vlastoch Zariadenie zosnima poziciu a ak je tam odchylka z predchadzajucej trajektorie, tak zapise bod. Podobne to funguje aj so zaznamom hodnot zo snimacov - ak je hodnota rovnaka, nezapisuje sa. Takze snimanie hodnot je stale 1s, len pravidelnost zapisu, resp mnozstvo zapisanych udajov, sa meni a tym sa ovplyvnuje velkost vysledneho fit suboru.
Je to len slovickarenie, kedze clxno1 napisal to iste - zariadenie "zaznamenava" (cize snima), a len zapis optimalizuje => vysledny subor je mensi. V mojom pripade to bolo az o 2/3 mensi, ale to som zo zaciatku prisudil len zaznamu dalsich hodnot -
hodinky zaznamenavaju aj vertikalnu oscilaciu, dobu kontaktu so zemnou a ine metriky behu + running power.
Ak optimalizacia tak funguje, tak by to nemalo mat vplyv na presnost - ako som uz spominal, ak vypocitate vzdialenost na zaklade zaznamenanych bodov, tak vysledok bude iny ako je interne zaznamenana vzdialenost garminom (staci otvorit gpx a tam vidiet vypocitanu vzdialenost a potom jednotlive zaznamy, z ktorych sa malo dat dopracovat k tomu istemu vysledku), cize tam prebieha este nejaka dalsie vyhladovanie ktorom nikto netusi. Zatial to vyzera tak, ze raw data su najpresnejsie ci uz zo smart alebo z 1s zaznamu. Vysledok je cca rovnaky, problem je len s garminackym vypoctom.