Ved trp kupis z ebay aj bez poštovného.
29.05.2018 - 14:38:24
01
nooo, to už vyzerá lepšie. Kúpim ho z ebayu, cena v pohode, šírkou vyzerá byť pekne široký aj rozumne odvetraný https://www.ebay.com/itm/202308698299?
29.05.2018 - 14:47:01
00
schejta napísal:
ale v tych nitoch ma kotuc predo-zadnu volu

Ja mam kotuc nemeckej znacky XLC a tiez je v nom mensia predo-zadna vola. Chcel som ho poslat na reklamaciu, komunikoval som so zastupcom firmy, ktory mi povedal, ze predo-zadna vola do 1mm je normalna pri tychto typoch nitov(Avid HSX ziadnu volu nema, ale ma ovela mensie a uplne ine nity, tento ma podobne ako henten cinsky). Kedze reklamacia by znamenala byt mesiac bez zadnej brzdy, lebo staru SMRT 55 som rozrezal karbobruskou, ked mi nesla odmotnovat(fakt ma stvala, bolo to strasne bahno), tak som to na reklamaciu neposielal a zatial drzi vsetko v poriadku.
29.05.2018 - 22:26:13
00
Tie TRPcka mam od februara fungel nove tuna z bazaru (180 - 160) obidva len za 10€
:y: :y: :y:
A bol mi po ne Lubik osobne v Krusovciach takze este aj postovne sme usetrili :rock:

Prílohy:

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_18411_co-vam-priniesla-postarka_5a88a5c89d9dd.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_18411_co-vam-priniesla-postarka_5a88a5c89d9dd.jpg 392.18 KiB thumb_up0thumb_down

29.05.2018 - 22:34:43
00
miso2012 napísal:
Ja mam kotuc nemeckej znacky XLC a tiez je v nom mensia predo-zadna vola. Chcel som ho poslat na reklamaciu, komunikoval som so zastupcom firmy, ktory mi povedal, ze predo-zadna vola do 1mm je normalna pri tychto typoch nitov(Avid HSX ziadnu volu nema, ale ma ovela mensie a uplne ine nity, tento ma podobne ako henten cinsky). Kedze reklamacia by znamenala byt mesiac bez zadnej brzdy, lebo staru SMRT 55 som rozrezal karbobruskou, ked mi nesla odmotnovat(fakt ma stvala, bolo to strasne bahno), tak som to na reklamaciu neposielal a zatial drzi vsetko v poriadku.


XLC máš tieto na obrázku? Sú plávajúce, tak nejaká voľa tam byť musí. HSX plávajú nie je, len znitovaný napevno z dvoch časti, takže je bez vôle. Tá vôľa je tam kvôli tomu aby sa pri zohriatí nevlnili. Ak sa tá vôľa nejako radikálne nezväčší tak to nie je žiadny problém. Kotúče na skoro všetkých motorkách sa robia takéto a funguje to tam bez problémov.

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 88.02 KiB thumb_up0thumb_down

29.05.2018 - 23:02:35
01
mrjoda napísal:
mam odlozeny Hayes 160tku co tam bol povodne. Nahodim ho a vyskusam spravanie. Mal som podozrenie na centrovanie strmena, ale to som si dal zalezat a vycentroval som ho pomocou tenkej karticky tak, aby boli medzery uplne rovnake a dosticky dosadali na kotuc rovnako. Brzda je odvzdusnena a piestiky sa hybu symetricky. Ono sa to deje, az ked sa brzda zohreje, zacne hulakat a ked to ignorujem tak zacne chytat nejake oscilacie az musim zastat. Prvy krat mi to v terene tak rozvibrovalo vidlu, ze aj na hladkom povrchu udupanej zeminy davala skoro plny doraz zdvihu. Odvtedy na to davam pozor a nenechavam to zajst tak daleko. Vo vidle mam 100PSI a nebeha nejako moc lahko. Mam nejake tusenie, co sa tam moze diat, ale neviem ci je to spravne tak nebudem trepat.


Ešte by som množno skontroloval, či náhodou prasa nederie upevňovacím ramenom o kotúč - tie ošúchané lúče nemusia byť len od platničiek, ale aj od ramena prasaťa. Recon SL má podľa googlu upevnenie bŕzd IS nie PM, pri IS sa môže stať, že sa pri silnom brzdení niečo ohne v uchytení alebo sa pri slabšie dotiahnutých skrutkách vytvorí vôľa a prasa sa usadí na kotúč ináč, ako si človek predstavuje, pričom je potrebná nejaká sila, aby sa to stalo, čím sa vlastne tento defekt na dvore ťažko replikuje. Už sa mi to raz stalo.
Ale teda môže to byť aj kvalitou od aliho, že čínska kontrola kvality zlyhala a dodali ti blato.

Hosť napísal:
XLC máš tieto na obrázku? Sú plávajúce, tak nejaká voľa tam byť musí. HSX plávajú nie je, len znitovaný napevno z dvoch časti, takže je bez vôle. Tá vôľa je tam kvôli tomu aby sa pri zohriatí nevlnili. Ak sa tá vôľa nejako radikálne nezväčší tak to nie je žiadny problém. Kotúče na skoro všetkých motorkách sa robia takéto a funguje to tam bez problémov.

Nie, ale má podobné nity, je to tento:
forum.szajbajk.pl
o motorkových kotúčoch viem, známy má performance brzdy na motorke, ale tam sa to robí kvôli nemožnosti centrovania prasaťa a majú aj dosť veľkú vôľu do strany. Každopádne tá vôľa je emergentný jav, od výroby tam nebola a dosť ma prekvapila.
29.05.2018 - 23:05:19
00
No ved to je presne to iste ako daval fotku volodaj .. semifloating kotuc. Avid HSX je napevno, ako pise volodaj. Treba sklepnut trosku nit a bude.
30.05.2018 - 07:53:55
00
Prikladám fotku tej brzdy. Lepšie sa mi to nepodarilo odfotit. Je tam pekne vidieť, že platničky presahujú brzdnú plochu kotúča.

Prílohy:

IMG_20180530_085643.jpg
IMG_20180530_085643.jpg 783.23 KiB thumb_up0thumb_down

30.05.2018 - 09:01:57
00
Hej, a zároveň je vidno, že píčinou problému pravdepodobne bude drhnúca hrana prasaťa, viz prílohu. Tá je tiež široká ako vyšúchaná plocha na platničkách. Tie symptómy tomu nasvedčujú. Ak to je skutočne drhnúce prasa, tak to môže byť aj zaseknutým piestikom v prasati. Stáva sa, keď sa do neho dostane brzdový prach. Je otázne, či to je spôsobené kotúčom alebo prichytením prasaťa alebo zaseknutým piestikom, zaseknutý piestik sa dá vizuálne potvrdiť. Výmena kotúča však príčinu neidentifikuje, ak tam dáš kotúč s dostatočnou šírkou, tak ak drhne prasa, bude ti drhnúť nie po lúčoch, ale kotúči a vibrácie budú aj tak preč. Ale ak skutočne drhne prasa, nie je to dobré pre kotúč, ani pre prasa a mal by si to vyriešiť, lebo aj keď si kúpiš iný kotúč, rýchlo si ho zjazdíš.
Skáčeš príliš rýchlo k unáhleným záverom. To nerob, nepredpokladaj hneď, že problém je v kotúči, lebo si ho prepálil. Môže byť, všetko je možné, len toto je návod, ako nevyriešiť problém a akurát si odpísať dobrý kotúč alebo brzdy. Takto sa stáva, že si človek myslí, že je rozcentrovaný kotúč, pritom keď je rozcentrované prasa/ohnuté uchytenie/adaptér, snaží sa ho docentrovať a akurát si zničí dobrý kotúč. Treba na to ísť systematicky.

Prílohy:

73879_ake-kotucove-brzdy_5b0e4c553fdf1.jpg
73879_ake-kotucove-brzdy_5b0e4c553fdf1.jpg 791.09 KiB thumb_up0thumb_down

30.05.2018 - 11:28:39
00
na to citanie som si musel dat ginko, ale nepomohlo :-D
30.05.2018 - 12:54:22
01
jak danko
30.05.2018 - 12:56:46
03
Tak snad vidi ci mu kotuč behá po prasati. A zasa by som tie kotúče avid z aliho nepovažoval za niečo super. Určite aj keby bolo na vine zle vycentrovane prasa tak kotuc so siršou brzdnou plochou by mal lepší ucinok.
30.05.2018 - 13:44:44
01
nebudem zavrhovať túto možnosť, ale zdá sa mi málo pravdepodobná. Keby šúchalo prasa po kotúči, ten zaznačený roh by bol deformovaný, minimálne farba by bola ošúchaná - čo nieje. Nieje poškodená ani farba ani samotný materiál toho rožku. Takisto ani na kotúči nie sú známky, že sa tam dostáva cudzí materiál. Ryhy sú po povrchu rovnomerné. Je to síce hliník, ale aj tak by to zanechalo stopy.

Mohol by som rozobrať prasa a vyčistiť piestiky, len neviem či mi tie 3 technického benzínu čo mi ostali budú stačiť :D

Ja som mal pripravený projekt, že nakúpim rôzne kotúče a spravíme s kolegom modálnu analýzu a pevnostné skúšky, aby sa ukázalo, z akého cesta je ktorý kotúč a za čo si platíme. Bohužiaľ sa to nestretlo s podporou ľudí, čo majú na starosti príslušné labáky. Takže to padlo. Chcel som zmerať tvrdosť toho kotúča, čo tam mám teraz namontovaný, ale ani tam nebola ochota.
30.05.2018 - 15:06:38
01
Zbytocne sa to tu riesi, kym neskusis iny kotuc.

Ak skusis a nepomoze, tak az potom ma zmysel uvazovat o dalsich veciach. Napr. ja by som skontroloval vyplet. Ak je nerovnomerne napnuty, tak to moze pod zatazou na prednom pri brzdeni zacat pracovat / nerovnomerne pruzit a teda aj vytvarat vibracie a pod. Keby aj kotuc suchal o prasa, tak z toho ziadna jazdu znemoznujuca vibracia ani nahodou nevznikne, len proste bude suchat. Cize vymenit kotuc za iny typ a ak to bude robit aj s tym novym, tak dotiahnut a vyrovnat napätie vo vyplete kolesa. A ak nepomoze ani jedno, tak uz by som podozrieval asi len nejake poskodenie rafiku resp. naboja (oska, lozisko, upnutie), ktore sa prejavi az pri tom zvysenom pretazeni kolesa pri brzdeni.
30.05.2018 - 15:31:36
00
Velka pravda, povoleny rychloupinak je svina :-D
30.05.2018 - 15:38:53
00
keyboard_arrow_up