lio04: Čakal som aspoň trochu krvi :D

rozbil si aj hlavu, ale len trocha.. nastastie.. :?
07.04.2006 - 20:41:41
00
ak máte trošku času, choďte na moju stránku www.bike4ever.tk (ak nepojde, tak bikesk.wz.cz) a dajte download.. tam je môj kamarát Dodo.. pekne sa vytrel.. :wink:


no neviem ako ostatnym, ale mne po otvoreni toho suboru vyhodi chybu - soubor nebyl nalezen :(
08.04.2006 - 08:11:32
00
ahoj PaliG, skus to cez bikesk.wz.cz . ale neviem preco ti to nejde, teraz som to skusal.. a ide mi to :(
08.04.2006 - 10:21:18
00
ja som tiez nejaky vazny pad nemal naposledy na starej skladacke ked som v asi 10 kilometrovej rychlosti pustil riaditka a este sme sa s kamosmi zrazili traja a vytrepali pri zeleznej studnicke inak nic
19.04.2006 - 20:38:32
00
no nedavno som sa strepal na asfalte nasledky: zodraty laket, rozbite koleno a tak no nic stastne
19.04.2006 - 20:56:54
00
Dnes po výlete na žiletke úplne stupídny pád. Bývam na kopci a počas približovacieho manévru k domu som v rýchlosti cca 12km/h vletel predným kolesom do kanála, ktorý bol asi 20cm pod úrovňou asfaltu a hore na asfalt som už nevyšiel. Nasledoval prelet cez riaditká a dopad na 3 vystreté prsty pravej ruky, ktoré mám teraz nepojazdné. Okrem toho si to odniesla predná duša (plášť som zatiaľ nekontroloval, či náhodou nie je preseknutý). Ráfik to prežil úplne bez újmy. Žiletkárom tým pádom môžem vrelo doporučiť Mavic CXP 30.

Otázka do pléna. Tiež sa vám stáva, že pri šlapaní na žiletke v stoji namiesto pred seba pozeráte do zeme pod seba?
23.04.2006 - 18:01:46
00
no tymto by som sa asi chvalit nemal ale pre istotu sa pochvalim aby niekto iny nespravil taku istu blbost ako ja ;)

takze idem si s kamosom po rovinke a on, ze ci som skusal dakedy na biku len na 2 sekundy zavriet oci a zatriast hlavou sprava dolava a ja ze nie...

tak som to skusil a rozbil som sa na asfalte ako ciganska hracka...kamos sa mi smial este cely den a ja som si nadaval do k....v ze som sa nechal nahovorit na taku stupidnost...

nie som sice lekaar, ale vraj to maa nieco s motorikou a nahlou stratou rovnovahy...tak neviem ale neskusajte to...
23.04.2006 - 18:06:19
01
2audino Ak nejazdis len cestu, tak je to asi normalna vec sposobena inym posedom. Na ziletke je posed neprirodzeny na pozeranie pred seba, viac ta to nutit cumiet do zeme. Na zaciatku sezony aj ja s tym mavam problemy, ale postupom casu prestane krk boliet a zas sa divas pred seba :wink: Ale ked sa vraciam domov po nejakej 200ke a cista rozbijacka, tak vtedy ma vacsinou ani pekna baba nedonuti k pohladu pred seba.
23.04.2006 - 18:17:03
00
no tymto by som sa asi chvalit nemal ale pre istotu sa pochvalim aby niekto iny nespravil taku istu blbost ako ja ;)

takze idem si s kamosom po rovinke a on, ze ci som skusal dakedy na biku len na 2 sekundy zavriet oci a zatriast hlavou sprava dolava a ja ze nie...

tak som to skusil a rozbil som sa na asfalte ako ciganska hracka...kamos sa mi smial este cely den a ja som si nadaval do k....v ze som sa nechal nahovorit na taku stupidnost...

nie som sice lekaar, ale vraj to maa nieco s motorikou a nahlou stratou rovnovahy...tak neviem ale neskusajte to...


to musi byt sranda...volakedy to vyskusam :!:
23.04.2006 - 19:48:00
00
Každý cyklista si musí raz za rok ustlať. Ja to mám tento rok už za sebou - 3 stehy na čele...
23.04.2006 - 20:38:19
00
Ty si ale dobrak. To by som bral, keby som si do roka len raz ustlal. Hned na zaciatku by som si to vybral a pohoda zvysok sezony :idea:
23.04.2006 - 22:32:12
00
Ty si ale dobrak. To by som bral, keby som si do roka len raz ustlal. Hned na zaciatku by som si to vybral a pohoda zvysok sezony :idea:


Asi je lepšie vybrať si to až na konci, aby si nestrácal počas sezóny čas prípadným kurýrovaním sa.
23.04.2006 - 22:53:21
00
Aj v zime treba robit ine cinnosti ako kuryrovat sa, takze optimum asi nenajdes. Po tejto zime sa mi zda, ze sa budem musiet preorientovat na nejaky zimny sport. Vsak ta zima je hadam dlhsia ako teplo.
23.04.2006 - 22:58:16
00
doteraz som nemal možnosť reálne prispieť do tejto skupiny príspevkov. V sobotu 22.4.06 sa to všetko zmenilo.

Vracal som sa z výjazdu po Karpatoch cca 72km a šlapem si po ceste rýchlosťou 32 – 35 km/hod. Cesta medzi nábrežím a sadom Janka Krála, po oboch stranách autá. Pozerám pred seba a čo nevidím. Rodinka sa rozhodla prejsť cez cestu (mimo prechod), bez toho aby sa pozreli, okolo seba. Všimli si ma, ked som bol vo vzdialenosti cca 5m od nich. Rodičia zastavili, jedno dieťa stiahli a druhé menšie na 16“ biku, si pomaličky šlape ďalej.

Ked som to zbadal, tak okamžiťe dupnúť na brzdy. Bike sa postavil na predné koleso a išiel som cca 3m po prednom. Snažil som sa držať brzdu tak, aby som nepreletel, ale aby brzdný účinok bol čo najväčší. Ked som videl, že len „pomaly“ uberám z rýchlosti a náraz je nevyhnuteľný ..... tesne pred stretom s dietaťom som potiahol prednú brzdu na doraz, čo ma katapultovalo z biku dopredu (našťastie som vycvakol kufre). Bike zostal pred chlapcom, ešte ho zachytil otec dieťaťa a ja som pokračoval hlavičkou po asfalte. Podarilo sa mi spraviť ukážkový pád do kotrmelca a rovno na nohy, tak že som si len trochu odrel bok (všimol som si doma červené)

Dieťatu sa nič nestalo, lebo som ho preskočil. Zobral som bike a odchod preč. Jediné na čo sa zmohli rodičia „ste veľmi šikovný“. Niečo som povedal (už si nepamätám čo) a makal som ďalej domou.

Vedel som, že mám slušné brzdy (XT, BBB), ale nepredpokladal som,že moje pokusy stavania na predné koleso nadobudnú reálnu podobu v praxi.

každý pád z ktorého odídeš po vlastných, je dobrý pád :lol:
24.04.2006 - 10:20:08
00
kua, tak som ten môj včerajší pád odhadoval na 1-2 týždne bez bicykla avšak po mojej dnešnej návšteve chirurgie a diagnostikovaní zlomeniny :( to bude asi na dlhšiu zábavu.
24.04.2006 - 20:53:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up