milos21 napísal:
Keď to je podvod, tak povedz akú dlhú prestávku si môžem maximálne dať? Jeden môj náročný výjazd: 82km, 3165vm (by strava), čč: 8:14:06, hč: 12:46:59, avg:10km/h. Je to podvod alebo nie? Mal som si to rozdeliť na 3-4 výjazdy? Ty ako pri každom státí a prestávke nahadzuješ nový výjazd? Segmenty sa merajú spôsobom: čas na konci mínus čas na začiatku určitého definovaného úseku, tak ako každá rýchlostná skúška v každom športe, rovnako sa hodnotí čas na každých pretekoch a maratónoch. Ak berieš celé trasy ako preteky, tak musíš porovnávať hrubý čas a nie čistý čas pohybu a z toho vypočítať priemerku. V takom prípade je priemerná rýchlosť nič nehovoriaca nezmyselná hodnota. Že to tak strava automaticky počíta, ťa nemusí trápiť.

PS: budem vedieť, ak budem mať prestávku viac ako 10min, tak ukončím výjazd...

EDIT: alebo 213km, 3985vm (by strava), čč: 8:15:50, hč: 11:32:08, avg:25,8km/h, tiež podvod?


Keď presiahne výjazd s väčším počtom prestávok dlhších ako 2 minúty určitú dobu /5-6 hodin/ - nebude to tréning ale turistika. Takže žiadna katastrofa.
13.10.2018 - 00:24:08
00
Ramon1 napísal:
Som v prdeli Ivan ... denne iba 5 hodín , niekedy od jedného rana napr. štvrtok do piatku 15:30 som v práci . Pričom pri zlej službe len 3-5 hodín od polnoci aj to niekedy intermitentne . A to týždeň čo týždeň cely rok mám taký štvrtok - piatok . Mesačne 230-250 hodín v práci ... o zodpovednosti s čím pracujem a nemožnosti chybovať nemusím písať . Žiaden autopilot ako v lietadle , nonstop kontrola seba, pacienta , prístrojov , chirurgov , prácu sestričiek . A keď skončíš kontrolujem opäť odznovu ... nenormálne vyčerpávajúce . V mojom povolaní staci 3/5 minút a je koniec ... otázka života a nezvratného poškodenia zdravia . Maximálny pulz 178 / 180 asi teraz . S berablokatormi ktoré som už vysadil som mal 172 max . Ale posunul sa mi anp , aep , výkonnostne podľa PR tohto ruku na takmer všetkých segmentoch s výnimkou prudkých kopcov / nárast hmotnosti o 1-1,5 kilo / som išiel dopredu .

Ale na Paliho nemáme , on je turbodiesel :)


No, Ramon, neviem. Málo spánku, psychické a fyzické zaťaženie - to zrejme nem dobrá kombinácia. Ale ako sa hovorí - radšej sa zodrať ako zhniť.
13.10.2018 - 00:39:40
00
Viem ... no ja som fatalista , všetko alebo nic . Racionálny Jekyll mi hovorí “ daj si pauzičku , si unavený , hovno vládzeš , porazí ta ...” . No ale Hyde povacsine vyhra a už sa nohy točia a endorfíny stúpajú . Čistá závislosť .
13.10.2018 - 00:50:18
00
Pri tom pracovnom režime hrá dôležitú rolu zrejme aj káva.
A takýto tréning
https://www.strava.com/activities/1890196947

- ak by to bolo skutočne P 213 W pri váhe 73 kg 160 minút - watty 2,9 W/kg na ,,hobby nepretekára,, veľmi dobré hoci na rovine /menší normalizovaný výkon/, na takýto priemerný výkon dosť nízke pulzy /81% z max. - vysvetliteľné únavou, dobrou trénovanosťou/, na takéto watty - P 213 W na rovine dosť nízka priemerka /vysvetliteľná použitým cyklo materiálom, posedom,.../. Pri porovnaní wattového výkonu s lakkom /pri rovnakých podmienkach - cyklo materiál, posed,.../, na rovine v hobby preteku okolo 2:30 hod. by ste na tom mali byť približne rovnako. Tvojou výhodou by bola menšia váha v členitejšom profile - kde by lakko v 3 km kopci s 5-6 % pri váhe 80 - 82 kg možno odletel, no jeho výhodou by bolo zas lepšie umiestnenie v tomto preteku /kategória nad 50 rokov/. Porovnávanie ,,na diaľku,, cez watty - kedy môže byť rozdiel v meraní rozličnými wattmetrami až +-11% /23 W pri 213 W - teda nie 213 ale 234 alebo 190 W/, cez priemerky kedy na trase s rovnakým profilom, vetrom môže byť za rozličných okolností - sólo tréning, v skupine, materiál, posed, ... aj s jazdou hoci na okruhu pri rovnakých wattoch napr. okolo P 210 W - rozdiel v AVG aj 6, 10, 20 km za hodinu /pri 210 W môže byť AVG 30 aj 50 km za hodinu/ - bude to porovnanie vždy nepresné, diskutabilné. Treba sa postaviť na štart preteku - cestného, časovky. V jeden deň, v rovnakej vekovej kategórii. .

Prílohy:

AVG.PNG
AVG.PNG 91.43 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 13.10.2018 - 10:34:40, celkovo upravené 1 krát.

13.10.2018 - 07:17:21
00
vlastoch napísal:
... 80 km NARAZ, bez 8h prestavky po 21km, by si rozhodne nepresiel priemerkou 35,5 ...toto je pointa ...

tak to sa velmi mylis. Nemam problem prejst 90 km s 35km/h priemerom a hned potom odbehnut polmaraton okolo dvoch hodin. Absolvoval som niekolko polovicnych Ironmanov. Ja mam za sebov nejake vysledky narozdiel od "vzdelaneho" Ramona ktory viac o trenovani pise ako trenuje. Este nikdy som nevidel ze by sa zucastnil nejakych pretekov kde by preukazal svoju vykonnost ked uz tak "kvetnato" o nej tak vypisuje svoje hlasenia. Je to miestna "celebrita" staci jeho meno spomenut v kosickej bikerskej komunite a tie uskrnky na tvarach stoja za to. Ked aj dorazil na spolocny trenning tak uz po 25 km sa odpojil, lebo raz bolo tempo prilis rychle, alebo planovana vzdialenost dlha. Stale len vyhovorky lebo jednoducho nestihal. Trenningy absolvujem koli sebe a nie koli tomu aby som niekoho ohuril svojimi priemerkami. Ako si ich evidujem to je len moja vec. Mozno si ty v robote odychnes ale ja urcite nie aj ked manualne nerobim. Ci prejdem 21 km s priemerom 35,5 a potom po 8 hodinach dalsich 60 km priemerom cca 34km/h (pocitat sa mi to nechce) je uplne jedno aspon mne. U mna to bude stale denny najazd 80 km s priemerom 34,7km/h. Ked to beriete ako podvod tak vas podvadzam. Snad to nejako prezijete.
13.10.2018 - 10:33:20
01
Možno sa zlepšil - kedy bol naposledy na spoločnom tréningu kde nestíhal. Tie watty - 213 - 160 minút takmer bez prestávky - nejak nesedia. Alebo sa to dá nejako našpichtľovať ?
13.10.2018 - 10:38:28
00
Ramon1 napísal:
Nechápem čo stále nechápeš ... segment na Strave sa počíta od času kedy do neho vstúpiš po čas kedy ho opustíš ... ak stojíš , močiš a stojíš na biku , piješ a zastaviš sa , čas ti stále ide , hoci tebe na komjuteri stoji pri autostope a pauze . Ak ideš mocný kopec napr. Sv. Jure počíta sa čas keď prejdem zavoru po vrchol vysielacu !!! Keď stojím čas ide , keď si dám pauzu na banán môj problem ... už chápeš ?

No o tom presne vravím celý čas. Ak som dobre pochopil ivana, tak asi je problém označovať taký výjazd ako tréning. To môže byť pravda, ale to už ide mimo mňa, ja mám len 2 názvy a typy výjazdov: MTB a Road. Už som si myslel, že som nejaký ťažký podvodník a strava ma zmaže ak si dám niekoľkohodinovú prestávku... no a lakko si to môže tiež môže označovať výjazdy ako chce, tak ako ja.
13.10.2018 - 10:43:49
00
ivan napísal:
Možno sa zlepšil - kedy bol naposledy na spoločnom tréningu kde nestíhal. Tie watty - 213 - 160 minút takmer bez prestávky - nejak nesedia. Alebo sa to dá nejako našpichtľovať ?

Mozno sa zlepsil, nezaujima ma, vsak mu to nikto neberie, tato cela nezmyselna debata vznikla len z toho ze som mu spochybnil jeho 5 min nad 400W. Nic viac, nikto mu nepochybnil jeho vykonost, cas v segmente ani jeho druhe miesto medzi "miestou spickou" Jednoducho Ramon vykon nad 400W v trvani 5 minut a to este v klesani neudrzi.
Stacilo, rano som si odbehol 10 km a teraz sa idem povozit na MTB-cko ktory uz takmer nevyuzivam. Zajtra road povozenicko nejaka 100-vecka. Ramon pod si "cicinu pomerat" o 9.00 hod ta cakam pri Auparku.
13.10.2018 - 10:56:18
00
Bikerska Košická komunita ? O čom točíš ? Kedy som kedy odpadol , asi si pomiešal mena ... a ako a koľko trénujem , koľko tomu davam poviem len jedno . Koľko vládzem , aj včera mi vyšiel čas až o 20:00 . Tacx 1,5 hodiny . Stačilo , viac som nevládal . A treba zohľadniť aj to čo ti píšem ... moja a bežná práca sa nedajú porovnávať . Si uvedom kde som a kedy som začínal . Pred 8 rokmi som mal temer 110 kilo . Pred 3 rokmi som radikálne schudol , ale netrénoval . Minuly rok som ako tak začal s objemami 9300 km + bežky + turistika . Tento rok tréning s wattmetrami so snahou o nejakú formu treningu v rámci mojich možnosti . Budúci a nabudúci rok s trénerom . Moje údaje mám všetky na Strave , watty , segmenty , časy ... a keď dáš dole tie svoje “ zrkadlovky “ v ktorých sa len ty vidíš , možno zbadal , že progres ktorý som zaznamenal nie je až taký nevýrazný . A jediný ktorý ma dá dole na hocijakom segmente je z tej tvojej skupinky je Julo Badiar. Ostatných som schopný keď nie predbehnúť aspoň držať vyrovnaný krok .. a na teba mám už teraz , to mi na tento rok staci . A ešte raz . Pozri aj vek a vahu , potom zrovnavaj ...

Dakujem za ponuku , no som v Tatrach . Ak pôjdete na budúce a neoplujete ma hneď na začiatku , rad pôjdem . Pekný deň a výjazd .

Idem s deťmi regenerovať na Vysne Hagy ?‍♂️
13.10.2018 - 11:15:58
00
lakko napísal:
Mozno sa zlepsil, nezaujima ma, vsak mu to nikto neberie, tato cela nezmyselna debata vznikla len z toho ze som mu spochybnil jeho 5 min nad 400W. Nic viac, nikto mu nepochybnil jeho vykonost, cas v segmente ani jeho druhe miesto medzi "miestou spickou" Jednoducho Ramon vykon nad 400W v trvani 5 minut a to este v klesani neudrzi.
Stacilo, rano som si odbehol 10 km a teraz sa idem povozit na MTB-cko ktory uz takmer nevyuzivam. Zajtra road povozenicko nejaka 100-vecka. Ramon pod si "cicinu pomerat" o 9.00 hod ta cakam pri Auparku.


426 W - 5:20 min. - 5,8 W/kg

Prílohy:

5,8 W na kg.PNG
5,8 W na kg.PNG 410.1 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2018 - 11:41:58
00
Pekne citanie chlapi,dobre sa pri tom obeduje :)
No tema je o strave a momentalne mam problem,rad by som vedel ci som sam.alebo to maju viaceri.
Garmin connect mi nechce synchronizovat dnesnu aktivitu so stravou,uz su tomu 2h od ulozenia.V aplikaci gaminu je normalne.Viem ze sa to obcas deje,no mne sa to este nestalo.
13.10.2018 - 12:11:40
00
Cez garmin express ? V poslednom čase musím aj ja cez garmin express stiahnuť tie isté údaje aj 2 - 3 krát kým to zosynchronizuje.
13.10.2018 - 13:44:54
00
Mne poslednu dobu nestahovalo udaje ani do GC tak som to daval maualne. Ale na strava to uz potom islo hned (edge500 t.j.len cez kabel)
13.10.2018 - 14:35:57
00
Moje prvé a zároveň posledné O.T. v tejto téme.
-poznám konkrétny segment
-poznám KOMa a jeho výkonnosť ( trénujem ho)
-mám aký taký prehlad v KE komunite o výkonnosti jednotlivcov

PORADIE NA UVEDENOM SEGMENTE JE IRELEVANTNÉ (čítajte: nehovorí nič o výkonnosti zúčastnených)
Peace ( či ako sa to píše)
13.10.2018 - 14:56:27
01
A ešte odkaz pre všetkých: prestaňte si váľať guľe v praci a makajte, lebo LenOn nás z biedy nevytrhne.
13.10.2018 - 15:00:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up