Potreboval by som poradiť s dvoma "zložkami" a to konkrétne kuracie mäso a cestoviny , že aká je ideálna gramáž na jedno jedlo. Popozeral som po net-e a našiel som gramáž 100 g kuracie mäso a cestoviny tiež 100g. Je to v poriadku ? Kuracie mäso sa mi zda , že na jednu porciu je to v poho , ale cestoviny mi nejdu do hlavy :) ...
Neberte to ako súčasť jedného jedla.
19.01.2016 - 14:03:03
00
Ideálna gramáž pre mňa alebo pre teba? Čo to preboha je za otázku. A 100g cestovín chceš mať akože obed?
19.01.2016 - 15:25:04
00
tulenik mas pravdu zle som to napisal. Myslel som to ze je to 100%bielkovina a nie sacharidove ecko s prichtou mlieka.
19.01.2016 - 16:11:28
00
whitemamut napísal:
Ideálna gramáž pre mňa alebo pre teba? Čo to preboha je za otázku. A 100g cestovín chceš mať akože obed?


Samozrejme to som čakal , že nejaký jednotlivec sa ozve s takou otázkou ... myslím to vo všeobecnosti to množstvo...
A nevidím dôvod prečo by sa malo množstvo líšiť od ostatných ľudí pri cestovine ... keď sama o sebe je kalorická ... tak preda nemôže jeden "zožrať" 100g a iný 250 g ...

whitemamut: Stači mi pozrieť do tvojho profilu a už viem prečo si dal takú reakciu ...
19.01.2016 - 18:43:58
00
Ja si práve myslím, že môže. A tiež si myslím, že bude rozdiel či prídem z 5h švihu alebo to bude obed za počítačom.

Čo v mojom profile poukazuje na moju reakciu? Prezraď :)
19.01.2016 - 19:38:16
00
Práve, že je tam rozdiel ako pri všetkých jedlách. Relatívne najmenší pri zelenine, ktorú a priori každý môže ad libidum. Pri cestovinách je práve, že veľký rozdiel kto si čo môže dovoliť. Iné to bude pri whitemamutovi ktorý má 16 r. a predpokladám pravidelne športuje a úplne iné to bude pri mne čo mám bližšie k 40 ako k 30 a potreboval by som zhodiť 10kg + ostatné zložky stravy a to nehovorím o individuálnych rozdieloch v metabolizme. Takže áno jeden môže zjesť 100g a je to veľa a iný zvládne spracovať 250 g do pohody. Samozrejme nie každý deň, to dlhodobo nezvládne nikto. Základom je pestrá strava v tomto jedinom sa asi zhodnú všetci výživový poradcovia.
20.01.2016 - 10:34:57
00
skutocne zakladom je pestra strava =
pondelok: jalito
utorok: huspenina
streda: klobaska
stvrtok. hranolky s vyprazanym syrom
piatok: langose s tatarkou
sobota: pecene zemiaky na plechu
nedela: vyprazany br. rezen s pecenymi zemiakmi
pondelok: tlacenka
utorok: ovarove koleno
streda: zemiakove placky
stvrtok: smazeny obalovany kuraci rezen s majonezovym salatom
piatok: mam pivo seansu, tak stiham len 2x BIK MAK s Conca Colou
sobota: BBQ
nedela: sisky so slahacou
pondelok: hrachova kasa s restovanou cibulkou a udenym masom
utorok: slanina s chlebom
streda: pečena kačka a knedlik
stvrtok: bravcove vypecky s kapustou
atd
atd
20.01.2016 - 12:44:24
00
skuste si pozriet toto http://fitcult.refresher.sk/56/Dolezitost-vyzivoveho-rebricka-pre-naberanie-svalov-stratu-tuku-2-Kalorie
20.01.2016 - 12:45:38
00
martinapb napísal:
Mne je zima stále a je jedno aké je obdobie. Mäso jem v podstate každý deň, so zeleninou sa nekamarátim a ani s jogurtami, tak kde je teda "pes zakopaný?"


http://rungo.idnes.cz/vecne-studene-koncetiny-jezte-zazvor-a-chilli-behejte-a-kupte-si-palcaky-a-zazracny-oxidacni-sace-izo-/behani.aspx?c=A160112_161022_behani_hri
22.01.2016 - 21:00:45
00
Til858 napísal:
Samozrejme to som čakal , že nejaký jednotlivec sa ozve s takou otázkou ... myslím to vo všeobecnosti to množstvo...
A nevidím dôvod prečo by sa malo množstvo líšiť od ostatných ľudí pri cestovine ... keď sama o sebe je kalorická ... tak preda nemôže jeden "zožrať" 100g a iný 250 g ...

whitemamut: Stači mi pozrieť do tvojho profilu a už viem prečo si dal takú reakciu ...

nevidis dovod, mylis sa a este si aj oprskly. na blbu otazku blba odpoved. ked si myslis ze si prototyp vseobecneho cloveka stravuj sa vseobecne podla vseobecnych rad vo vseobecnych casopisoch. ked mas 40 rokov a nevies nic o stravovani tak do smrti to uz asi nezlomis. ked tu pises taketo hovadiny porad sa radsej s dietologom alebo so svojim lekarom aby si si nahodou neublizil. ocividne to nechapes ale ides do toho s nejakymi zavermi o kurati a cestovinach ktore si si urobil zrejme na zaklade nejakeho clanku v "zena a zdravie"
25.01.2016 - 08:33:18
01
theruck napísal:
nevidis dovod, mylis sa a este si aj oprskly. na blbu otazku blba odpoved. ked si myslis ze si prototyp vseobecneho cloveka stravuj sa vseobecne podla vseobecnych rad vo vseobecnych casopisoch. ked mas 40 rokov a nevies nic o stravovani tak do smrti to uz asi nezlomis. ked tu pises taketo hovadiny porad sa radsej s dietologom alebo so svojim lekarom aby si si nahodou neublizil. ocividne to nechapes ale ides do toho s nejakymi zavermi o kurati a cestovinach ktore si si urobil zrejme na zaklade nejakeho clanku v "zena a zdravie"


Vidím , že to nemá žiadny zmysel tu sa na niečo pýtať , pýtal som sa vo všeobecnosti a nie konkrétne na určitého človeka a to je už moja vec , či sa budem riadiť podľa "tabuliek" 18 ročného alebo 40 ročného človeka ...

Oprskly ? To zrejme asi pozeráš na seba a na ostatných jedincov na tomto fóre ...
Niekto tu založí novú tému alebo dá otázku , nekonkretizuje presne, a už robíte z neho , že je neviem čo a vy ste tu najväčší odborníci ... x-krát som si všimol , že tu niekto neupresni o čo mu ide celkovo a už z neho robíte ... Treba normálne napísať , že treba udať určite údaje a pod. a nie vyskočiť naňho odpoveďou , čo je to za otázka...
To nevravím o svojom príspevku , ale celkovo čo si tu všímam určite témy ...
Ne radšej sa budete chváliť kto ma drahší bicykel a pod. a najlepšia je asi téma: Čo vám priniesla poštárka ?
Dostanú novú šrubku , prevodník ... alebo veci ktoré úplne nesúvisia s touto stránkou , len aby ste sa pochválili ako malé deti... s každou prkotinou ...
Tak asi tak by som ti vysvetlil kto je tu oprskly ...

V prípade ďalšej reakcii na môj príspevok už nereagujem ... Ako som písal , nemá to zmysel sa tu niečo pýtať , a to už tu písali viacero ľudí.
25.01.2016 - 08:56:27
01
Ty asi nechápeš, že "vo všeobecnosti" ohľadom jedla neexistuje. To je ako keby sme predávali iba jeden rozmer topánok :) Jednému sú veľké, druhému malé ale veď čo, hlavne, že všeobecne sú ok.

No a ku zvyšku sa asi ani neoplatí vyjadrovať...
25.01.2016 - 09:34:07
00
uz som to dnes dal do inej temy, ale asi sa to hodi aj sem:

https://dennikn.sk/blog/slovensko-krajina-vyzivovych-poradcov/?ref=box

"V prvom rade považujem za nutné pripomenúť fakt, na ktorý sme ako ľudstvo už asi zabudli. Ľudia nie sú stroje, sme zvieratá! Nepotrebujeme teda počítať či na obed zjeme 453kCal alebo 471kCal a či je z toho 31% tukov alebo 40% tukov. Ľudskému telu nevadí keď prijmeme raz tej raz onej živiny viac či menej, prebytku sa vieme zbaviť pri nedostatku vydržať zo zásob. Pre dlhodobé udržanie normálnej váhy a vitality (veľmi obľúbené slovo výživových poradcov) stačí jesť bežné jedlá na ktoré sme všetci zvyknutí. Ideálne by bolo nejesť žiadne údeniny, nepiť alkohol a samozrejme nefajčiť. Všetko čo zjeme by sme mali zjesť v primeranom množstve tj. – neprežierať sa. Šport niekoľkokrát do týždňa by mal byť samozrejmosťou. BODKA. KONIEC VEDY. Tento 11 riadkový odstavec je náhradou za všetky blogy o výžive.
25.01.2016 - 09:47:11
03
Za presne takýto monológ som de fuckto dostal AD 2005 kopačky od fanatickej a stále fanatickejšej vegišky, s ktorou som na svoje nešťastie zabil 5 rokov života :D
(neskôr sa mi donieslo - asi to poznáte, vždy sa nájde dobrák, ktorý vám vyklopí informácie, po ktorých netúžite - že vraj si vysnívala chronickú otravu ortuťou [IMO za jej symptómy skôr mohlo to, že sa v zásade iba pásla] a následne si nejako zohnala chelačné prípravky [samozrejme sú len na predpis] a čo po tom, že sú to inak celkom slušné svinstvá, začala si ich pichať... niekedy v tom okamihu som bol rád, že už nemusím byť toho svedkom
a tiež sa "iba" dala prepatlať mediálnym nezmyslom, o ktorých si stále dosť ľudí myslí, že sú "neškodné")
25.01.2016 - 12:17:09
00
tulenik a bola aspon o hlavu vyssia? :)
25.01.2016 - 13:04:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up