Kotuče som sa snažil vičistit a nič ta šmuha čierna akokeby sa zažrala do kotučou kamoš vravel žešu spalene nejde to niako dole llatne kupym nove ale čo s kotučmy
02.05.2018 - 12:32:14
00
ak nie su krive, normalne ich dojazdi. mierna zmena farebnosti materialu kotuca nie je zavada. je to bezna vec.
02.05.2018 - 12:44:03
00
Ale ***** to nove platne ked dam neze začnu vrzgat abo nebrzdit to potom nema zmisel
02.05.2018 - 13:12:42
00
pred dovolenkou som vymienal platne vzadu, klasika shimano na SLX brzdy.
pri brzdeni ale vydavaju hrozny hluk ked sa stlacia trochu az mierne viac. Pokial to zatlacim az tak ze flekujem tak uz nie lebo ved vtedy sa netoci kotuc cez ne ale pokial sa toci tak je to hukot. Neviem ale preco. Platne som daval nove z blistra a stare to nerobili. Olej som na retaz ani nikam nedaval ze by som to zasral nejako. Brzdi to relativne v pohode (neviem posudit, brzdia tak ako tie predtym) len to huci ako sproste na cely les. je to mastny kotuc ci nieco ine? ak ano tak co s tym? ocistit kotuc a dat nove platne?
02.05.2018 - 13:19:34
00
drifter_00 napísal:
Nevyznám sa v tom až tak, ak tam tá dierka má byť, tak to len zoškrabnem, to je to najmenej. Ale tak celý problém začal, cez tú dierku olej vytiekol a brzdy boli neúčinné. Ked som prvý krát odvzdušnil, to čo vystrekol ten olej von, bolo to veľké množstvo. Nie, že vyšlo von nejakých pár prebytočných kvapiek, riadne vystrekol a brzda bola zas rovnako neúčinná, preto ma napadlo tie dierky zapchať a odvzdušniť zas. Teraz brzdia poriadne. Či lievik vytiahol tesnenie som si vždy skontroloval, na to som bol upozornený. Prečo do XT brzd nepasoval (lepšie povedané nechcel v nich stáť zapichnutý, bol nestabilný), to sa aj ja pýtam. Niekomu z Vás pasoval, to ozaj nechápem.

Tie dierky maju svoj presny vyznam, zapchanim pobabres funkcnost brzd. Vysvetlim to takto:
expanzna nadoba v packe je rozdelena na olejovu a vzduchovu a odelene su membranou (aby sa nemiesal olej zo vzduchom, je to neziaduce), ked sa dosticky opotrebuvavaju tak olej (alebo brzdovka) sa presuvaju z expandzky do piestikov, cize v expandzke sa zmensuje objem oleja a zvysuje sa objem vzduchu a prave ta dierka ma funkciu na privod vzduchu do expandzky, ak by tam nebola tak vznika podtlak a brani oleju sa dostat do piestikov, cize po urcitom opotrebeni oblozenia by nastal zlom kedy uz by podtlak bol dostatocne silny nato aby sa olej nedostal v potrebnom mnozstve do piestikov a packa by tym padom sla ku riadidlam a brzda by prestala brzdit. Cize ak ti cez tu malu dierku vyteka olej tak je na 100% poskodena membrana, popripade netesni tak ako ma.


Naposledy upravil mireq1 dňa 02.05.2018 - 13:26:15, celkovo upravené 2 krát.

02.05.2018 - 13:21:18
03
Použi IPU (alkohol) a vyčisti kotúče. Mali by byť zase tiché ;)
02.05.2018 - 13:22:36
01
Yogisz napísal:
... (teraz som bral za 7€ force (bez chladiča) a brzdia výborne )...


ja som nedavno kupil tie s chladicmi a tiez brzdia super.a paci sa mi,ze ked ich zoderiem,nemusim kupovat nove s chladicmi,ale len z chladica vyhodim zodrate platne a kupim nove(tenke force) platne za skoro rovnaku cenu,ako klasicke. k zivotnosti sa zatial vyjadrit neviem
02.05.2018 - 13:47:17
00
By má zaujimalo nakoľko ten chladič pri týchto vymeniteľných funguje. Prestup tepla medzi platničkou a chladičom moc veľký nebude.
02.05.2018 - 13:50:01
00
Vládlo to nebude pre nas na velke kopce.to by si hned uveril.organická za 7.kúpena v číne za 1€
02.05.2018 - 13:55:57
01
Ja odkedy mám Zee, tak neviem čo to je variť 😉. Väčšia platňa, viac oleja a je pokoj. Za tých pár gramov navyše super.
02.05.2018 - 13:58:22
03
scarinko a su to urcite resin (organiky) ? take zvuky zvyknu robit metalicke platnicky.
02.05.2018 - 20:35:35
01
drifter_00 napísal:
Dávnejšie som tu riešil odvzdušnenie brzd Magura MT2. Postačil mi ten Shimano lievik. Najprv čo bola príčina. Dal som lievik, pasoval tam bez problémov, postlačal som brzdu, vyšli nejaké bubliny. Brzdu som naspať zavrel a ked som stlačil páku, vystrekol olej. Vtedy som si všimol, že na nadrži oleja na brzdovej páke je malá dierka (taká bodka za slovom Mineral na fotke). Nechápem ako sa mohla vytvoriť. Očistil som to, kvapol tam sekundového lepidla a odvzdušnil zas. Bezproblémov tam ten lievik pasoval. Ked som to už mal rozvlečené, spravil som si to aj na moje brzdy XT BR M8000 a tam ten Shimano lievik moc nepasoval. Musel som ho držať počas toho odvzdušňovania, preto som to neodfotil.

Tú tyčku na zapchatie lievika máš opačne :) Má ísť tým tesnením čo máš teraz hore na foto dole do diery. Na to je tam to tesnenie ;)
02.05.2018 - 21:32:22
01
Netvrdim, ze su tie platnicky lepsie, ani horšie, len to, ze mne stacia a som s nimi spokojný. Tie chladice pomahaju, rozdiel s nimi a bez nich citit je, ale ci je to rozdiel aj oproti originalom neviem
02.05.2018 - 21:37:51
00
Gusto0 napísal:
scarinko a su to urcite resin (organiky) ? take zvuky zvyknu robit metalicke platnicky.

Jedine ze by kecali na obale :)

Prílohy:

IMG_20180502_231624.jpg
IMG_20180502_231624.jpg 582.32 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2018 - 23:17:16
00
Kristina napísal:
Tú tyčku na zapchatie lievika máš opačne :) Má ísť tým tesnením čo máš teraz hore na foto dole do diery. Na to je tam to tesnenie ;)

Tu tycku ma spravne, tesnenim dole sa dava az po odvzdusneni, ked sa ide nadrzka odsrubovat, aby olej nestiekol z nadrzky na packu a podlahu, ak by mal ticku pocas odvzdusnovania tak ako pises, tak by vobec neodvzdusnil.


Naposledy upravil mireq1 dňa 03.05.2018 - 07:34:25, celkovo upravené 1 krát.

03.05.2018 - 07:17:49
00
keyboard_arrow_up