clxno1 napísal:
mikit82, aktualna rychlost podla GPS bude uz z principu merania blud, ak pojdes pod 10-12 km/h, treba dokupit snimac rychlosti...


clxno1 Ako som pisal, ked trackujem cez mobil a Stravu, ziadny takyto problem nepozorujem. Mam este klasicky tachometer, takze si to viem porovnat. Pri trackovani mobilom mi aj pri nizsich rychlostiach ukazuje tu rychlost plus minus spravne. Garmin mi ukazoval hluposti aj pri vyssich rychlostiach. Navyse vysledna ciara odtrackovana mobilom je pekna, rovna a dobre matchuje cestu. Garmin ju urobi velmi kostrbatu a castokrat ide mimo cesty.
07.09.2020 - 10:11:26
00
vlastoch napísal:
nerozumiem co ma spolocne rychlost s gps ... alebo to vazne jazdis bez snimacov ?


Skus hadat, ako meraju rychlost appky ako Strava alebo Relive.
07.09.2020 - 10:12:40
00
Aktualnu rychlost som este na strave nemeral, kedze mobil mam pri vyjazde vzdy schovany. Kazdopadne, skusal som asi 3 rozne GPS zariadenia roznych znaciek a aktualna rychlost pod 10 km/h bola takmer vzdy blud (bezne mi ukazovalo rychlost 3-4 km/h, aj ked aktualna bola 8-9 km/h. Ja som kupoval Edge 530 ako MTB bundle za nejakych 270 EUR. Snimac rychlosti som hned nedaval, nahodil som ho az po cca 2 tyzdnoch (nepocital som s tym, ze to bude taky velky rozdiel). So snimacom uz problem neregistrujem (bez neho bol okrem aktualnej rychlosti aj problem s celkovou vzdialenostou aj s hodnotou FLOW, ktora je zavisla od rychlosti). Co sa zaznamenanej trasy tyka, este som nemal vyjazd, na ktorom by zaznamenana trasa perfektne sedela s mapovym podkladom (a je jedno, ci to bolo merane stravou v mobile alebo GPS snimacom).
07.09.2020 - 10:23:38
00
mikit82 napísal:
Skus hadat, ako meraju rychlost appky ako Strava alebo Relive.

Nauc sa citat s porozumenim, debata je o 530ke
07.09.2020 - 10:32:00
00
mikit82 napísal:
Skus hadat, ako meraju rychlost appky ako Strava alebo Relive.

Teraz skus trosku porozmyslat. Aktualna rychlost 8 km/h je cca 2.2 m/s. Aka je presnost GPS pri slabsom signale? Cize pre tu zazracnu krabicku, ktora ti zaloguje 3 pozicie v rozsahu 6 m, su tieto 3 pozicie na hranici presnosti GPS. Preto tu aktualnu rychlost ukazuje ako ukazuje. Strava je optimalizovana, t.j. zoberie nejaky GPS zaznam a prezenie ho na svojich servroch roznymi optimalizaciami (strava ma vdaka komunite obrovsku DB zmapovaneho terenu z roznych zariadeni). Ked sa s kolegami nahaname po DH segmentoch, tak sa casto smejeme ake bludy su zaznamenane strava appkou v telefone (rozne teleporty, maximalky prevysujuce 70 km/h a pod.).
07.09.2020 - 10:34:23
00
mikit82 napísal:
Kupil som si Garmin Edge 530 (FW v6.0). Reku si urobim radost, lebo mobil a Strava maju predsa len svoje muchy. Ale prislo velke sklamanie. Kvalita GPS trackovania je otrasna. Na otvorenej ceste, kde nic nevadi, je to OK, ale staci, ze ponad cestu vysia konare a cele GPS ide do haja. A to som ho este neskusal zobrat do husteho lesa na traily. Slapem kopec, podotykam po ceste, kde mam rychlost bezne 8-10 km/h a Garmin mi ukazuje 2-4 km/h a sem tam sa dokonca pauzne (autopauzu mam nastavenu na 1 km/h), lebo nad cestou su konare a kvoli nim straca GPS signal. Samozrejme, ze aj vysledna ciara je neskutocne kostrbata. Mobil (Samsung S10) a Strava bez chyby, ziadne vypadky, stabilne trackovanie aj v hustom lese dokonca aj ked ho mam vo vrecku nohavic. Clovek cakal, ze GPS cyklopocitac za skoro 300e odvedie podstatne lepsiu robotu, ako obycajny mobil so Stravou.

Ja som mal pri 830 aj snímač.. A je to maximálne ok.. No neviem neviem ale veľa ľudí nadáva aj na 1030 ale mne na 830 šľape jak hodinky... Bol som v horách a absolútne sa nestalo aby stratil signál GPS.. Tu rýchlosť vyriešis snímačom a je to.. Ale keď už stracas GPS tak to je Pruser .. Reklamácia!
07.09.2020 - 11:34:06
00
Skutočne výnimočne som aj ja mal nejaké "teleporty" a to na rôznych zariadeniach. X krát tá istá trasa bez chyby a zrazu v zázname blbosti - 100m skoky.
07.09.2020 - 12:47:32
00
Jany33 pozri si ci nemas v Garmine nastavenu autopauzu od urcitej rychlosti (ked nemas senzor moze to robit problemy). Pripadne ci Garmin nieco nerusi, napr. svetlo..., elektronika je citlivejsia ako na mobile. No a samozrejme odporucam dokupit snimac rychlosti/vzdialenosti a 1s zaznam. Mne sa raz v snimaci vybila bateria a neveril som ake hausnumera v kopcoch ukazovalo.
07.09.2020 - 13:13:52
00
Jany33 napísal:
Ja som mal pri 830 aj snímač.. A je to maximálne ok.. No neviem neviem ale veľa ľudí nadáva aj na 1030 ale mne na 830 šľape jak hodinky... Bol som v horách a absolútne sa nestalo aby stratil signál GPS.. Tu rýchlosť vyriešis snímačom a je to.. Ale keď už stracas GPS tak to je Pruser .. Reklamácia!


Na obrazku je porovnanie Garminu (hore) a mobilu (dole). Ten isty kopec. Garmin smerom hore kostrbate (takto som to maval kedysi na staruckej S5ke), S10ka pekna plynula ciara. Takze ono je tam skor v tej masinke nekvalitny GPS cip.

Snimac rychlosti mam, kedze so kupil sensor bundle, dnes som ho otestoval, funguje ako ma. Len mi proste vadi nekvalitne GPS, co je na dedikovany pristroj za 300e dost fail. Dnes ked som testoval snimac, tak som zistil, ze mi Garmin nechytil segment dole kopcom, zatialco mobil v pohode. Na tom obrazku je prave usek, kde ponad cestu vysia konare.

Prílohy:

garmin.PNG
garmin.PNG 98.05 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2020 - 13:14:39
00
čiara od Garminu je zlá, ale nebude to nekvalitným GPS chipom, určite ho choď reklamovať ako ti radia kolegovia vyššie. väčšina z nás tu na 530/830 s trackovaním problémy nemá. dá sa kúpiť aj od výroby vadné zariadenie, tiež sa mi to stalo
07.09.2020 - 13:57:59
11
Garmin pouziva vo vsetkych novych zariadeniach Sony GNSS CXD560X. Nic lepsie a tak lowpower nenajdes, len pouzit iny typ s UDR tracking (tj inercialnu navigaciu).
Vyrazne rusit vie dc-dc menic v svetle... ale to asi nebol tento pripad. mozno zly kontakt medzi PCB a antenou v puzdre, alebo cela antena v puzdre je zle spravena - moze sa stat.
Vela mobilnych aplikacii vyhladuje data (pouzivaju Kalman filter), Garmin to nerobi.
07.09.2020 - 14:09:18
02
Staci ze v pristroji maticna doska nema kontakt na antenu (vo vecsine pristrojov je to pliesok ohnuty ako pruzinka ktora sa dotika maticnej dosky) a vznikne to ze mas velmy zly prijem a moze sa to chovať presne takto, ja by som ho urcite reklamoval, ani na velmi starych garmin hodinkach som taky kostrbaty zaznam nemal.
07.09.2020 - 14:35:39
01
Mam Garmin 530 a ci jazdím v hustom lese, na poli, rychlo, pomaly,... Vzdy mam presne zaznamenanu trasu. Tak ho ozaj skus reklamovat
07.09.2020 - 15:22:09
01
Vdaka vsetkym za odpovede. Skusim to teda reklamovat.
07.09.2020 - 15:33:19
03
mikit82 napísal:
Vdaka vsetkym za odpovede. Skusim to teda reklamovat.

Reklamuj zbytočne budeš v neistote
07.09.2020 - 15:44:32
00
keyboard_arrow_up