krza napísal:
Tak asi som nasiel zle testy, pretoze tie moje boli pozitivne. ?

Tmel si sadal celkom rychlo, treba trepat pomerne casto - hlavne ked som zohnal len 20 ml striekacky.

Otestovane, zatim kola drzia.


Tmel Bike WorkX Super Seal Star - niekto mi tu pisal, ze to nie je dobry tmel, tak dávam update:

Vcera som zistil, ze tmel funguje. Cely cas som drzal gravel positive cesty a pri zmene cyklocesty zo strany na stranu pri prechode cez krajnicu som pichol. Fucalo, striekalo (zapraseny som bol az za usami) ale po trosku odpuseni pary si tmel sadol, kde mal, a dieru zacelil. Zial, bol som 23km od domu, na pocudovanie som sa este s oklukou domov vratil co bolo + 25km a dnes rano tlak v pneu drzi - dobry vysledok za tu cenu. Dnes dam plast do poriadku.

Perlicka na zaver : volam zene, nech sa neboji, ze stojim cely od mlieka v prerazenym plastom niekde v Pezinku. Jej reakcia : "Dufam, ze sa to bude dat oprat!"
10.04.2019 - 07:50:18
01
lto napísal:
Dolievat potrebujes casom tak ci tak... ak mas EXO a na bokoch ti nerobi priesaky, tak je to v pohode, mas UST rafky. Ale ak chytis defekt a nieco ti vytecie, zas treba doplnovat.

mam EXO na oboch, priesaky nerobi. Na zaciatku ked som nalial som nemal cas na zatuhnutie a hned som siel von tak som si vsimol okolo rafku na par miestach malinky unik ale uz to asi zalepilo a na chodbe som si nic nevsimol ze by tieklo. Skor ma zaujima ci ta trocha tmelu staci v tych plastoch alebo ho uz teraz radsej doliat viac. Niekde som cital, myslim ze aj na tom tmele ze sa leje do plastu 2,2 cca 80-100ml a do 2,35 az 120ml ale oni k tomu pribalia len jednu 120ml flasku a povedia ze to je na dve kolesa. Ano boli tam Mavic plaste 2,1 ale zas taky rozdiel v tom nie je.
10.04.2019 - 08:48:49
00
ja dávam do 29/2,1 ----80-100ml na sezonu. ked niečo vytešie pri defekte a nahadzovaní,je tam stale dosť :)
10.04.2019 - 08:53:19
01
Ja dávam pri novom plášti tak ako píše zihadlo, a potom preventivne každe 3mesiace po cca 60ml do kolesa radšej viac ako menej! Minule som chytil poriadný tŕň a striekalo to az na riaditka cca po 100m tlak poklesol diera sa zalepila a bol pokoj.
10.04.2019 - 09:17:19
00
scarinko: zalezi na okolnostiach, zihadlo da viac, ma potencionalne menej starosti, ja som jazdil aj bez tmelu a tiez v pohode. Dokonca som musel davat knot, tmel uz bol vyschnuty a nebol problem. Tak si vyber. Ale zas ak tam narve tmelu vela, bude to tazsia ako s dusami :D .. mozes to robit aj tak , ze menej a castejsie :) Ja osobne nemam rad tmel .. max. pri nahodeni, aby potmelil nerovnosti a dost. Je to spinave, hnusne, ak treba nahodit dusu, tak uplny hnus. Som zvyknuty na UST. Ale na druhej strane, ak potrebujes pouzivat knot atd. tak sa to hodi. V podstate si musis najst vlastnu cestu. Ale obvykle to koncieva tak, ze bud tam budes liat vela, alebo tam nebudes mat nic, z pohodlnosti :lol:
10.04.2019 - 09:25:35
01
Vcera poriadny zarez, Joes Elite Racers nesklamal. Plast Continental RaceKing 29x2.2 Protection

Prílohy:

20190409_175256.jpg
20190409_175256.jpg 942.32 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2019 - 09:27:40
00
lto napísal:
scarinko: zalezi na okolnostiach, zihadlo da viac, ma potencionalne menej starosti, ja som jazdil aj bez tmelu a tiez v pohode. Dokonca som musel davat knot, tmel uz bol vyschnuty a nebol problem. Tak si vyber. Ale zas ak tam narve tmelu vela, bude to tazsia ako s dusami :D .. mozes to robit aj tak , ze menej a castejsie :) Ja osobne nemam rad tmel .. max. pri nahodeni, aby potmelil nerovnosti a dost. Je to spinave, hnusne, ak treba nahodit dusu, tak uplny hnus. Som zvyknuty na UST. Ale na druhej strane, ak potrebujes pouzivat knot atd. tak sa to hodi. V podstate si musis najst vlastnu cestu. Ale obvykle to koncieva tak, ze bud tam budes liat vela, alebo tam nebudes mat nic, z pohodlnosti :lol:

dik, nejak to poladim asi podla seba ale aj tak asi doobjednam flasku do rezervy
a teda daju sa tmely miesat alebo radsej ten povodny vyliat a naliat iny?
10.04.2019 - 09:33:58
00
Ja miesam No Tubes Quart tmel a Caffelatex 1:1 to je mňamka 🤣🤣pre pláštik zatial ziadný problem .
10.04.2019 - 09:38:39
00
scarinko: kup si hlavne knoty. A tmel taky,co dobre chuti, az to bude striekat. Lebo spoliehat sa na to, ze prerazenu pneu zalepi daka tekutina, ktora normalne v pneu vydrzi 2-3 mesiace, je ako sa spoliehat, ze ked shmu hlasi pekne, ze nenaprsi (ako dnes).
10.04.2019 - 09:40:21
04
ok mas nejaky tip na knoty? idealne z tunajsieho shopu kedze tam mam rozrobenu objednavku
za ten cas co jazdim sice s dusami som este nemal vacsi defekt ako klasici pich od trnu alebo klinceku pripadne snakebite

btw shmu uz neverim ani nos medzi ocami, pocasie cekujem na meteoblue a yr.no + radar
10.04.2019 - 09:45:15
00
Shmu je ako kava, vies, ze to nemas pit, ale musis :D .. dnes rano kolega vravel, ze vsade plno skutristov, tak zjavne to zaskocilo kdekoho :lol: /shmu aktualizuje predpoved s krizkom po funuse, rano stale predpoved z polnoci/ Ja mam tieto https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/weldtite-tubeless-opravne-knoty-pre-bezdusove-plaste--sada-10-ks.html .. pouzil som uz asi 2-3x, funguje to dobre, je to taka lepkava hmota, ktora sa da sformovat, vnutri nejaka tkanina.

    10.04.2019 - 09:50:16
    01
    dik snad to nebudem musiet pouzit :)
    10.04.2019 - 09:51:49
    00
    A nos so sebou nieco ostre, inak to neodrezes. Aj nozikom to ide tazko (ale da sa, o podlozku). Ja som zatial za posledne asi 2 roky chytil raz sklo (rozbita flasa) do boku (nemal som knot = dusa, ale s pomockou, knot by asi nepomohol ani), odrezok z frezovania, alebo nieco podobne .. prepichnute zboku a dohora (dva odrezky knotu) a naposledy stary hrdzavy klinec rovno do behunu. A este jeden hrubsi agatovy trn, ale ten nakoniec postupne tmel utesnil (ale mat verziu protection s tensim behunom, tak asi jedine knot zase). Raz som aj prerazil behun o kamen v zjazde, tam by knot pomohol, zostala taka trosku vacsia dierka (tiez som ho nemal).
    10.04.2019 - 09:57:52
    00
    Majú tu aj takú väčšiu sadu aj s orezavatkom :-), veľakrát mi pomohla: https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/weldtite-sada-na-opravu-bezdusovych-plastov-vonkajsie-pouzitie.html
    10.04.2019 - 10:03:49
    00
    nj ale nie je skladom a cakat sa mi na to nechce, ostatne veci co mam v kosiku maju na sklade, ale tak vreckovy noz nosim tak ci tak ale tak snad teraz ked som presiel na TR nezacnem trhat plaste :D ci just podla Murphyho?
    10.04.2019 - 10:07:41
    00
    keyboard_arrow_up