ako presne su wattmetre atd. Proste aj o tie sirsie suvislosti mi ide. Mam o tom plno teorii od toho vetra az po to ze by tie data nedavali ani podobnu velicinu ako wattmetre (pretoze tie meraju len silu ktorou sa tlaci na pedal/kluku a ignoruju celkovy vykon i straty) a tym padom by sa s takto odhadnutymi wattmi nedalo narabat sposobom s akym sa naraba pri wattoch z wattmetrov (rozne porovnavania a dodatocne vypocty)
22.03.2022 - 12:28:14
00
Napriklad taky Polar ma odhad VO2max aj cisto z tepaku . Dokonca ani nie pri aktivite, ale meranim pokojoveho pulzu pocas trojminutoveho lezania. Neviem ci to je len nahoda, ale Polar mi odhadol vo2max na 70, realna hodnota u sportoveho lekara pri teste bola 74. Takze napodiv celkom presne :)
22.03.2022 - 12:56:04
00
keyboard_arrow_up