Na bike a fitko, beh atd stacia aj Fenix 5, ktore sa daju tiez zohnat za dobry peniaz. Skialp medzi aktivitami nemam je tam lyzovanie, snowboard, bezky. Neviem ako by to fungovalo keby si vytvoris vlastnu aktivitu skialp, ake data ti to ma merat ci len tepy, nadmorsku vysku, nastupane metre, vzdialenost alebo nieco dalsie. Samozrejme ak chces mapy tak treba ist uz do vyssej rady. Mne mapy nechybaju nato mam vzdy telefon v batohu.
24.10.2019 - 08:38:18
00
Tiez mam Vivoactive 3 uz rok a som spokojny. Turistiku, lyzovanie meraju spolahlivo, aj posilku - tomuto som velmi neveril, ale je to zaujimava ficura. Niekedy jedno dve opakovania nezaznamenaju, ale da sa to jednoducho doplnit.

Pre mna su Fenixy uz "hodziny" cize velmi velke.
24.10.2019 - 08:41:47
00
ja som az prekvapeny ako mi nechybaju smart funkcie na hodinkach :)
Toho som sa u polaru bal najviac.
Snad jedina smart vec na nich su notifikacie a to je vsetko..
tracking spanku mi nepride nejak presny a ani extra uzitocny narozdiel od mi bandu a neda sa ani zapnut continualny HR len v urcitej dobe..
bud cely den alebo nic..
24.10.2019 - 08:48:07
00
ja mam Suunto Ambit3 Peak a tiez mi tam smart funkcie nechybaju :) maju upozornenie na hovor a spravu ale aj to mam vypnute resp. nemam zapnuty v mobile BT. takze ich mam cisto ako hodinky a sportove hodinky. na smart veci mam mobil. inac tiez by som bez zafiroveho skla hodinky nekupil, tieto mam tiez so zafirovym sklom a nerezovou lunetou. tie cierne a inac farbene lunety sa osuchaju a doskru a vyzera to dost zle uz po relativne kratkom case.
24.10.2019 - 09:10:21
00
Zalezi od toho ako sa o hodinky staras.. Rok a pol som mal Garmin Vivoactive 3 s ciernou lunetou a nemal som na nej ani skrabancek ani ziadne osuchanie. A mal som ich nonstop na ruke cely den a aj pocas aktivit. Teraz mam 3 mesiace Fenixy 5X+ tiez s ciernou lunetou a zatial tiez bez poskodenia. Cize by som netvrdil, ze vsetko ine ako nerezove alebo nejak inak specialne upravovane sa musi zakonite poskodit.

volodaj a coze si kupil ako nahradu?
24.10.2019 - 09:18:34
01
Mik98 nič. Predal som Fenix aj starý Edge 800 a miesto toho objednal nový Edge 530. Fenixy som používal len ako klasické hodinky, na trackovanie skoro vôbec. Tak miesto nich zase nosím Seiká, kde ma neotravuje nabíjanie, lebo sú to mechaniky s automatickým náťahom :D.
24.10.2019 - 09:40:59
02
a na skialp budeš tiež chodiť s 530kou?
24.10.2019 - 10:09:22
00
Uvidíme či budem chodiť. Začínajú viac a viac hnevať moje doničené kĺby a na lyžiach to cítim asi najviac zo všetkých športov. Teda okrem futbalu, s ktorým som kvôli tomu sekol už dávnejšie.
24.10.2019 - 10:15:30
00
ako mapy mi tiez netreba kedze si to potom kuknem cez stravu alebo priamo na garmin appke, ono tych fenix 5 a 6 je celkom dost verzii z toho som uplny somar a F3 su z 2015? to uz aj zakladne verzie by mali byt technologicky na ich urovni +-
ale asi to zas hrotim a snazim sa moc prespekulovat veci, skusim kuknut po bazaroch co je v ponuke
ale ak som spravne pochopil tak iba po fenixoch kukat
inac premyslal som ze by som zobral iba edge 530 na slapanie ze co to povie a je usetrene :D :D
24.10.2019 - 10:26:45
00
Volodaj, jasne ze budes chodit na skialp, akurat tempo prisposobis stavu a na lyzovanie das bandaz
24.10.2019 - 11:58:29
01
fenix 3 hr znamena ze ma na spodku hodiniek iba snimac tepu? myslel som ze ma snimac na hrud. ktore fenix 3 boli cele cierne?
24.10.2019 - 11:58:56
00
lapaloma u mňa je najväčší problém skrutkovaný bederny kĺb a tam bandáž ťažko. Ale verím tomu, že to nejak pôjde. Budem musieť schudnúť hlavne, lebo za posledný rok a pol som sa vyžral 10 kg 😂

petrik majú snímač ale nič ti nebráni používať hrudný pás, ktorý je aj tak presnejší. Čierne boli myslím klasiky aj HR. Aspoň ja som mal komplet čierne.
24.10.2019 - 13:13:08
00
Mne nedávno vypovedal službu hrudný pás HRM-tri od Garmin, 4 dní pred koncom záruky. Poslali nový 😁
24.10.2019 - 13:14:17
03
ostogiske napísal:
ako mapy mi tiez netreba kedze si to potom kuknem cez stravu alebo priamo na garmin appke, ono tych fenix 5 a 6 je celkom dost verzii z toho som uplny somar a F3 su z 2015? to uz aj zakladne verzie by mali byt technologicky na ich urovni +-
ale asi to zas hrotim a snazim sa moc prespekulovat veci, skusim kuknut po bazaroch co je v ponuke
ale ak som spravne pochopil tak iba po fenixoch kukat
inac premyslal som ze by som zobral iba edge 530 na slapanie ze co to povie a je usetrene :D :D

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/641449/pn/010-02158-00#overview
Tu si to môžeš pozrieť, Fenix6 máš 3 veľkosti a vieš si ešte priplatiť za tie mapy a zafírové sklo, prípadne solárne nabíjanie. Bohužiaľ verzia so zafírovým sklom a bez máp nie je...
To zafírové sklo je určite dobrá vec, mám ho na obyčajných hodinkách. Na VA3 používam temperované sklíčko (podobne ako na mobil)
Mňa som rozmýšľal ešte nad Garmin Instinct, odradilo ma že nemajú NFC.
24.10.2019 - 17:53:21
00
ahoj,
máte pls niekto skúsenosti s hodinkami Amazfit GTR, konkrétne so synchronizáciou Amazfit app so Stravou a pripojiteľnosťou Bluetooth LE senzorov (HR, kadencia)? v špecifikácii majú jedno aj druhé, ale neviem sa dočítať či to v reále aj funguje.
25.10.2019 - 16:24:03
00
keyboard_arrow_up