Marinada napísal:
Je tu niekto, kto sa tejto vyzive venuje? Zvazujem to skusit ale rad by som najprv pocul prakticke skusenosti bikerov.


Ahoj,precital som si predosle prispevky a rad by som sa podelil s mojimy skusenostami. Ketogena dieta nieje nic nove uplatnila sa pri liecbe epylepsie, cukrovky, inzulinovej rezistencie, atd... .neskor sa zacali vyuzivat jej "vedlajsie" ucinky ako strata hmostnosti a vplyv na vykon. Existuje uz vela studii. K MTB napriklad tato : http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4113752/

Snazil som sa udrzat v ketoze (sacharidy do 40g) asi 5 mesiacov, neskor som presiel na low carb (sacharidy do cca 100g-150g). Hlavne zalezi aky je tvoj ciel. Moj ciel bolo schudnut, zlepsit kondiciu a pritom nestratit pripadne nabrat svalovu hmotu. Zaciatok je tazky, pre telo je to sok, preto je lepsie ist nato postupne. Pracujem v IT, v zime cvicim v posilke, v lete bike (MTB) vsetko rekreacne. Kedze som zacal v zimnych mesiacoch, cvicil som hlavne vo fitku a postupne s oteplovanim som prechadzal na bike.Schudol som zo 103 na 89kg (vyska 184, vek30) hlavne prve 3 mesiace.Nabral som aj nejake svaly, silu a vykon na biku sa vyrazne zlepsil (co hlavne pripisujem strate hmotnosti). Pravidelne som sa meral , vahou, kaliperom, krajcirskym metrom, tepomerom a stopkami. Popravde som nebol s vysledkom uplne spokojny ale zatial to bol najlepsi progress :-)

Moje negativa pri ketoze:
Zo zaciatku nastupila unava a obcasna jemna bolest hlavy. Cca po dvoch tyzdnoch to ustupilo. Treba sa pripravit na tvrdsiu stolicu :-). Acetonovy zapach z ust som nezaznamenal ani ma nato nik neupozornil :-) Najviac mi vadila pomala regenracia po fitku. Casto som mal svalovky. Na biku je problem ist vo vysokych tepovych frekvenciach.vtedy telo jednoducho potrebuje sacharidy. Co sa tyka stravy je to financne narocnejsie. Napchavat sa slaninou a klobasami je blbost. Najzlozitejsie je nastudovat aku stravu konzumovat a v akych pomeroch aby si nenapachal viac skody ako uzitku. Prvy mesiac som vacsinu jedla vazil a kontroloval pomery nutrientov podla kalorickych tabuliek a nutricnych hodnot a priblizne som sa znazil riesit aj pomer pufa:mufa:safa tukov. Potom to uz vies dostatocne odhadnut . Netreba zabudat na vela tekutin a doplnat vitaminy.

Pozitiva:
Zmena telesnych proporcii, zvysenie sily, vyrazne zlepsena kondicia na biku. Takato strava mi dost chuti a varim rad. Nepotreboval som casto jest . Cvicil som rano o 6:00 nalacno, po treningu proteinovy napoj a v praci na ranajky kava s kokosovym tukom. Potom obed a neskora vecera. Po krvnych testoch sa ma v ambulancii pytali ci sa zdravo stravujem ze mam take vyborne vysledky na cholesterol a triglyceridy. Povedal som ano :-). v moci som mal zvyseny kreatinin co je normlane pri silovom treningu, vyssom prijme bielkovin alebo suplementacii kreatinom. Niekto tu spominal problemy s oblickami prave to mohlo byt klamnym priznakom... treba lekara upovedomit.

Moj nazor.
Osobne si nemyslim ze ketogenna dieta je spravna dlhodoba cesta a zdravi ludia by ju nemali praktizovat. Rozumnejsou alternativou je cyklicka ketogenna dieta ale najviac preferujem low carb co je (s trochou nadhladu :) ) normlana kvalitna strava s vynechanim rafinovaneho cukru, bez prepchavania sa mukou, zamenenim niektorych standardnych priloh za dusenu zeleninu a s prijmom kvalitnych tukov.Sportovec podavajuci vysoky vykon alebo snaziaci sa o co najvacsi svalovy rast jednoducho potrebuje vysokosacharidovu stravu. Predchadzajuce diety vhodne zakomponovane do treningoveho planu vsak mozu ciastocne dopomoct k lepsim vysledkom.
02.01.2016 - 19:00:47
02
Asi po päťdesiatich rokoch prepchavania sa cukrom som 17.11.2015 prešiel na
nizkosacharidovu stravu.jednoznačne to bolo správne rozhodnutie keďže som vytrvalostný cyklistika.doporučujem sa priučiť u pánov Zlatos,Chudy,Pijak,Plichta.
11.01.2016 - 17:24:11
01
Po dvoch mesiacoch -10kg.
22.01.2016 - 19:03:35
00
Z akej nadvahy ides dole a ake dalsie pozitivne aspekty sa dostavili pri vytrvalostnej cyklistike Jozko?
22.01.2016 - 19:28:10
00
Pekne. U mna bol podobny progres. Momentalne docitavam knihu Optimalna dieta od Kwasniewskeho a prechadzam na tento sposob stravovania. Dobre viem ako ma dal na poriadok low-carb a toto je pre mna dalsi stupen. Uvidim ci to vydrzim ale dufam, ze ano. Dodrzat objem sacharidov je takze. Ale to mi prislo aj pri prechode na LC ( do 100g ) a teraz s tym nemam absolutne ziadny problem. Posledne tyzdne som bol na urovni do 60-70g a to som sa ani nesnazil.
22.01.2016 - 19:29:14
00
V com je iny ten Kwasniewsky od klasickej low carb? Btw ja som dal na low carb len cca 2kg dole, ale nadvahu som ani nemam (182cm 82kg).
22.01.2016 - 19:39:56
00
Ide tam o pomer 1:3,5 Tuky 2,5 Bielkoviny a 0,5 Sacharidy.
22.01.2016 - 19:47:48
00
JS-MS napísal:
Asi po päťdesiatich rokoch prepchavania sa cukrom som 17.11.2015 prešiel na
nizkosacharidovu stravu.jednoznačne to bolo správne rozhodnutie keďže som vytrvalostný cyklistika.doporučujem sa priučiť u pánov Zlatos,Chudy,Pijak,Plichta.


chlapci neblbnite, tito pani su samozvani nutricni experti urcite by som nebral ich nazory s velkou vaznostou.
22.01.2016 - 20:29:46
01
Kolko knih na tuto temu si precital?
22.01.2016 - 20:33:09
00
konkretne trebars o plichtovi: https://www.facebook.com/jan.soltes.sk/posts/1647706928826393?fref=nf
22.01.2016 - 20:34:57
00
To su mali pani. Ja citam od zdroja, knihy casom overen. Niekolko desatroci. Tam uz su relevantne vysledky. Vysledky mam aj ja na sebe. Studuj a mudruj ;)
22.01.2016 - 20:38:48
00
Marinada nebudem sa s tebou hadat, ved kazdeho osobna vec je, ci veri renomovanemu lekarovi alebo samozvanemu odbornikovi, ktory zoberie americky koncept bullet proof a stiahne ho na slovensko a robi si z toho biznis. Tito pani uz nakecali dost toho, ja nie som sice lekar ale ked si precitam od lekara vyjadrenie k ich medialnej masazi tak verim skor lekarovi ako "brozurkarovi"... A moze tych blogov mat aj 200...
Na druhej strane koncept nutricnej ketozy ci low carbu nie je nic nove, je to hojne vyuzivane a podla mojho nazoru, po vsetkych informaciach, ktore som si kedy precital povazujem prave koncept low carbu za dobry. Sam chodim napriklad na plichtove blogy po zaujimave recepty napr. Ale nebudem si od neho kupovat power coffee, kavu si radsej kupil v praziarni a nebudem ju zabijat kokosovym tukom. A urcite netreba verit slovu detoxikacia ;) Odporucam si precitat aj lekarov, ktori sa k nim vyjadruju, mozno zistis, kolko tito chlapci maju este medzier. A ziadne knizky ti nenahradia poctive studium na vysokej skole, bohuzial je to tak, lekarom sa nestuduje len tak 8 rokov a nerobia sa len tak atestacie aby potom dosiel napr zlatos a povazoval sa za nutrienta. Vela z ich blogov uz boli "glosovane" prave lekarmi ktori sa chytaju za hlavu z tych nezmyslov.

Cize za mna: Low carb ano ale urcite nie mandlove masla, kokosove tuky a podobne biznis modely..
22.01.2016 - 20:42:51
01
To čo páni prezentujú nenásilnou formou a odskúšanou na sebe u mňa tiež zafungovalo.Mám taký pocit že osobný prospech z toho čo prezentujú je u nich až na druhom mieste.
23.01.2016 - 10:28:25
00
delarosa, tak potom sme sa len nepochopili :) Pohoda. To mas pravdu s tym ich biznisom. Praveze, ja prechadzam na co najviac tradicnu stravu ako domace masove a mliecne vyrobky a podobne.
23.01.2016 - 11:30:12
00
takze to na com si fungoval teraz este nebolo to prave orechove? resp. co bude potom dalsi krok, ci nebude pre niekoho lepsie zacat rovno tam.
23.01.2016 - 11:33:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up