ivan malo tam byť nebiKujem ale aj R dáva zmysel :) písal som to na telefone
10.11.2017 - 22:46:07
00
Bolesti kolien môžu vznikať aj z dôvodu príliš dlhých kľúk. Pre mnohých, hlavne nižších, bajkerov je aj "štandardná" dĺžka 175mm veľa. Koleno potom robí väčší rozsah pohybu. Taktiež je dôležitá ohybnosť a elesticita šliach a úponov. Preto je dôležité vykonávať pravidelný strečink po jazde.
11.11.2017 - 07:19:56
02
Malokto asi skusa rozne dlzky kluk, mne s ramom dosli 170 (predtym som jazdil 175) a zostal som na nich. Potesi aj menej narazov o terenne nerovnosti v rozbitejsich usekoch. :)
11.11.2017 - 21:02:14
00
Hosť napísal:
Ja som sa v utorok miesto na bike rozhodol dať rýchlu chôdzu a sem tam klus. :tmi:
No nič horšie ma nemohlo napadnúť!. Už 4 deň ma bolia lýtka ako koňa a asi som si dobre do---bal ľavé vnútorné koleno. Chodíš ako robot, žena sa mi smeje. Zlatý bajk a už aj trenažér. :lol:

No urcite nestaci raz poklusat alebo rychlo pochodit. Je to uplne ine ako na biku. 25 rokov som nebehal, pretoze od svojich pretekarskych snowboardovych cias mam v oboch kolenach male ulomky, ktore som si nedal chirurgicky vybrat. Odporucanie lekarov bolo posilnit svalstvo hlavne okolo kolien. Tak som sa dostal k bikovaniu. Minuly rok po 25 rokoch som zacal pomaly behat a zo zaciatku aj cez bolest v kolene. Po behu mi opuchlo koleno, ale pokracoval som dalej, lebo bola motivacia absolvovat half IRONMANA. Po mesiaci koleno prestalo boliet a neboli ani teraz, ked tyzdene nabeham cca 30 km. Pravdou je ze som si dal urobit diagnostiku doslapu a investoval do kvalitnej pronacnej bezeckej obuvi. Pred tym som ani netusil co je to pronacia, kupoval som si tenisky len podla velkosti. Mne sa osvedcilo po bikovacke alebo 15 km behu si ist zaplavat na hodinku do bazenu.
11.11.2017 - 21:24:17
00
S tymi klukami pri nizsich bajkeroch plne suhlasim a nielen kvoli kolenam. Mam 168cm jazdil som najskor 175, potom 172,5 a teraz 170 a pocitovo je to lepsie. Lahsie sa mi toci vyssia kadencia a na cestaku si tolko nekopem do brucha :D Skusal som aj 165mm a asi ich poskusam aj dlhsie.
11.11.2017 - 21:27:46
00
stanik.gonda napísal:
Ako to dopadlo

z vysledkov co dostal mailom z magnetu je jasne, ze ma poskodeny meniskus, no musi tam ist, ze co mu s tym budu robit, lenze bol pracovne mimo teraz :(
12.11.2017 - 00:55:41
00
Stano my kedy skocime presvietit kolena uz to je asi zbytocne odkladat aspon v mojom pripade
12.11.2017 - 06:45:50
00
Januar mne sa to daako lepsi po injekciach ale aj cvicim roztahujem co mozno pomaha .
12.11.2017 - 09:06:18
00
lakko napísal:
No urcite nestaci raz poklusat alebo rychlo pochodit. Je to uplne ine ako na biku. 25 rokov som nebehal, pretoze od svojich pretekarskych snowboardovych cias mam v oboch kolenach male ulomky, ktore som si nedal chirurgicky vybrat. Odporucanie lekarov bolo posilnit svalstvo hlavne okolo kolien. Tak som sa dostal k bikovaniu. Minuly rok po 25 rokoch som zacal pomaly behat a zo zaciatku aj cez bolest v kolene. Po behu mi opuchlo koleno, ale pokracoval som dalej, lebo bola motivacia absolvovat half IRONMANA. Po mesiaci koleno prestalo boliet a neboli ani teraz, ked tyzdene nabeham cca 30 km. Pravdou je ze som si dal urobit diagnostiku doslapu a investoval do kvalitnej pronacnej bezeckej obuvi. Pred tym som ani netusil co je to pronacia, kupoval som si tenisky len podla velkosti. Mne sa osvedcilo po bikovacke alebo 15 km behu si ist zaplavat na hodinku do bazenu.

Lakko vôbec tomu nerozumiem, minulý rok som robil rých. chôdzu bezne a žiadne problémy som nemal.
Zaujímavé, že dnes som urobil na cesťáku 40km a nič ma nebolí ani počas ani potom. Včera som prešiel peši asi kilometer a mal som toho plné zuby. Niečo s ľavým vnútorným kolenom a pravým lýtkom je. Svalovica asi ťažko tá by už prešla. O tom nášlape som už uvažoval aj ja, ale prečo teraz a predtým nie. Ale je pravda, že som mal obuté fungl nové tretry ktoré nie sú vôbec bežecké. Ako si ty napísal vybrané podla veľkosti.
Ešte počkám týždeň a uvidím či sa to zlepší. Ak nie tak asi lekár aj keď ich nemusím.
A možno, že to už je obyčajná staroba.
12.11.2017 - 15:06:22
00
stanik.gonda napísal:
Ako to dopadlo

No poslali ho na rehabilitáciu :) netuším ako sa dá poškodený meniskus rehabilitovať, uvidíme
05.01.2018 - 12:44:22
00
Ja pridam svoju skusenost - maval som taku pichlavu bolest v jednom kolene pri zatazi, obcas aj mimo, ortoped povedal ze mam narusenu chrupavku, takisto pata ma strasne bolievala na co mi dali take gelove podpatanky. Potom som presiel na barefoot boty, a tyzden, mozno dva som mal svalovicu na lytkach. Lenze odvtedy uz ma nebolieva na nohach nic. Ale nieje to vhodne uplne pre kazdeho, treba sa najme vediet krotit na zaciatku aby si clovek neznicil nohy uplne.
05.01.2018 - 14:42:46
00
ja som v polke decembra bol na operacii meniskusu a chupavky, Po dvoch tyzdnoch som normalne chodil bez ziadnych bolesti. Tak sa mi to pacilo ze som nohu otestoval. Poskocil som raz a ok. Tak som skocil druhy krat ale uz aj s ohybom noh dozadu a vtedy ro rupslo. Podla mna pojdem zase pod noz lebo som si asi zase poskodil meniskus. V utorok to idem dat skontrolovat. Jaky som stary , taky som sprosty.
05.01.2018 - 15:54:19
00
Ja som si zasa naordinoval Inovo a zdá sa mi že pomáha.
05.01.2018 - 16:04:21
00
Laco206 napísal:
ja som v polke decembra bol na operacii meniskusu a chupavky, Po dvoch tyzdnoch som normalne chodil bez ziadnych bolesti. Tak sa mi to pacilo ze som nohu otestoval. Poskocil som raz a ok. Tak som skocil druhy krat ale uz aj s ohybom noh dozadu a vtedy ro rupslo. Podla mna pojdem zase pod noz lebo som si asi zase poskodil meniskus. V utorok to idem dat skontrolovat. Jaky som stary , taky som sprosty.

Ja som bol na operácii menisku takto pred rokom-tzv-jednodnová chirurgia v Piešťanoch.mesiac o barlách potom zľahka rotoped po 2 mes. bycikel,za sezonu 7,5 tis Nehovorím,že to necítim ale na biku je to OK



že to
05.01.2018 - 16:19:55
00
roman.uvacik tiez som bol na jednodnovej. Vsetko bolo ok. Barly som zahodil hned na druhy den, lebo bolest nebola taka hrozna a aj tak som v tom nevedel chodit. Po 2 tyzdnoch som pri chodzi vobec nepocitoval bolest. Zial tolko sa ide s krcahom po vodu az to domrvis.
05.01.2018 - 16:42:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up