Tak ale koho je to vina? Len a len nasa ze to stale kupujeme. Jak zmyslov zbaveny ludia kupuju vsetko najnovsie.
30.09.2018 - 22:26:09
01
Robio co tak skusit vysunut viac piestiky na strmeni ? Ja to takto robim na formulach, pokial stlacas packu a piestiky reaguju hned, cize posuvaju dosticky znamená to ze su daleko od kotuča... Aspoň u mňa na formulách to platí. čiže ak maš dostaok miesta medzi kotúčom a doštičkou tak je potrebné trochu vysunúť piestik. Toto by som skúsil ako prvé, keďže je to otázka pár minút......
01.10.2018 - 08:33:22
01
dat prec platnicky a opatrne trosku vysunut packou piestiky ?
01.10.2018 - 08:47:13
00
Asi aj doliat kvapalinu, inak sa vratia.
01.10.2018 - 09:06:31
00
a co ty dolievas priebezne kvapalinu ked sa ti opotrebuvavaju platnicky ? :D Uz rovno co by mal uzivatel robit na tom biku omg. Za 10 rokov bude hodina jazdenia a 10 hodin servis aby bike vobec len fungoval.
01.10.2018 - 09:49:57
01
Nie nedolievam priebezne, ale ked mas takyto problem tak to vidim asi ako jedine riesenie aby sa zmensila medzera a reagovala brzda normalne. Ale stalo sa mi, ze som musel vypustit 2 kvapky ked nove platnicky stale dreli o kotuc a medzera bola mala, nic nepomahalo a potom to uz bolo OK. Boli to Shimano 396, strasny grc, uz su v krabici a na biku nove brzdy.
01.10.2018 - 09:58:45
00
sss5xxx : ja som to pochopil tak, ze vdaka swing linku co tam maju, praveze spociatku zabera mensou silou a plnou silou az na konci. Zrejme kvoli tomu to spravili, ze ludom vadil okamzity nastup ako mal predtym Avid a boli rozmaznani zo Shimana. Co dost dobre nechapem, lebo predsa regulaciu si viem spravit ja sam, nepotrebujem na to prepakovavaci bazmek. A tym padom, ak by si prisunul dosticky blizsie (predpokladam, ze astavovanie packy posunuje aj ten swing link), tak dosiahnes len to, ze budes brzdit sice rychlo ale slabo. Ale netusim ako to SRAM brzdy teraz maju a podla toho co citam, uz ani nechcem chciet :D
robio: niekedy mi to tak pripada :lol:
01.10.2018 - 10:17:29
00
ked odvzdusnim dam vediet, mozno fakt su len zavzdusnene a riesime blbosti.
01.10.2018 - 10:24:03
00
Potom by sme museli hejtovat nieco ine :lol:
01.10.2018 - 11:07:07
00
nevala sa niekomu doma vrchna krytka na XT packu?.... cierna, strieborna je jedno
01.10.2018 - 11:17:29
00
už to bude skoro rok,čo jazdím Guide RE,môžem len skonštatovať,že žiadna brzda ktorú som mal doteraz,im nesiaha ani po kolená-hneď po namontovaní na bike som v nich pre istotu vymenil brzdovú kvapalinu,klasicky injekciou zospodu od prasiatka do druhej injekcii na páke (použil som Boch DOT 5.1) odvtedy som menil zopárkrát platničky,vpredu len 2 krát(tam dávam orig. organiky určené pre Avid code) vzadu už asi 5 krát(tam testujem čínske organiky SOOCENT) ,lebo cena ...
mám jeden testovací zjazd,nie je dlhý,ale musí sa ísť pomaly,za sedlom,brzdy stlačené obe bez prestávky-aj na konci zjazdu brzdný účinok jednoznačný,silný,presne dávkovatelný,a hlavne brzdové páčky nemenia polohu,účinok sa reguluje len tlakom ukazováka,je pravda,že čínske platničky vzadu začnú vidávať akési zvuky :D ale inak bez problému
teraz porovnanie-mal som XT-éčka,pred koncom toho zjazdíku už mali dosť,páky pri brzdení "rástly" od gripu,po krátkom prerušní brzdenia sa to napravilo,ale účinok už nič moc(kotúče 180 mm a platničky organiky tak ako pri Sram-tak isto sa chovali SLX,čo je jasné,keďže konštrukčne je to ako XT

ak teda niekto má problém z Avid Guide,problém bude pravdepodobne v nedostatočnom odvzdušnení,montovalô som známym Guide RS,Guide RSC,jazdia na ich už viac rokov,bez problémov,ale výkon ako RE nemajú,to prasiatko je príliš odlahčené,prehrieva sa
01.10.2018 - 11:58:18
00
Dano5 Len že konštatujem že Sram GuideRE nie sú 2 piest !! ako XT-čka a SLX !!!
Korektné by bolo porovnať ich s Schimano Saint, alebo XT Trail = oboje na takéto zjazdy odporúčam..
01.10.2018 - 12:36:39
00
Robio na mojích formulach to funguje takto - vyberieš doštičky, jemne zatlačiš brzdovú paku, piestiky sa vysunú. Samozrejme sa o čosi vrátia späť ale budú vysunuté viac ako predtým. Takto to musí aj fungovať, aby sa opotrebením doštičiek zároveň nemenil aj chod brzdovej páčky.
lto priznám, že ten swinglink neviem ako funguje :-)
Ohľadom tých guide RE som zatiaľ natrafil len na samé pozitíva, keby som teraz menil brzdy tak buď tieto RE , alebo veľmi zaujímavou voľbou sú magury MT5.
01.10.2018 - 12:42:10
00
skusal uz niekto v Shimano brzdach olej GOLD Hydraulic fluid? Vraj to ma vyssiu tepelnu odolnost (400°C)
01.10.2018 - 13:26:23
00
Baho napísal:
Dano5 Len že konštatujem že Sram GuideRE nie sú 2 piest !! ako XT-čka a SLX !!!
Korektné by bolo porovnať ich s Schimano Saint, alebo XT Trail = oboje na takéto zjazdy odporúčam..


skôr som to myslel tak,že ak sa pri montáži riadne odvzdušnia,fungujú dlho bezchybne,jasne že sila/výkon 2 piest vs. 4-piest bude iná ...
tie RE v porovnaní aj zo saintami dopadli velmi dobre,podobný výkon za ovela nižšiu cenu,testov v zahraničných redakciách sa nájde dosť
01.10.2018 - 15:06:35
01
keyboard_arrow_up