whitemamut napísal:
No ak si pamätám tak Racesport nie je určený na TLR a bočnice s tým mali problém, že to takto fučalo.

Ok ale keď tam dám latex tak by to malo udržať tlak
12.01.2016 - 07:47:42
00
Race Sport naozaj nie je určený na tubeless. Osobne som skúšala Race King na zadnom kolese. Dá sa však pekne nahodiť aj utesniť Notubes mliekom. Ale bočnice sú také tenké, že som ich už niekoľko krát porezala. Po jednej sezóne je dezén vo veľmi dobrom stave, ale plášť ako taký už kvôli mnohým drobným poškodeniam vôbec netesní. Musela som podlepiť. Je to jediný plášť, ktorý sa mi podarilo na boku poškodiť za cca 6-7 rokov čo jazdím tubeless ready. Napr. takú tenkú šupku Racing Ralph EVO bez ochrany som nikdy nepoškodila a vždy skôr ojazdila.
12.01.2016 - 08:34:10
00
Kristina napísal:
Maxxis Beaver a Ikon 3C EXO TR som na 29er ráfky ZTR Crest nahodila bez problémov. Oceľové montpáky nevlastním. Nafúkať išlo v pohode na prvý krát veľkou pumpou Topeak JoeBlow. Páska Notubes 25mm, mlieko Notubes.

všetky moje neduhy pripisujem zlej páske...
znova všetko čistiť pred nalepením bude pakáreň..hlavne v drážke pre patku sa tmel zle čistí.
12.01.2016 - 08:43:31
00
Kristina napísal:
Race Sport naozaj nie je určený na tubeless. Osobne som skúšala Race King na zadnom kolese. Dá sa však pekne nahodiť aj utesniť Notubes mliekom. Ale bočnice sú také tenké, že som ich už niekoľko krát porezala. Po jednej sezóne je dezén vo veľmi dobrom stave, ale plášť ako taký už kvôli mnohým drobným poškodeniam vôbec netesní. Musela som podlepiť. Je to jediný plášť, ktorý sa mi podarilo na boku poškodiť za cca 6-7 rokov čo jazdím tubeless ready. Napr. takú tenkú šupku Racing Ralph EVO bez ochrany som nikdy nepoškodila a vždy skôr ojazdila.


Tak to máš fakt šťastie. Ja som Schwalbe EVO trhal jedna radosť.
12.01.2016 - 08:47:31
00
zihadlo 5 napísal:
všetky moje neduhy pripisujem zlej páske...
znova všetko čistiť pred nalepením bude pakáreň..hlavne v drážke pre patku sa tmel zle čistí.


Ja to robím tak, že natlačím do drážky handu, 2-3x obehnem s ňou dookola a vybavené ;)
12.01.2016 - 08:59:19
01
whitemamut napísal:
Tak to máš fakt šťastie. Ja som Schwalbe EVO trhal jedna radosť.

mne na oravskom šutri vydržal 500km a už bol dorezaný. a zodraný.. na boku 2,5cm durch, evo je poriadny papier
to som nemal odvahu dat bez duše.. na gajbajku
tato exo TR verzia od maxisu je asi 3x hrubšia bočnica aj patka.. poriadny kus gumy
12.01.2016 - 09:03:17
00
Ja som chcela iba povedať to, že Conti vo verzii Race Sport je oveľa väčší "papier" ako Schw Evo bez ochrany. A tak neodporúčam použiť Conti Race Sport ako bezdušák. Ja osobne som sa už poučila a takmer nový plášť dojazdím na zimáku potupne s dušou :)
12.01.2016 - 09:40:05
00
ok tak aby som to zhrnul
mal by som to rozobrat vycistit nahodit duse a jazdit az zoderiem plaste a potom kupit plaste ktore su vhodne na tubeless
a co odprucate ake plaste na to
dakujem
12.01.2016 - 10:25:41
00
Výber dezénu je hodne individuálna záležitosť a je závislá na tom čo jazdíš. Ak chceš však jazdiť tubeless ready základ je kúpiť tubeless ready plášte. Aj Race King sa vyrábajú v tubeless ready verzii pokiaľ chceš rovnaký dezén. Je to verzia protection. Na XC/MX sa mi osobne osvedčil Racing Ralph a Maxxis Ikon. Ale výber je obrovský a každý ti odporučí čo sedí jemu.
12.01.2016 - 10:51:58
02
zihadlo 5 napísal:
dnes som nahadzoval zimne gumy maxxis beaver a ardent race tlr. na cresty,, to bolo za trest nahodit plechovými pákami , ked to po 15min fukania chytilo strelila mi paska... 3M ktorú tmel no tubes rozleptal.. tak som sa na to celý zasratý vyprdol a nahodil som to s dušami. ardent to bol porod prehodit cez patky aj ocelove montpaky som ohol.. tušim su to už 3 výrobca čo som tam nahadzoval a všetky šli otrasne... takže za mna notubes pomaly palec dole... taktiež maju kolesa už osmičky ..
zhrnutie. bez poriadnej pásky dostatočne zaschnutej sa s tým ani neoplatí babrať...
PS: no tubes tmel 500ml neotvorený! po 2 mesiacoch zrazenina velkosti pong-pongáča


Pri nahadzovani plasta je dolezite aby si patku plasta dal do stredu rafika, kde ma priehlbinku, tam ziskas priestor pre nahodenie poslednych 20cm. Ja odkedy som sa to naucil, nahadzujem plaste holymi rukami. Mal som ten isty problem co ty, polamane montpaky a dve hodiny nadavania. Potom som to robil tym sposobom ako som napisal. A ten isty plast na ten isty rafik volnymi rukami za minutu :D. Je to strasne velky rozdiel
12.01.2016 - 11:43:24
01
niekedy však ani napchatie do žliabku nepomôže, až hrubá sila :)
12.01.2016 - 11:57:33
00
Ja tiež používam iba ruky a bezproblémov
12.01.2016 - 12:03:06
00
Nekydajte na XK Race Sport. Na ráfoch Mavic SLR s Cafelatexom 5.000 km (12 maratónov). Nahadzujem ho znova i na novú sezónu.
12.01.2016 - 12:38:41
00
zelenaliska napísal:
Pri nahadzovani plasta je dolezite aby si patku plasta dal do stredu rafika, kde ma priehlbinku, tam ziskas priestor pre nahodenie poslednych 20cm. Ja odkedy som sa to naucil, nahadzujem plaste holymi rukami. Mal som ten isty problem co ty, polamane montpaky a dve hodiny nadavania. Potom som to robil tym sposobom ako som napisal. A ten isty plast na ten isty rafik volnymi rukami za minutu :D. Je to strasne velky rozdiel


ten zliabok na ztr rafoch je pomerne plytky. a nalepena paska to este mierne umocni. prirataj tesnejsi plast a mozno nejaku +/- odchylku v jeho vyrobe a mas o zabavu postarane. v zivote kazdeho bajkera pride raz kombinacia rafu a plasta, kde je proste problem to nahodit aj ocelovou pakou. a to mozes byt aj majster sveta v prezuvani. ;)
www.tune.de
12.01.2016 - 15:32:13
01
Nebudem sa hadat, nahodim ti to? ;)
12.01.2016 - 15:44:30
00
keyboard_arrow_up