P.E.T.O.95 ja som mal tiez problem nahodit bezduse kompresorom v autoservise pretoze som to fukal cez redukciu klasickou fukacou na autoventil a tim padom tam bol mali prietok vzduchu , preto som vybral jadro ventilu a prepojil hadickou s ofukovackov a pätky skocili hned . Vyskusaj tak . ( pätky som ani nenamidlil )
04.06.2016 - 20:02:31
00
inak v jednom cykloobchode sa mi smiali ze sak to niesu bezdusove... a inak, aku hadicku z ofukovacov myslis, nechapem?
04.06.2016 - 22:28:50
00
V niektorych cykloobchodov zastali pri existencii UST...

Samozrejme nie je nic take ako "advanced tubeless" (vs "tubeless ready"). Je len tubeless ready (to su oba co mas) a UST. Advanced su silnejsie boky (120TPI) a lepsia zmes v tejto generacii (Gum-x). Ten druhy co mas je non-advanced a je to nieco ako ta najlacnejsia rada.
Na webe vsak ako tubeless-ready uvedeny je tiez. (davam sem spravny link, je tam velmi vela verzii a maju fakt zly web, horsi jak maxxis pomaly).
http://bike.michelin.com/tyres/michelin-wild-grip-r#dim

Ako lacny plast ma blbe tolerancie a tenke bohy a proste nemusi od vyroby hned sadnut. Preto som poradil ho skusit jazdit chvilku zdusou nez "sadne". Ale potom ho uz nevymenis :- )
04.06.2016 - 23:10:19
00
P.E.T.O.95 Skus to nafukat s kompresorom, ale bez ventilku. Ked to tak nepojde, tak zahod tie plaste :)
05.06.2016 - 00:02:22
00
P.E.T.O.95 napísal:
samozrejme s tmelom, namydlene patky a fukane riadnym kompresorom... a to na tom plasti neni nikde napisane ze TLR alebo tubeless ready???... ono te bocnice toho plasta su uplne slabucke, mi pridu ak te papierove schwalbe... uz som minul pol litra tmelu na to, z toho 400ml na ruky a oblecenie. nestastny som z toho. tak myslite ze mi neposlali *****?

Každá Mišelinka sa dá jazdiť bezduše aj keď nie je originál TLR. Momentálne mám tiež ten Griper TLR a rozhodne nemá papierové boky. Neviem ako ty, ale ja vždy fúkam auto kompresorom s odstráneným vnútrom galuskového ventilka (väčší prietok vzduchu). A keď ti to naozaj nejde, tak nahoď dušu, potom ju daj preč tak aby si uvoľnil len jednu stranu a druhá pätka bola zapadnutá v ráfiku, to už pôjde hneď. Inak ja som nikdy nedával tmel pred nahodením plášťa, to je zbytočné, aj sa zbytočne zasieraš.
05.06.2016 - 05:53:22
00
P.E.T.O.95 tou ofukovckou som myslel toto prepojil som to s hadickov na ventil s vybratim jadrom potom to ma brutalni prietok vzduchu , tiez nemam na plasti napisane ze je TLR .

Prílohy:

image.jpeg
image.jpeg 7.86 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2016 - 07:28:52
00
Ahojte, su kolesa Mavic Crossride vhodne na prerobenie bez duse? Co je k tomu potreba? Paska a ventily + tmel?
05.06.2016 - 11:19:15
00
mám v plasti otvor a tmel mi to síce zacelí ale pri vacsom tlaku alebo ked nabehnem na kamen tak zase sa mi ta diera otvorí. Chcem sa spýtat ci máte skusenosti s týmto
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/weldtite-tubeless-opravne-snurky-pre-bezdusove-plaste--sada-10-ks.html ci tie snurky to realne tú vacsiu dieru opravia. a ake nastroje k tomu ci staci nozík alebo treba nejaku specialnu ihlu cim tu snurku dostanem do vnutra. Nosíte to so sebou?
07.06.2016 - 10:22:32
00
double ja by som to vyskušal. na aute to fungovalo perfektne.
xpeter88 myslím že Crossride je na TLR a ano stači paska, ventil a tmel. Pokial ten Crossride nie je UST. Tam pasku nepotrebuješ.
07.06.2016 - 10:33:34
01
ja som prerabal jedny starsie CrossRide (rocnik 2009). Pouzil som NoTubes sadu aj s vlozkou + X-king protection a drzia paradne.
xpeter88 napísal:
Ahojte, su kolesa Mavic Crossride vhodne na prerobenie bez duse? Co je k tomu potreba? Paska a ventily + tmel?
07.06.2016 - 14:57:10
01
double napísal:
mám v plasti otvor a tmel mi to síce zacelí ale pri vacsom tlaku alebo ked nabehnem na kamen tak zase sa mi ta diera otvorí. Chcem sa spýtat ci máte skusenosti s týmto
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/weldtite-tubeless-opravne-snurky-pre-bezdusove-plaste--sada-10-ks.html ci tie snurky to realne tú vacsiu dieru opravia. a ake nastroje k tomu ci staci nozík alebo treba nejaku specialnu ihlu cim tu snurku dostanem do vnutra. Nosíte to so sebou?


nasiel som nieco taketo, su tam aj nastroje na opravu. na nete toho bude urcite dost http://nizno.sk/product_info.php?cPath=183_200&products_id=4272&osCsid=9df42030cf112dfdca03f04bb690012b
07.06.2016 - 15:24:07
01
Nazdar hosi, mam rawer pro a tieto plaste:
WTB Trail Boss 27,5"x2,25 TCS
Chcem sa spytat, ci to je bezdusovy system, lebo som dostal defekt a neviem to dat dole a v zivote som nelepil taketo koleso. Poradil by mi niekto nejakym videom, v bikoch som novacik a laik. Vdaka.
07.06.2016 - 20:35:40
00
ctm od výroby urcite nedava koleso ako bezdusove. otazka je ci ho mas novy alebo z druhej ruky.
08.06.2016 - 00:57:56
00
Bade napísal:
ctm od výroby urcite nedava koleso ako bezdusove. otazka je ci ho mas novy alebo z druhej ruky.

Bike je novy. Ja som defekt menil iba na kociari, ale tam sa dal plast v pohode vyzut, tuto to vyzera, ako keby bol nalisovany. Radsej sa v tom nebudem rypat, aby som ho neznicil.Ved poviem znamemu, ci by mi to neprisiel ukazat, prinajhorsom pojdem do servisu, nerad by som ten plast znicil.
08.06.2016 - 06:03:17
00
Pouzi trochu silu. Patky dobre zacvakli do bočného žľabu rafiku , čo znamená že bude s toho dobrý bezdušak.
08.06.2016 - 07:43:58
01
keyboard_arrow_up