RadoKob Prvy feedback. Sorry ze tak neskoro. Apku som si stiahol hned ako si postol link, ale k vobec prvemu spusteniu som sa dostal az teraz. Otestoval som len nacitanie v Strave vytvoreneho gpx. Mapa sa hybe celkom svizne, zadavanie informacii k jednotlivym bodom je uplne easy. Jedine na co si treba davat pozor je postupnost bodov ked sa ide tam aj naspat po rovnakom useku, ale odbocuje sa na iny smer nez ktorym sa prislo. To uz je ale na userovi a staci pouzit metodu pokus-omyl a najst si spravny bod podla cislovania.
K realnemu vyskusaniu navigacie podla takto upraveneho gpxka sa dostanem asi az na buduci tyzden, urcite dam potom vediet. Vdaka ti :)
10.05.2018 - 15:56:16
01
Dik bubbic. Ja som to testol v terene uz zo 5x a zatial je to ok. Na razcestiach to dost pomohlo. Co sa tyka nepomiesania bodov, to mas pravdu. Niekedy to treba poriadne priblizit, aby si neklikol na bod z protismeru. Plus Bryton mi uz parkrat hned pri starte zablahozelal k dojazdu, ked som mal start aj ciel na rovnakom mieste. Na to si tiez treba davat bacha.
Navigacia sa mi zda ze ma odchylku cca 30 - 40m oproti realu. Ked som uz na razcesti, tak hlasi este par metrov do odbocky.

Online bryton vytvorenie trasy uz funguje, takze som vedel nazriet do suborov ktore generuje vyrobca. Maju tam navyse dva udaje v hlavnom sumarnom subore. Jeden udava vysku v cieli (asi) a co udava druhy zatial netusim. Ked to desifrujem, tak pridam do aplikacie. Mam novsiu verziu, ktora lepsie vykresluje profil, ale citanie mapy sa mi este riesit nechcelo.

Co sa mi zatial nepozdava je, ze po zvoleni naplanovanej trasy v navigacii to vypise celkovu vzdialenost, ale cas pise nulovy. Musim overit ci je to tak aj pri trasach z bryton stranky.
11.05.2018 - 14:15:56
00
Tak to zase dlhsie trvalo, zdravie ma na chvilu vyradilo z hry, ale vcera prvy krat naostro vyskusane na 100km cestnej trase SK/AT. Navigovanie funguje vyborne. Presne ako si pisal, navigacia ma mierne opozdenie oproti realu. Na urovni odbocky mi ukazovalo, ze je do odbocky este 50m a po prejdeni par metrov uz bolo jasne, ze som ju minul :) Ale to samozrejme nie je chyba tvojej aplikacie. Vsetko ostatne odnavigovane bez problemov. Za mna teda velke diky, bude to skvela pomocka na planovanie novych tras.
27.05.2018 - 11:39:35
00
lukas6s8p napísal:
Ja mám problém s barometrom na 310, prevýšenie mi ráta zhruba polovičné od reálu.

Nespamätal sa? A vie vobec zobrazit na displeji pocas vyjazdu aktualnu nadmorsku vysku, zeby si si ju skontroloval? Lebo ked som pozrel manual, tak tam je uvedene, ze vie zobrazit len:

Maximum Altitude
Altitude Gain
Altitude Loss
22.06.2018 - 13:12:33
00
no, ja som vtedy zabudol dodat, ze rata mensie prevysenie iba pri pouziti mimo bicykla. vtedy som ho pouzival ako zalozne logovacie zariadenie na skialpe, ale vsimol som si to aj na turistike. neviem ako je to mozne, ale deje sa to.
na biku rata najmenej zo vsetkych zariadeni ktore pouzivaju partaci, ale to sa mi zda realne a vyhovuje mi to

aktualnu vysku zobrazuje, mam ju v jednom s piatich poli na hlavnej obrazovke

blbe je, ze treba kalibrovat PRED skoro kazdou jazdou

inak som ho uz 2x utopil, raz v silnej hmle, potom v dazdi, gumena krytka usb sa odceruje, dostane sa do neho voda a zacnu sa nekontrolovatelne aktivovat tlacidla, aj sa sam zapne, to az do vybitia a potom vysusenia. konektor uz prelepujem paskou
22.06.2018 - 13:53:28
00
A neskusal si na tu turistiku / skialp pouzit "one sec recording" zaznam trasy? Mozno potom by tie nastupane metre zaznamenaval lepsie. Ak teda ten rezim nemas zapnuty trvalo.

Inak ta kalibracia pred skoro kazdou jazdou je podla mna normal. Mozno by stalo za to pravidelne aktualizovat aj GPS data "To improve the GPS accuracy, you can set 1 sec mode as your recording frequency and update GPS regularly by using Bryton Update Tool or using Data Sync function to update GPS data."
22.06.2018 - 14:03:04
00
sekundovy zaznam na nom mam nastaveny. vsimol som si ked je velmi strme stupanie - rychlo naberas nadmorsku vysku - akoby nestihal. napr. v 990mnm po strmom vyslape mi ukazuje ledva 940 a ked nasledne zbehnem naspat do sedla okolo 800mnm tak mi ukazuje len o par m inu vysku. do tych 800 som sa dostal pozvolnym stupanim.
teplomer tiez ukazuje hovadiny - strasne dlho mu trva zmena - pri vykyvoch teploty je nepouzitelny. ukazuje mi tusim o 2 stupne menej ako je realna teplota.

niektore zariadenia mavali dierku ktora ked sa zapchala bordelom tak prestali dobre ukazovat. bryton nic take nema - mozno preto?
22.06.2018 - 14:12:42
00
bubbic napísal:
Tak to zase dlhsie trvalo, zdravie ma na chvilu vyradilo z hry, ale vcera prvy krat naostro vyskusane na 100km cestnej trase SK/AT. Navigovanie funguje vyborne...

predpokladam, ze ked funguje navigovanie, tak sucastne nefunguje zaznam trasy - je to pls tak ?
22.06.2018 - 14:19:05
00
Gusto0 napísal:
sekundovy zaznam na nom mam nastaveny. vsimol som si ked je velmi strme stupanie - rychlo naberas nadmorsku vysku - akoby nestihal. napr. v 990mnm po strmom vyslape mi ukazuje ledva 940 a ked nasledne zbehnem naspat do sedla okolo 800mnm tak mi ukazuje len o par m inu vysku. do tych 800 som sa dostal pozvolnym stupanim.
teplomer tiez ukazuje hovadiny - strasne dlho mu trva zmena - pri vykyvoch teploty je nepouzitelny. ukazuje mi tusim o 2 stupne menej ako je realna teplota.

niektore zariadenia mavali dierku ktora ked sa zapchala bordelom tak prestali dobre ukazovat. bryton nic take nema - mozno preto?

Ja na foto vidim 6 dierok. Mozno inovovali.

Prílohy:

155268_04_c.jpg
155268_04_c.jpg 16.28 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2018 - 14:27:11
00
A este som nasiel jednu verziu s inak tvarovanou celou zadnou castou so skrutkami a inou gumenou krytkou konektora a dierkami nalavo nad nou. Ale obe verzie dierky maju. Zeby inovovali dvakrat? Urcite tam nemas dierky Gusto? Ktoru verziu z tychto dvoch mate vy?

Btw. to, ze dlho trva zmena teploty, je uplne v poriadku. Vyskomer musi mat teplotnu kompenzaciu a keby teplota skakala hore-dole zakazdym ked na to zasvieti slnko, tak by to robilo v zazname len bordel. Cize parminutove oneskorenie teploty je normalne podla mna. Ale to oneskorenie vysky uz nie...

Prílohy:

Bryton310.png
Bryton310.png 2.12 MiB thumb_up1thumb_down

22.06.2018 - 14:54:37
01
No na Garmine Edge 1000 sa teplota meni dost rychlo a vysku mi meria +-10m oproti turistickym tabulkam. Typicky priklad je napr. v lete zjazd okolo potoka. Teplota ide dole za par sekund o niekolko stupnov. Na druhej strane to vobec neukazuje bludy, ze by na slnku bolo v upeku +50, ale skutocnu teplotu. Maju to asi lepsie poriesene.
22.06.2018 - 15:11:10
00
Tipujem, ze Garmin pouziva rychlejsiu sondu, ktora je zrejme drahsia, Bryton ide nejakou klasikou, co najlacnejsie.
22.06.2018 - 15:20:27
00
KinDo napísal:
predpokladam, ze ked funguje navigovanie, tak sucastne nefunguje zaznam trasy - je to pls tak ?


Funguju obe sucasne. Na zaciatku jazdy si pustim navigovanie a potom sa Bryton ozve hlaskou "Bike is in motion, do you want to record?" Dam Yes a trasa sa normalne nahrava. Pocas navigovania sa da prepinat medzi jednotlivymi nakonfigurovanymi obrazovkami, ku ktorym este pribudne obrazovka navigacie a obrazovka vyskoveho profilu v najblizsich 2km.
Jedine, co sa mi zatial nepodarilo, je ze vyrazim, pustim zhravanie trasy a potom neskor pustit navigovanie bez prerusenia zhravania. Proste pocas zhravania sa mi nepodarilo dostat do menu. Jedine vypnut zhravanie a potom znovu spustit.
22.06.2018 - 15:23:55
01
Jezus dierky tam mam - ale myslel (mozno aj je) som ze je to k repraciku kedze bryton aj pipa.
22.06.2018 - 16:35:40
00
No ved to moze byt aj k repru aj k senzoru tlaku. :)
22.06.2018 - 16:38:00
00
keyboard_arrow_up