Vlastne prečo to nereklamujes, keď ti to nefunguje správne?
22.08.2020 - 12:46:35
02
Lebo u Garminu to je vlastnosť, nie závada.
Btw, dnes som prešiel 145 km s novým FW a počkám s hodnotením po viacerých výjazdoch, aby ma randy nezvozil :-) Možno dnes mali výpadky satelity.
22.08.2020 - 23:23:25
00
Joe70 napísal:
Lebo u Garminu to je vlastnosť, nie závada.
Btw, dnes som prešiel 145 km s novým FW a počkám s hodnotením po viacerých výjazdoch, aby ma randy nezvozil :-) Možno dnes mali výpadky satelity.

Tak to predaj a kúp iný a je to.. Jak čítam tvoje romány ja absolútne nemám s garminom problémy.. Sem tam niečo sa vyskytne ale to zístim ze je to nastavením...
23.08.2020 - 05:48:59
00
Joe70 napísal:
Lebo u Garminu to je vlastnosť, nie závada..

Viacej ludi ti tu písalo, že nám to funguje k spokojnosti ....
23.08.2020 - 07:07:22
12
Daju sa na edge130 upravit hr zony? Alebo iba tak ako je, ze si pocita podla seba zo zadaneho max hr...
27.08.2020 - 08:05:41
00
Neviem či aj priamo v prístroji. Ale cez appku alebo web Garmin Connect si vyber Edge 130, najdi Nastavenie užívateľa, tam Zóny srdcového tepu a môžeš si ich nastaviť podľa seba. Zosynchonizuješ a sú zmenené.

Prílohy:

982BE463-AC01-4DE2-978F-55BED587249D.png
982BE463-AC01-4DE2-978F-55BED587249D.png 0 bajtov thumb_up0thumb_down

BE6CA1B9-DDA5-4020-A5C1-6220CF5E8B9D.png
BE6CA1B9-DDA5-4020-A5C1-6220CF5E8B9D.png 0 bajtov thumb_up0thumb_down

27.08.2020 - 08:16:00
12
Dik, mal som take tusenie ze uz som to kdesi nastavoval a nevedel som to najst :-)
27.08.2020 - 08:28:36
00
Pls ako sa dá v Garmine nastaviť najrýchlejšia trasa domov alebo k nejakému bodu? Dnes som sa po 63 km kvôli počasiu rozhodol vrátiť domov. Zvolil som "Back to start / Most direct route" a našlo mi trasu dlhú 78 km. O 15 km viac, ako som prešiel. Vypol som pre istotu položky vyhýbať sa "Major highways", "Pupularity routing" a kalkuláciu trasy mám nastavenú na najkratšiu vzdialenosť. Skúsil som aj najkratší čas. Nič nepomohlo. Skúsil som navigovať do "Home point" aj k bodu zvolenému na mape. Vždy ponúkalo obchádzky, nikdy nie najkratšiu trasu.
Pomocou telefónu som sa dostal na hlavnú cestu a išiel podľa dopravného značenia. Navigácia stále prepočítavala trasu a ponúkala nezmysly. Ak bolo po ceste parkovisko,prepočítalo trasu a posielalo ma cez parkovisko. Keď som bol na hlavnej ceste vedúcej domov, skúsil som znovu zadať vyhľadať trasu. A aj keď som bol fyzicky na najkratšej priamej ceste domov, navigácia ma posielala do prdele. A trasu zobrazovalo tou výraznou hrubou fialovou čiarou, ktorá sa niekedy objavuje, keď navigácia zblbne a začne ukazovať blbosti. Neviem čo tá čiara znamená, ale bežné navigačné čiary sú tenké a nevýrazné. Táto je pekne viditeľná, ale zobrazuje nezmysly :-(
Doma som skúsil aj navigáciu po úplne inej trase. Google a Komoot našli trasu dlhú do 80 km, Garmin Edge 1030 Plus našiel najkratšiu trasu 95 km. Ja neviem čo robím zle.

Prílohy:

CarPark.jpg
CarPark.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

Nav01.jpg
Nav01.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

Nav02.jpg
Nav02.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

Nav03.jpg
Nav03.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

29.08.2020 - 23:24:46
00
Máš nastavený správny typ biku? Toto mi to robilo, keď som povedal, že mám horský, tak mali horské cesty prioritu
29.08.2020 - 23:59:36
00
No nastaviť sa mi dá iba bicykel. Bez špecifikácie aký. A profil používam Road. Ono to plánuje trasy stále po cestách, ale ako by to malo prioritu hľadať cesty čo najnižšej kategórie, čo je úplný nezmysel, keď sa človek potrebuje dostať čo najrýchlejšie k nejakému bodu. Preto aj ponúka prejazdy cez parkoviská a podobné ***. Vyskúšal som asi všetko a nič nefunguje.
30.08.2020 - 00:18:46
00
Nebola tam niekedy nejaka cesta uzavreta a Garmin este nestihol zaktualizovat mapu? Alebo cesty v OSM budu mat nejake pochybne atributy a preto sa im vyhyba. Akurat skusam tu trasu v GC a tiez tam robi kadejake klucky. OSM tiez bike odkloni volakde do paze.

Osobne navigaciu pouzivam vzdy - najcastejsie s naplanovanymi trasami, ale napr ked idem na klubovy trening, tak navigujem na miesto stretnutia (ulozeny poi, alebo adresa) a sam sa tam snazi navigovat. Stale sa vyhyba Opileckej, kedze bola uzatvorena :D Ale to robil aj Komoot, kedze im tiez obcas trva, kym zaktualizuju mapu. Tiez Popularity routing krasne odklana :)) - vzdy sa ma znazi dostat na hradzu, aj ked je to o 8 km dlhsie.

Na garmin fore nedavno niekto riesil, ze mu nejde navigacia cez volaky most - chyba bola v Garminackej OSM mape, kde ta cesta nebola prepojena. Uz to bolo v OSM fixnute, len Garmin vydava aktualizacie 1-2x do roka.

Btw, pod "Profile > Navigation > Routing" to mam nastavene takto:

Prílohy:

997.png
997.png 0 bajtov thumb_up0thumb_down

1003.png
1003.png 0 bajtov thumb_up0thumb_down

30.08.2020 - 02:17:13
00
Aj mapy.cz robia obcas psie kusy. Napr na cestaku ta nechcu pustit z lozorna cez kosarisko, salas na bk ale nutia ta ist do borinky a cez strminu ? a pritom cez kosarisko ide normalne Cecko
30.08.2020 - 08:39:01
00
scarinko To nemoze byt pravda :) Len garmin je ten zly :D Zial v tomto pripade je v tom garmin nevinne, kedze staci sa pozriet napr na Edge1000 a cele nastavovatko routingu je uplne rovnake. Garmin ma algoritmy otestovane a velmi sa to nemeni. Ak nieco blbne, tak je chyba v mapach a kedze pouzivaju OSM, tak s tym velmi nemaju co robit. Teda mohli by minimalne vydavat castejsie aktializacie, ked uz sa tak spoliehaju na OSM komunitu.
30.08.2020 - 13:01:52
00
Dnes je garmin zly, za kuchynou uz som mal 420m nastupanych :) namiesto 250 co bezne mam.
30.08.2020 - 13:14:59
00
Je možné, že to je aj mapou. Tu ale používa Garmin chybný algoritmus. Pekne to vidieť na zázname trasy, čo sa dialo.
V Driffielde som sa rozhodol pre návrat lebo lialo. Navigácia ma mala logicky poslať po ružovej A 614, ale tej sa vyhýba, lebo je to najvyššia kategória. Druhá najkratšia cesta bola po A164, ktorej sa ale tiež vyhla a poslala ma späť kadiaľ som prišiel, cez Skerne. Lenže v Hutton Cranswick ma poslala úplne nelogicky po A164, ktorej sa pôvodne vyhla, smerom na Beverley. Nedržala sa ani pôvodnej trasy, po ktorej som prišiel, ale zvolila 15 km obchádzku. Tak som sa vrátil naspäť a pomocou telefónu sa dostal na A614. Odtiaľ celú cestu pípala a snažila sa stále odbočovať alebo otáčať. Obchádzať trasu cez parkoviská a rôzne uličky. Horná trasa na mape je návrat, spodná je pôvodná naplánovaná cesta, po ktorej som išiel tam.
Keď zadám najkratšiu trasu, tak by proste mala navigovať aj po rýchlostných cestách. Tu žiadna nebola, ale niekedy nemá problém navigovať ma aj po rýchlostnej ceste, keď si naplánujem trasu v PC a podrobne neskontrolujem.
Skrátka ak sa človek dostane do úzkych a potrebuje nájsť najkratšiu trasu, musí použiť telefón. Tu by pomohlo, keby sa trasa dala upraviť, podobne ako v počítači. Zajtra to skúsim na inej trase.
Edit: A na tej obchádzke je zaujímavé aj to, že zvolila dlhšiu obchádzku z pravej strany. Aj keď z ľavej strany by bola obchádzka kratšia a vyhla by sa dlhšiemu úseku po tej A614, ktorej sa tak snaží vyhnúť. Tu proste žiadnu logiku nevidím.

Prílohy:

Diversion.jpg
Diversion.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

Map01.jpg
Map01.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

Map02.jpg
Map02.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

30.08.2020 - 14:31:24
00
keyboard_arrow_up