ja mam pre podsvietenie nastaveny cas, ako dlho ma svietit - a zasvietim ho iba jednym tlacitkom (na to urcenym sa mi zda)
ale mam 530iatku

kalibruj pred kazdym vyjazdom, ked budes pouzivat GPS (pred zacatim jazdy)
06.06.2017 - 22:28:15
01
Gusto0 napísal:
"kalibrácia stojí za hovno, keď zabudneš pred začatím nahrávania, tak už neopravíš, lepšie je to vždy počítať v hlave" - toto si myslel ako?
a to podsvietenie som myslel ci sa neda vypnut uplne - ze by sa nespustalo pri stlaceni akehokolvek tlacika vobec.

veľa klikania a v rôznych výškach (rôzny teplotný gradient), resp. v čase (zmena počasia) sa ti to aj počas jedného výjazdu dosť rozhodí a už stým nič neurobíš. preto je lepšie sa na to hneď vysrať a počítať si to v hlave

aha, NEVER neznamená, že sa nikdy nezapne, ale že sa nikdy nevypne, teda najkratší čas 5s :$
06.06.2017 - 22:51:32
00
lukas, KinDo pouzivate auto start-stop? Funguje spolahlivo?
06.06.2017 - 23:54:32
00
teraz si niesom istý, čo je to za funkcia. malo by to samo pri pohybe začať nahrávanie? mám akurát aktivované upozornenie na pohyb, asi po 50m zapípa a vyhodí otázku, či chcem začať nahrávať. použiteľné je ale iba jednorazové, ak je aktivované viacnásobné, tak tá otázka vyskakuje stále po 10s a tachometer je nepoužiteľný, pokiaľ sa nezačne nahrávať.
07.06.2017 - 00:02:24
00
Myslim tym automaticke zacatie nahravania a aj nasledne automaticke pauznutie pri zastaveni. Ide mi o to, ci dokaze vdaka tejto funkcii merat len cisty cas jazdy alebo cas pocita stale a nepauzuje ho pri zastavkach.
07.06.2017 - 00:27:41
00
už chápem, nepoužívam, tipujem, že to minimálne s GPS nebude fungovať správne, možno so senzorom z kolesa, ale ten nemám
07.06.2017 - 00:55:00
00
Jezus Ja používam auto start stop, nepostrehol som nejaké problémy funguje ako má.
Gusto0 Ja tiež kalibrujem pred každým výjazdom, používam full power a 1 sec rec. Rozdiel medz Smart a 1sec čo som zisťoval by mal byť v tom že smart zaznamenáva po 4 sekundách.
07.06.2017 - 08:27:45
01
A pouzivas na meranie len GPS alebo aj snimac otacok na kolese?
07.06.2017 - 08:29:49
00
Používam len GPS.
07.06.2017 - 08:31:06
01
Tak som nasiel v jednom review, ze pri velmi pomalej jazde alebo vypadkoch signalu moze pauzovat aj pocas jazdy. Cize v zavislosti od toho potom moze byt niekedy vyhodnejsi manualny start / stop s remindrom na zapnutie logovania po pohnuti sa. V kazdom pripade fajn, ze je tam ten reminder. To je dolezita ficura.

http://www.thegearcaster.com/2016/04/bryton-rider-310-cycling-computer-review.html
The Start Reminder comes in handy as many a time I have ridden a couple of miles before realizing my Garmin was paused. Or you could choose to have Smart Pause activated where it will start and stop on its own. For road cycling I found this ok but sometimes if you are going really slow on a mountain bike the auto pause can kick in (or maybe that’s just me).
07.06.2017 - 10:12:11
00
Caute, prisiel som na zauimavu vec. Casto som cital o nespolahlivsti Bryton aplikacie.
Ano, niekedy sa mi nechcel telefon spojit s tachometrom, lenze nepomohlo ani opakovane skusanie.

Nedavno som bol pojazdit v IT a v roamingu som bol bez mobilnyhch dat a nejakym takym talinskym pravidlom sa ukazalo, ze nikto neda wifi zadarmo. Synchronizovat data s Bryon Rider 310 - nemozne. Telefon ho vidi, ale nespoja sa. Tak ma napadlo, ze ta apka potrebuje asi datove pripojenie.
Po prichode domov sa jazdy zosynchronizovali na prvy pokus - mal som zapnute mobilne data.

A hned som si aj uvedomil, preco mi to niekedy neslo zosynchronizovat ani doma - neuspesne pokusy boli vzdy po vyjazde v pivnici (byvam v panelaku), kde je signal slabsi.
V byte s tym problem nebol.

...a tip pre tých, co maju len tachometer, toto mi nedavno prislo z e-bay:
http://www.ebay.com/itm/142155194454?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
ANT+ snimac rychlosti a kadencie za velmi rozumny peniaz.
07.06.2017 - 14:19:21
02
dnes som ho (rider 310) vyskusal - mal som sucasne zapnutu aplikaciu RunTheMap na nokii 630. no hmm - co sa tyka polohy - sklamanie - oproti telefonu ziadne zlepsenie - by som povedal dokonca ze nokia v lese bola presnejsia. vyska po navrate bola ina o 2m ale nastupane 974 naklesane 965 - siel som okruh - navrat na to iste miesto. co mozno nieje az taka tragedia. nokia mala nastupane 1062 naklesane 1068. priemerka rovnaka, v maximalke 3km/h rozdiel. vo vzdialenosti rozdiel 0.5km (celkova vzd. 45,8km). casy sa celkom zhoduju.
oproti telefonu a app zadarmo .... ak to bude spolahlive tak ok. kupovat GPS na bike bez barometra by fakt nemalo skoro ziaden prinos oproti telefonu.
Kde si pozerate vystup? vyskusal som tu ich stranku BrytonSport a nic moc. Aj ked udaje vypise vsetky. Chyba mi tam napr. graf teploty. Export do GPX maju dost biedny. Ked si pozriem na ich stranke fit subor v mape a nasledne exportovane GPX niekde inde tak je vynechanych dost bodov.
Prezeranie historie priamo v brytone je tiez dost bieda - zobrazilo mi len cas jazdy, km, priemerku, kalorie (nechapem naco), a maximalku. napr. prevysenie, teplotu, celkovy cas jazdy si nepozriem.
auto pauza funguje dobre - ked som stal na mieste prestal pocitat cas jazdy. stacilo pokyvat bikom do stran a cas zacal bezat. takze auto pauza sa nezapne ani pri pomalom funeni do nejakej stojky, pripadne tlaceni. chcelo by ju este vyskusat niekde v lese kde je mizerny signal - ci to nebude blbnut. ked ma to napadlo mal som uz vyjazd cez hodinu a nevidel som sekundy tak neviem. napr. runthemap sice cas stopne ale log bezi dalej - cize je tam machula bodov podla toho ako skace poloha koli presnosti.

a asi som pochopil preco mam vzdy ine hodnoty priamo v telefone v app a na strave - kedze na stravu uz ide exportovane GPX z app. preto su aj rozdiely v hodnotach na roznych strankach. v zime som sa tym zapodieval lebo rozdiely boli velke a ja som nevedel ktore su tie "najspravnejsie". napr. fit subor z brytonu uploadnuty na ich stranku ma presne tie iste hodnoty ako v zariadeni, po uploade fit suboru na endomondo su tam tiez tie iste hodnoty. po uploadnuti GPX uz su ale rozdiely.
na stravu sa mi teraz neda prihlasit tak analyza nieje kompletna :-D

(pripona fit nieje povolena - neprida mi sem subor)

edit: ok brytonsport.com je stara stranka. nova je active.brytonsport.com ale ta je este horsia ako stara :-D
08.06.2017 - 22:40:56
01
ja exportujem data priamo z brytonu cez wifi na stravu
mozno ma nokia 630 spolahlivejsie zistovanie polohy - ja som pouzival nejake sony a lenova (s60+p70) a tie mali GPS zalostne (velakrat ma v lese ani nenaslo) - preto som isiel do brytonu (s nim take problemy nemam), ktory navyse vydrzi ovela dlhsie ako telefon ...


Naposledy upravil KinDo dňa 09.06.2017 - 08:50:26, celkovo upravené 1 krát.

08.06.2017 - 23:42:29
00
Ja som teda dost spokojny. Oproti telefonom /Sony xperia/, okamzite spojenie s gps a trasovanie o dost presnesie a ziadne vypadavanie ani v hustom lese. Omnoho realnejsie hodnoty nastupania oproti telefonu. Okamzite spojenie s hrudnym pasom. V Locuse, ked som sa vzdialil od telefonu, tak sa hrudny pas /ant+/ ani nevedel opet nacitat. O vydrzi baterie ani nehovoriac.
Pri exporte trasy do gpx zo stranky brytonsport.com sa mi vzdy spoji start a ciel rovnou ciarou, neviem preco /vznika tak nejaky okruh/. Na novej stranke active.brytonsport.com som export do gpx ani nenasiel. Skoda, ze su vsade tie debilne google mapy na ktorych nie je skoro nic. Vcera som spadol a Bryton sa z toho pevneho drziaka odpojil, takze som ho chvilu hladal v listi, ale nic sa neposkodilo, skusim este ten drziak s gumickami.
09.06.2017 - 00:38:51
00
Zdravím nadšencov MTB,
mam Bryton 330 a zaznamenáva bez problémov. Šikovná hračka a najme automaticky upload na stravu a bryton app cez wifi. No nemá chybu.
09.06.2017 - 08:11:17
00
keyboard_arrow_up