no vidis - mne prislo zvysenie a zaplatil som - lebo som vedel ze to koli tej dani pojde hore, tak ma to ani neprekvapilo ani nenapadlo zjednavat. to mam fakt s kazdou pi...nou chodit po pobockach (sme male mesto, nie vsetky poistovne tu maju pobocky v ktorych mam pouzatvarane zmluvy) alebo vyvolavat s prosikom? preco si rovno neotvoria stanky na trzniaciach a mozu vykrikovat - lacna poistka a mozme zjednavat ako kedysi. normalne ma to teraz nasralo.
09.03.2019 - 20:30:37
00
Mne tiez prislo navysenie pzp, zo 125 na 140 (som rizikovy vodic- vek pod 26 a z BA), a bars to nie je strasna suma, z principu sa mi pristup, o ktorom pise winter, velmi prieci. Online vypoved zmluvy, online uzatvorenie novej v tej istej nesympatickej Kooperative, usetrenych 10eur, a hlavne ma neskrie, ze sponzorujem nepekne postupy.
09.03.2019 - 20:59:09
01
A tých 8% to akože legálne mi môže dať poisťovňa zaplatiť? Veď to mala byť daň pre poisťovne. Došli mi poistky tento týždeň, a zvýšené boli nielen o 8% každá ale aj základná sadzba zvýšená, celkovo na všetkých troch poistkách (pzp, gap, havarijná) to urobilo 100€ plus oproti minulému roku (kooperativa)
09.03.2019 - 21:40:07
00
dartmoor napísal:
A tých 8% to akože legálne mi môže dať poisťovňa zaplatiť? Veď to mala byť daň pre poisťovne. Došli mi poistky tento týždeň, a zvýšené boli nielen o 8% každá ale aj základná sadzba zvýšená, celkovo na všetkých troch poistkách (pzp, gap, havarijná) to urobilo 100€ plus oproti minulému roku (kooperativa)

pytas sa jak Danko. preco by nemohli? su to sukromne spolocnosti, ktore potrebuju mat zisk
09.03.2019 - 21:48:38
00
No vsak z coho ineho ako tvojich penazi to maju zaplatit? :)
09.03.2019 - 21:49:34
01
a ty by si podnikal ,keby ti štát zisk zobral?.. zas to musíš pozrieť aj z druhej strany :) aj ked poistovne ludí slušne od..bú
09.03.2019 - 21:51:50
00
A tých 8% to akože legálne mi môže dať poisťovňa zaplatiť? Veď to mala byť daň pre poisťovne. Došli mi poistky tento týždeň, a zvýšené boli nielen o 8% každá ale aj základná sadzba zvýšená, celkovo na všetkých troch poistkách (pzp, gap, havarijná) to urobilo 100€ plus oproti minulému roku (kooperativa)

pytas sa jak Danko. preco by nemohli? su to sukromne spolocnosti, ktore potrebuju mat zisk

Veď mi sedí slovosled.


a ty by si podnikal ,keby ti štát zisk zobral?.. zas to musíš pozrieť aj z druhej strany :) aj ked poistovne ludí slušne od..bú


No pýtal som sa preto lebo som nevedel ako je to zákonom dané, tak ako napr zamestnávateľ platí odvody za zamestnanca, neplatíš si priamo ich sám.
09.03.2019 - 21:55:13
00
ty platíš časť a druhú časť za teba ešte platí zamestnávatel , je to viac ako berú tebe.. pre to maš na paske cenu práce o 50 viac, ako ti daju na učet...
09.03.2019 - 21:57:24
00
zihadlo 5 napísal:
ty platíš časť a druhú časť za teba ešte platí zamestnávatel , je to viac ako berú tebe.. pre to maš na paske cenu práce o 50 viac, ako ti daju na učet...

btw cena prace je o 100% vyssia nez suma na ucet ... :D
50% je naopak, t.j. to co ide na ucet =cca 50% ceny prace
09.03.2019 - 22:03:32
00
Martinsrs napísal:
Tiež 300 v koop

Nezávidím ti poisťovňu... Na začiatku roka som mal poistnú udalosť. Po oprave mi zavolali zo servisu, že auto je hotové, faktúra poslaná na poisťovňu, mám si pripraviť xyz Eur na doplatenie spoluúčasti. Na druhý deň mi volali, že peniaze z poisťovne sú na účte. Keď som preberal auto, tak som sa opýtal, či to vždy takto fičí. Technik mi odpovedal, že nie... Na dvore im stojí už druhý týždeň hotové auto, peniaze z poisťovne nechodia... Z Kooperatívy.

Preto v niektorých prípadoch nie je najvýhodnejšia najlacnejšia poistka.
09.03.2019 - 22:35:16
01
ved on zisti ked do niekoho nabura a bude to taky majster proper na MLku a ked koopka nebude chcíet zaplatit celu skodu alebo bude mat tristo vyhovoriek ako to oni zvyknu :)
09.03.2019 - 22:38:00
00
Ja som mal 2x škodovú udalosť, keď mňa drbli, bola to Alianzka. V oboch prípadoch do 5 pracovných dní auto hotové, bez spoluúčasti. V prvom prípade to bola suma cez tisícku. Otec teraz riešil cez Wustenrot a dva týždne sa čakalo na prachy. To je však ešte ten lepší prípad. Horšie je, ze na Slovensku jazdí kopa áut bez PZP...
09.03.2019 - 23:09:06
00
Scarinko: pekné od teba ze myslíš v prvom rade na cudzích a až potom na seba. Úprimne, ja o takým ľuďom nepatrím. Klobúk dole
09.03.2019 - 23:15:47
00
ja praveze myslim na seba lebo nechcem aby mi majter proper zaklopal na dvere ze hej kamo tvoja poistovna robi problem, pod na kus reci :) pretoze toto sa bezne deje
10.03.2019 - 00:12:11
02
Ešte by som rád vedel ako riešite zabezpečenie auta proti krádeži. Teda nejaký systém. Rozmýšľal som niečo mechanické, ale taký Zeder sa mi asi nebude dať, pretože mám kolenné airbagy. Rozmýšľal som kombináciu napr. Construct + vypieskovanie VIN na sklá.
10.03.2019 - 08:01:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up