áno, účelový účet
áno, co2 je zložka sódy
nie, nie som soda

áno, početnost (pumpič+plechov)*KÁR-ov je štatisticky vzata rovnaká.

Zopár takých čo si mysleli, že predvídať má snáď len vždy šofér auta. A im sa teda nemôže nič stať. Ak nakoniec predsa len umrú - nie je to ich vina.
Že sa može ísť len tak cez prechod, na červenú, ignorovat značenie, obmedziť/ohroziť iných menej skúsených cyklistov atď.


A teda treba sa správať tak, ako by som chel, aby sa spávala aj opačná strana v danej situácii.

Nesnažiť sa za každú cenu vykonštruovať situáciu tak, že vyviním magora na bicykli.

Soda mal možno doma kuriéra s balíkom z cyklo shopu, kt. mu doniesol oválny 1-prevodník, vidlicu s Kashimou, keramické kladky, karbónový rám 29" a poplastovaný kalendár s foto žien z vysnívanej témy. Plus 4dl fľašťičku BIO-degradable "snake-oil" k maslovému odtrhu počiatočného "sticktion".

A pánko oproti na mykajnohe mu chcel zákerne prekaziť večernú radosť, hodiť sa mu na kapotu a nechat si preplatiť škodu na svojom trekovom biku s V-éčkami, čo váži tolko čo vrecko cementu a ešte si v práci pípnuť PN-ku. A samozrejme vyjedať ze jeho lóve mandarinky na lôžkovej časti chirurgie. No uznajte?

Alfa a Omega:
15.01.2019 - 06:46:16
00
Hosť napísal:
rozdiel je však v tomhttps://www.mtbiker.sk/forum/post1445763.html#p1445763 že to či prekročil rýchlosť sú len dohady..... sám nevie koľko presne tam išiel... možno tú rýchlosť vôbec neporušil.. na rozdiel od cyklistu ktorý tú ***** definitívne urobil....

tak už konečne trošku odstupu od toho že to je cyklista a toho v žiadnom prípade nemôžte *****...



Naozaj? Bol si tam ze vies ako to bolo? Tie zvasty, kde toho nesedi viac, nie su len dohady? Uz v prvom prispevku pisal ze cyklista mal 760ky rajdy ale vobec sme sa zrozumitelne nedozvedeli kade a kam ten cyklista prechadzal :D Jedina konstanta boli urazky a neustale reci o fackovani inych ucastnikov premavky (aj do buducna) s tym, ze on je pan vodic dokonaly. A aha bola tma, nervny vodic co si nedokaze okrem seba kontrolovat ani svoju rychlost a predsa sa vobec nic nestalo. Takze to zrejme az take dramaticke nebolo ako sa potencialne bezzuby vychovatatel z plechovej kraksne snazil vykeslit..

A aky zmysel ma pohonkavat ego labilnemu jedinicovi, co sa nevie ovladat za volantom tym, ze tu budeme nadavat na neznameho cyklistu na zaklade nejakych dohadov?
15.01.2019 - 08:24:16
02
hocikto bez svetla ci reflexnych prvkov na ceste ,robi casto krat svoju poslednu chybu a skazi zivot nie len sebe ...krutit hlavou moze tak sam nad sebou ,sam si za to moze ...
15.01.2019 - 08:38:22
010
Uz sa o tom popisalo dost ale kto povedal, ze prekrocil povolenu 40? To ze su inde 30 neznamena, ze to bolo tam. Ja som aspon nepostrehol kde to konkretne bolo. Som z dubravky a na nasej ulici nieje ziadne obmedzenie ( teda plati 50), parkuje sa po oboch stranach, ide sa stredom a ak sa stretnu oprotiiduci tak sa obchadzaju pripadne jeden zastavi na kraji. Co sa svetla tyka tak 10.1 po 17 hod je tma (pre mna urcite) a cim ma niekto horsi zrak o to vacsia tma bude. Ja uz tiez nevidim tak ako pred rokmi a uz aj soferujem radsej cez den ako v noci prave pre zhorsenu viditelnost.
Je zaujimave ako si z tychto prispevkov kazdy zoberie to co potrebuje, niekto vidi chybu tam , iny inde. Ja som si z toho zobral uz otrepane vidiet a byt videny a ake je to dolezite z oboch stran. Tiez som zazil na biku oslepenie dialkovymi (doteraz netusim preco lebo som siel osvetleny po krajnici) a par sekund som nevidel absolutne nic. Nastastie mojim smerom som mal prazdnu cestu ani ziadny vytlk tam nebol a okrem zleho pocitu sa nic nestalo.
15.01.2019 - 08:55:55
07
Lubor - vzdy ked ma niekto oslepi dialkovymi a nestlmi ich napriek tomu ze vidi moje svetlo, tiez mu pustim plnu palbu rovno do ksichtu.
15.01.2019 - 09:01:28
00
Lenze potom idu oproti sebe dvaja ciastocne slepi co tiez nemusi skoncit dobre.
15.01.2019 - 09:17:50
02
iron.hide to by som si velmi rychlo vybil svetlo :-D
a uz viac krat sa mi vyplatilo jazdit po tme defenzivne - aj ked mam reflexne, aj ked mam slusne svetlo v predu, aj ked mam prednost, jazdim akoby som bol bez svetiel a nebolo ma vidiet. vela soferov ma problem odhadnut v tme rychlost - kto soferuje vie ze je to narocnejsie ako za svetla. uz par krat mi vybehlo auto z vedlajsej. uplna 1* bola mlada zenska - este som videl ako sa na mna pozera a hop ho do cesty - mala pri tom male decko na kolenach medzi sebou a volantom, nepriputana, vyskerena jak leco.
15.01.2019 - 09:34:33
00
Hosť napísal:
tak už konečne trošku odstupu od toho že to je cyklista a toho v žiadnom prípade nemôžte *****...



Hosť napísal:
ja som sa cyklistu nezastaval. tak isto spravil *****. to ale neznamena ze nepoukazem na ***** majstra sodu.


kup si tabulu a predtym ako nieco napises na forum 100x napis: "naucim sa citat s porozumenim"
15.01.2019 - 09:37:15
00
lubor1 napísal:
Uz sa o tom popisalo dost ale kto povedal, ze prekrocil povolenu 40? To ze su inde 30 neznamena, ze to bolo tam. Ja som aspon nepostrehol kde to konkretne bolo.


predtym ako nieco skvele prispejes na fore skus citat s porozumenim. soda sam napisal ze to bolo v petrzalke v zone kde je 30km/h a siel 40km/h. komicke je ze som to uz 2x citoval ergo to tu uz bolo napisane 3x. zjavne nestacilo :D a najkomickejsie je ze tych 40km/h siel predtym ako stretol cyklistu - a za to cyklista fakt nemoze ze borec porusoval predpisy predtym ako cyklistu stretol...
15.01.2019 - 09:40:12
00
Raz tu niekto na fóre napísal, že treba jazdiť tak ako keby ťa nikto nevidel. A ja sa toho držím. Či po tme či za svetla.
Dokonca si niekedy pripadám že aj auto mám neviditeľné :D
Keď zbadám niekoho neosvetleného (chodec / cyklista), nebodaj v čiernom, medzi obcami tak sa môžem na neho vyprdnúť a diaľkové si zapnem. Ja keď idem náhodou peši po tme medzi obcami, a vidím že sa blíži auto, tak keď sa dá sa uhnem vedľa cesty. Alebo aspoň mobilom svietim.
Edit:
si pamätám taký zážitok, cestou na Hainburg, kúsok za hranicami. Tatko šoféroval, ja som sedel ako spolujazdec, asi 3 hodiny ráno, 100kmh podľa predpisov, a zrazu kkt od hlavy až po päty celý v čiernom stál v strede pruhu. Bez pohnutia. Samozrejme sme ho zbadali na poslednú chvíľu a ledva sa vyhli. Neviem či bol sfetovaný alebo čo.


Naposledy upravil Dzejkob dňa 15.01.2019 - 09:49:27, celkovo upravené 1 krát.

15.01.2019 - 09:43:47
01
Príloha:
ludomjebe-06.jpg
ludomjebe-06.jpg 227.32 KiB thumb_up8thumb_down

15.01.2019 - 09:46:03
012
CraObs napísal:
tak áno je to normálne

zjavne mame inak nastavene hodnoty.
15.01.2019 - 09:49:20
00
stax nehnevaj sa, pamätám si ťa z minulosti z bike maratónov a nebol si tak zatvrdený nudný patrón ... a to ešte nie si tak starý aby si bol protivný dedo :P toto s teba asi spravilo to jazdenie na cesťáku
15.01.2019 - 09:51:15
01
mna len VELMI irituje tato konkretna situacia. mam pod oknom zakladnu skolu v rovnakej zone 30 z ktorej pomedzi odparkovane auta vecer medzi 17:00 a 20:00 nahodne vybiehaju splasene baletacky vo veku 6-10 rokov aby mohli nastupit do odparkovanych aut na druhej strane cesty k hrdym rodicom. to ze tam v tej dobe niektori zavodnici jazdia ako uplni krali vedie k celkom neprijemnym situaciam kde piskaju gumy. zatial tam za tie dva roky ziadnu baletacku auto nezrazilo. zatial iba piskali gumy...
15.01.2019 - 10:04:46
01
máš pod oknom zónu 30, to či soda bol v zone 30 nevie nikto okrem teba.. ;)

a dám ti rovnakú otázku ako ty mne.. príde ti normálne kritizovať niekoho za priestupok ktorý sám robím?
15.01.2019 - 10:09:24
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up