uz dlhsie sledujem na fore dohady medzi zarytimi zastancami rock shox, marzocchi ci manitou...okrem foxu, ktory je vazne upper class patria ako iste viete tieto znacky medzi poprednych vyrobcov, ale u ziadneho z nich som nikde nepocul jednotny nazor pre alebo proti...mna by skor zaujimalo ako je to z vasimi nazormi typu - rs je blato, marzocchi zaspalo dobu, necitlive, manitou vidly su nachylne na kazivost....daju sa vobec tieto znacky nejak skatulkovat?...viete chcel by som si aj ja raz urobit jasno v tomto smere, kedze som skusal nie vela vidiel a preto by som chcel vediet vase nazory ci postrehy....Dik... :lol:
24.03.2006 - 18:24:23
00
FOX je málo diskutovaný zrejme kvôli tomu, že ho jazdí malé percento populácie. Keď si pozrieš MOC cenník, tak najlacnejšia vidla je za 18K - takže hneď aj vieme prečo ho má málo bikerov. Skús dať hlasovať, koľko ľudí jazdí akú značku.
24.03.2006 - 19:12:29
00
co sa tyka poruchovosti to zalezi asi od kusu.. nejaky normalny postoj by asi mohol zaujat nejaky servisak ktory vie zhodnotit ktorych vidiel mu chodi najviac a ci s vyrobnymi alebo inymi chybami...
ja to vidim takto:
RS bol v pohode, okolo 2003 sa dost zopsuli, a vykaslal som sa nanich... co sa tyka modelov SID je skor o vahe, pacil sa mi DUKE ale tie plasty vnutri :cry: o modeloch 05-06 netusim...
Manitovky - osobnu skusenost nemam... bracho vozi axel=otras, je makky, slaby, zdvih daleko od udavaneho.. kamos ma scarebu a je spokojny celkom, problem este nemal ziaden za 2 roky... tusim sa mu nepacil chod uplne na 100% ale pohoda...
Marzocchi - skusenosti budem mat za 2 tyzdne, ale zatial co poznam ludi nikto sa nestazoval.. ze ich trocha treba zajazdit a slapu v poho, lahka udrzba, su tuhe.. ale zasa vacsia vaha az na maratonky... tam sa asi skryva ta tuhost..

este u nas nefunguje nejaky normalny shop kde by vas nechali nejako oskusat vyrobky... a neviem kto z vas vystrieda tak 3-4 vydli rocne aby povedal ktora je ok..

co sa tyka FOXov tie mi vychadzaju asi naj, ale to je cista teoria.. vahovo v pohode, chod ok (ale skusany len na predajni), tuhost ok... ako chodi v terene a reaguje na nerovnosti neviem..
24.03.2006 - 22:30:47
00
Keby všetci mali rovnaké nároky a štýl jazdy,určite by sa našla odpoved.
25.03.2006 - 10:01:13
00
Keby všetci mali rovnaké nároky a štýl jazdy,určite by sa našla odpoved.


no podla mna sa odpoved nikdy nenajde...kazdy clovek preferuje urcitu znacku a odpusti jej nejake chyby-na konkurencii potom hlada aj tie najmensie vady len aby nieco nasiel.
skratka vidim to na pekny flame :wink:
25.03.2006 - 10:10:46
00
Ano,presne to som mal na mysli.
25.03.2006 - 11:12:33
00
no ako vidim kazdy mate kus pravdy....ja by som vsak od vas uvital nejaku kostruktivnu kritiku ktoru znacku a preco preferujete....okrem foxu...ktoru mimochodom kupim asi ked budem zarabat trosku ine kacerovky....preferujem rock shox aj napriek mnohym kritikam ako napr. plastove komponenty, azijska vyroba, zly servis......
25.03.2006 - 17:16:31
00
tak ja len tak okrajovo pochvalim Skarebu (Manitou). Vozim ju 3. rok, nema ani milimeter vakel a to tam mam 170mm kotuc a snad najsilnejsie brzdy, ake sa robili pre XC. Chod vynikajuci, tuhost vyborna, lockout funguje ako ma. Vidla je fakt lahucka a vyladena. Ale neodporucam pre 70+kg bikerov, cize asi vacsinu...
25.03.2006 - 18:27:00
00
2 cervo: mas zazracnu skarebku! ;)

Nepreferujem ziadnu znacku. momentalne vozim rs,dospel som k nej postupnym vyvojom od marzocchi. Neviem aka vidla bude dalsia, ale dam sancu kazdej znacke, vidlu si vacsinou najprv otestuejm a az potom kupujem. Pike bol jasny kauf pomer cena/vykon:) Ako dalsiu vidim bud travis, 66light,fox 36, alebo tu novu rs so 160mm zdvihom. Inak fox nieje ziadny upper class, ale obycajna masova vidla:) Upper class je avalanche, use, white bros, curnutt a podobne...
25.03.2006 - 20:14:58
00
2Dijck este napr Foes :wink:
25.03.2006 - 20:23:42
00
No ja som zastanca cisto Marzocchi presli cez ruky 3 vsetky veri good krasny chod nulova udrzba a fakt ze vydrzali vsetky bez problemov co jazdievame partia tak 4 z nas maju macochy a najdu sa tam aj 2002ky a aj tie este stale chodia nadherne a to chalani davaju FR na 130tkach, je pravda ze su trosku tazsie ale vydrzia, ako priklad: kamos Miro rozbil za 4 mesiace 2Psila a macochu jazdi uz 3 roky a stale drzi a krasne chodi ako nova
26.03.2006 - 13:25:30
00
2PaliG: Curnutt=Foes ;)
26.03.2006 - 13:59:22
00
daju za potom mazochy oznacovat ako tazkopadne a necitlive vidly?...co trebars taky allmountain.....dobra volba?...
27.03.2006 - 18:22:24
00
Zatial som mal možnosť voziť sa na dvoch vidlám Axel a RS Pilot nebol medzi nimi velký finanční rozdiel ale brutálny rozdiel je v chode Pilotka nádherne žehlila a axel elite my pripomínal RST Gila na to že axel bol vzduch olej bola ta vidla na *****. Zatial RS
27.03.2006 - 19:26:42
00
2zaber: K all mountain - Tazke vzduchove vidlice bez pevnej osy. A zbytocne predrazene.
27.03.2006 - 21:21:56
00
keyboard_arrow_up