taký menší je smerom do jura po žltej :) klokočiny síce nemajú rockgarden ale tiež sú kamenisté...a ak poznáš zjazd z medveďej skaly nad modrou... klesanie -26% to je kamenisté celé :)
28.04.2017 - 13:48:21
00
Ja som to tusil :) .. ta zlta teda rockgarden urcite nie je, su tam vobec nejake kamene ?, klokociny to je skor sypka sutina, medvedia skala , tak tam som si moc kamene nevsimol. Vsetko toto je jazditelne na cyklokrose :) .. snad akurat Klokociny su problem, kvoli suti. Cize problem tu mame v definicii pojmov :)
28.04.2017 - 13:59:33
01
hovoríme o tej istej medvedej skale? :)
aj na žltej do jura je asi 15-20metrový kameňový úsek :)
28.04.2017 - 14:04:28
00
Vsak je len jedna :)

RG sa da povedat, ze je Kamenak, ale to je asi tak 20m na dlzku, to je nic. Potom zelena do Dracieho hradku ma asi 2-3 tak 2-3m dlhe useky, za ktore sa da povazovat,dako si neviem spomenut, ci je vobec v MK (snad okrem hrebena Zarub) nejaky RG dlhsi ako 20m (inak Kamenak vyzera podobne ako toto http://reviews.mtbr.com/wp-content/uploads/2012/01/XC-Nationals-Rock-Garden-Cropped.jpg) .. zlta, dlho som nebol, musim pozriet najblizsie. Ale ako pisem 15-20m usek , to prejdes aj s kolobezkou.

A ba .. uz som si spomenul .. vsak moj najblubenejsi zjazd .. Certov zlab. To je typicky RG, ale nema ostre sutre. Ten si daj a potom sem nahod fotky roztrhanych RR :lol:

edit: tu je dalsi :) http://cdn.media.cyclingnews.com/2010/09/01/1/msa_dsc2135_600.jpg, https://www.mtbtips.com/wp-content/uploads/2013/02/Rock-garden-mtb.jpg .. btw, naposledy co som videl RoRo , tak len siel okolo takeho a rovno sam sa zadefektil :D

Inak ale mozes mat hocico na kolese, ak mas stastie a spravne trafis co treba, tak ho rozrezes.
28.04.2017 - 14:07:43
01
veď o tom celý čas hovorím.. ak človek vyberie debilnú stopu/ namieri si to na správny šuter.. rozreže všetko... hmm.. tak rockgardeny ako na fotke tu naozaj nemáme a celkom mi to chýba....btw. rohatka má tiež nejaký kameňový úsek či? (ale mám pocit že nieje moc dlhý...)
28.04.2017 - 14:21:58
00
Zo Zárub na Ostrý kameň podobný rockgarden nájdeš :)
Nie až takýto, ale pekný.
28.04.2017 - 17:08:38
01
Aké máte skúsenosti s CO2 a tmelom (napr. konkrétne No Tubes)? Skúšal to niekto reálne? Ja by som to aj otestoval, ale až keď budem meniť plášť...
28.04.2017 - 20:53:41
00
Kenai napísal:
Pohravam sa s myslienkou prechodu na bezdusovy system a chcem poprosit skusenejsich o radu. Mam plaste Continental X-King SPORT. Raf remerix hurry 29". Zrealizoval niekto funkcnu prestavbu? Ani plast ani raf nie je tubeless ready. Dakujem.


Tak som to dnes prerobil. Paska NoTubes 25mm, No Tubes Quart tmel Pint 90 ml do kazdeho kolesa, Mitas Tubuless Supra Valves sada bezdusovych ventilov. Paska sedi perfektne, presne od hrany po hranu. Fukal som to sice s kompresorom, ale sadlo to tak bleskovo, ze som sa divil. Asi by to slo aj pumpou. Dokonca to celkom slusne drazalo tlak aj bez tmelu. Fucalo to sice cez bocnicu na jednom plasti, ale aj to len na mieste, ked som posledne sekol dusu. Po naliati tmelu cez ventil okamzite ticho a drzi uz par hodin. Uvidim co to povie zajtra. Ale zatial sa to javi ako funkcna kombinacia. :rock:
30.04.2017 - 00:09:38
01
Včera som veľmi ocenil prechod na bezduše. Kúsok od domu čistili od kríkov okraje poľnej cesty a na zemi zostalo veľmi veľa konárikov s tŕňmi. Klasické duše by boli na rešeto, mohol by som ich rovno vyhodiť. Teraz stačilo za tým úsekom zastaviť a napichaný bordel povyťahovať. (X-King Performance, Joe ´s tmel).

Predtým by som mal fakt pokazený deň...
30.04.2017 - 05:59:28
01
Kenai napísal:
Tak som to dnes prerobil. Paska NoTubes 25mm, No Tubes Quart tmel Pint 90 ml do kazdeho kolesa, Mitas Tubuless Supra Valves sada bezdusovych ventilov. Paska sedi perfektne, presne od hrany po hranu. Fukal som to sice s kompresorom, ale sadlo to tak bleskovo, ze som sa divil. Asi by to slo aj pumpou. Dokonca to celkom slusne drazalo tlak aj bez tmelu. Fucalo to sice cez bocnicu na jednom plasti, ale aj to len na mieste, ked som posledne sekol dusu. Po naliati tmelu cez ventil okamzite ticho a drzi uz par hodin. Uvidim co to povie zajtra. Ale zatial sa to javi ako funkcna kombinacia. :rock:


Continental X-King SPORT + Raf Remerix Hurry 29".
material: Paska NoTubes 25mm, No Tubes Quart tmel Pint 90 ml do kazdeho kolesa, Mitas Tubuless Supra Valves sada bezdusovych ventilov.

Po 24 hod drzi tlak a vyzutia sa nebojim. Preto povazujem tuto kombianciu za funkcnu a mozem ju odporucit.

Dakujem vsetkym za pomoc a cenne rady.
30.04.2017 - 12:41:30
00
Ahojte

Chceli by sme s kamarátom prejsť na bezdušaky a chcel by som Vás poprosiť o pár rád či som všetko správne pochopil.

Máme ráfiky:
https://www.wtb.com/products/st
http://jumpsport.sk/produkt/73856/rafik-kls-wmx-dsc-559x16-5-1-nit

wtb ráfik je na motoventil a kellys je na galuskovy.

Ak som dobre pochopil budeme potrebovať:
NoTubes pásku, Bezdušové ventily, Tmel

Plášte pravdepodobne Schwalbe Rocket Ron Evo TL-Easy SS

Nie som si istý úplne pri tých ráfikoch
WTB je TCS (TUBELESS COMPATIBLE SYSTEM) takže ten je asi v pohode ale pri tom kellyse som si nie som istý k tomu som žiaden popis nenašiel.

Ak by niekto poradil aj konkrétne komponenty budem rád za každú radu.

Ďakujem!
01.05.2017 - 21:49:24
00
Ten KLS nieje uplne idealny ale pouzit pojde. Hlavne to netreba prehnat so sirkou plasta. Je to dost uzky rafik.
01.05.2017 - 21:53:39
00
Ten Kellys môže robiť problémy s petkou plašťa ale treba vyskúšať pri 28 PSI môže držať v zákrutách. / nevyzuje sa /Závisí aj ako agresívne jazdíte. Myslím že už tu niekto take niečo prerábal so slabým držaním petky.
01.05.2017 - 21:57:12
00
Otazka od teoretika, naozaj je vacsia sanca, ze sa plast vyzuje ak tam nie je dusa? Ked nad tym uvazujem je to vec tlaku vzduchu nie toho ci tam dusa je, alebo nie je. Malo by byt predsa jedno ci na plast zvnutra tlaci napr. 28 psi cez dusu, alebo priamo. Tvar tej dusi v plasti predsa dava rafik a plast, sama o seba na nic tlacit nevie.Ci sa mylim ?
02.05.2017 - 00:09:27
00
Ano je väčšia šanca je to tu v téme už písané. Je to v ráfikoch a petkách plašťoch kde výstupky v ráfikoch podržia petku plašťa a naopak pri duši ti drží duša plášť.Keď pozrieš profily obidvoch rafikoch tak ti to bude jasné. Mne sa to ešte nestalo. Jazdím na 26-28PSI a nemám agresivnu jazdu v zákrutách.Našťastie nejazdím BA traili lebo v tej časti kde jazdím sa nenachádzajú. :lol:

Edit: neviem to zakružkovať lebo nemam na tomto PC spravny program. Vidiš tie dve ostré výstupky vo vnutri ráfiku?, Tak to je to o čom píšem.

Prílohy:

profil raf.jpg
profil raf.jpg 42.69 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2017 - 00:49:38
00
keyboard_arrow_up