Podľa mňa dôležité pre zdravie určite nie. Samozrejme zdravo sa dá stravovať aj bežnou stravou. Low carb je podľa mňa len iný spôsob stravovania ktorý môže veľa ľuďom vyhovovať a naopak veľa ľuďom nemusí sedieť vôbec. Rovnako ako aj "bežná strava" . Dôležitejšie je či sa snažíme jesť prevažne zdravé potraviny alebo jeme všetko čo nám príde pod nos ;) Mne len príde úsmevné ako niektorý ľudia hneď dokážu niečo zhejtovať bez toho aby to aspoň vyskúšali.
05.12.2019 - 13:29:17
00
a co je to ta bezna strava?
05.12.2019 - 13:33:14
00
rozek ze salamu, bocik s kapustou a knedlou, zemiakova polievka, spagety na rozne sposoby, jablkova strudla a podobne :) ak sa bude clovek dost hybat a jest trebars aj taketo obyc potraviny moze schudnut pripadne sa drzat na jednej vahe. vsetko treba s mierou a rozumne :)
05.12.2019 - 13:37:59
03
ako kto, toto by som vobec nepausalizoval. Kazdy ma iny metabolizmus. Mam znamych co zozeru pol slona a nepriberu a nijak extra sa nehybu, dokonca chodia k doktorovi ze nemozu pribrat :) a poznam aj takych co sa hybu ale ked nedavaju pozor co jedia tak hned naberaju. Takze toto mozno plati na vas ale tvrdit ze ked to bude dodrziavat kazdy tak to bude rovnake ako u vas je imho kravina.
05.12.2019 - 13:47:18
00
mozno ano a je mi to jedno, ja take veci moc nejem :) ale ako bolo napisane dolezity je pohyb a potom strava a ked sa to dobre nastavi ide aj vaha dole aj vykon hore
05.12.2019 - 13:54:55
00
ja cez december ukoncim vzdy keto nech cez sviatky su aspon rodicia stastny, ze pojem co daju predomna a vaha vystreli astronomicky :D
05.12.2019 - 14:02:57
00
ja si myslim, ze clovek nemoze byt naozaj zdravy bez pohybu, aj ked poznam ludi, ktori sa stravuju otrasne a vobec sa nehybu a dozivaju sa extremne vysokeho veku napriek fajceniu a prilezitosnemu pitiu alkoholu. tajomstvo ich dlhovekosti je striedmost (jedia malo) a pravidelny denny rezim. strava, samozrejme, je dolezita. cim je clovek starsi, tym viac to citi. mlady clovek bez problemov spali aj studensku pecat zaliatu 2L coly (popri beznej strave) a ani nevie ako a moze to takto robit kazdy den. po 30 je to tazsie, po 40ke to stoji cloveka enormne usilie a po 50ke sa to asi ani neda. jasne z toho vidiet, ze stary nevybeha to co mlady. preto cim je clovek starsi, tym si musi davat viac pozor na stravu a ak si to neustrazi, musi to vyvazit pohybom. mat prijem a vydaj v rovnovahe musi mat kazdy, aj stary aj mlady, len mlady ma pocit, ze ani brvou nepohne, stary to ledva zvlada v potu tvare. LC je u mna vyhybanie sa pecivu, cukru, co u mnohych ludi tvori 80% stravy. treba si davat pozor na to, ze cukry su napchane vo vsetkom, co clovek v obchode kupi. aj tam, kde by ich clovek vobec necakal, alebo aspon necakal v takom mnozstve. takze drzat LC, nieto este keto dietu je extremne tazke aj z tohto pohladu. samozrejme, ze ked chcem schudnut, snazim sa prisposobit tomu stravu a musim sa aj viac hybat. nech som robil v minulosti cokolvek, aby som znizil svoju hmotnost (aj pred zlomovym vekom 30r.), nikdy som nebol taky uspesny ako s LC dietou (s obcasnymi keto momentami). pre mna ina cesta zatial neexistuje, tak idem tou, ktoru som v tom neprehladnom krovi nasiel. urcite nie je dokonala, ale je to cesta k lepsiemu zdraviu nez ake mam teraz a zasadne lepsiemu, ake som mal ako obezny clovek (moja max. vaha bola +30kg oproti idealnej, kedy skoro 1/3 mojej hmotnosti bol telesny tuk navyse). otrasne. kazdy clovek s nadvahou, ktoremu hrozi obezita by si mal uvedomit, ze je vazne chory (aj psychicky, pretoze robi nieco zle a neuvedomuje si to, alebo si nedokaze priznat), ze riskuje nedvratitelne smrtelne sprievodne ochorenia ak okamzite neschudne, hoci je mlady a citi sa inak 100% zdravo. fakt si myslim, ze je vedlajsie ako clovek schudne, dolezitejsie je, aby vobec schudol. to myslim uplne vazne, s tym, ze je len na inteligencii a osobnom pristupe (laxnosti, alebo napoak zodpovednosti) kazdeho, ako sa postavi k sposobu akym schudne. K rychlosti chudnutia by som povedal tolko, ze 0.15kg/den =1kg/tyzden je optimum z hladiska sebamotivacie a je to zvladnutelne aj pre priemerne leniveho cloveka s priemerne pevnou volou. a je to spolahlivo udrzatelne, da sa tymto tempom chudnut plynule, krivka ma trvale klesajucu tendenciu, bez vyraznych vykyvov smerom nahor. Pri pokusoch o vyssie tempo (niekolko dni za sebou viac ako 0,3kg/den) dochadza k vykyvom a krivka uspechu ma tvar vlnovky a dosiahnutie ciela oddaluje. Pre univerzalne pouzitie by bol lepsi koeficient, ale toto su presne cisla, ktore som si vyskusal na sebe. Max. hmotnost 106kg, sucasna 92kg, cielova (=optimalna k mojej vyske) 75kg. Takze netreba to uponahlat, je to zalezitost cca pol roka, lepsie by bolo este pomalsie chudnutie, cize v priebehu cca 1 roka, ale vtedy cisla tolko nemotivuju (tyzdenny ubytok hmotnosti je ledva badatelny =0.5kg) a vyzaduje si to vacsiu sebadisciplinu, cielavedomost a vytrvalost. to su vlastnosti, ktore nema kazdy. a tolko by som ja k teto teme, radsej prejdem od slov k cinom a ozvem sa az v r. 2020, som zvedavy, ci sa mi podari dosiahnut ciel, ktory mam do konca roka, myslim velmi triezvo, stanoveny. dufam, ze sa budem moct pochvalit. caute.
05.12.2019 - 14:07:22
04
Ja som po 40 a vybeham toho zjavne vela, pricom vzdy som mal skor sklon priberat ako chudnut
05.12.2019 - 14:10:13
00
lapaloma, a hovorim nieco zle? tak asi menej sedis na riti a viac sa hybes. nic ine ako logika v tom neni.
05.12.2019 - 14:17:13
01
Hack3r napísal:
rozek ze salamu, bocik s kapustou a knedlou, zemiakova polievka, spagety na rozne sposoby, jablkova strudla a podobne :) ak sa bude clovek dost hybat a jest trebars aj taketo obyc potraviny moze schudnut pripadne sa drzat na jednej vahe. vsetko treba s mierou a rozumne :)


Toto je aj moj prípad. množstvo kalorii regulujem podla výdaja energie. Som stále medzi 62-68 kg. Pripustam ale, ze keby som sa hýbal menej, asi bysom musel obmedzit niektoré potraviny, a zrejme by doslo na sacharidy (teraz obvykle medzi 200-500g na den)
05.12.2019 - 14:45:07
01
Viac nie, inzentivnejsie ano. Len mam pocit ze na veku naozaj nezalezi
05.12.2019 - 14:47:27
00
Edelweiss velmi rozumne napísané. Ja jem uplne vsetko váhu mam 82.2večer a ked pojdem zabehnuť 2x do týžna padne aj na 79.3 je to normalne? Ale o týzden je to nazad :) ťažko sa to udržiava ale bojujem ako sa dá teraz som začal behať a celu zimu aj budem. Striedam to bajkom no nepači sa mi ako to skáče:) ciel mám 75kg snad sa podarí a aj udržať. Za 10mesiace som schudol s 85.5 na 82cca ale neobmedzujem sa taže asi by trebalo pridať viac sa hybať alebo ubrať stravu:)
05.12.2019 - 14:50:07
01
pre moderatorov: rit je spisovne slovenske slovo, pouzivane aj ako odborny termin napr. v medicine, neviem preco musi byt vyhviezdickovane, ale dobre, nech je po vasom, mne to je jedno.
ghost: co sa opustas? mas menej ako 7kg do cielovej vahy. vyrad zo stravy nejaky bordel, pokracuj v pohybe min. 3x tyzdenne po 1h a pojde to pomaly dole. stacia prechadzky sviznym krokom v zone 120-130bpm. keby to neslo, pritvrd tak, ze posledne jedlo o 18:00, potom uz nic. do 2 mesiacov si tam. cielovu vahu mas rovnaku ako ja, takze 1kg/tyzden je podla mna zlaty stred v tempe chudnutia, aby to nebolo moc rychle (udrzatelnost), ale aby bola viditelna zmena kazde rano na vahe (motivacia). ale zasadny bude bude tento mesiac, zacina to hned zajtra. su nastrazene minimalne 4 pasce: mikulas, vianocne trhy, vianoce, silvester. tam sa ukaze kto je guliar. ale tymto sitom bude musiet prejst uplne kazdy, nie sme v tom sami, takze je to spravodlive. ked sa bude lamat chlieb, ty hod svoj diel do kosa. a pamataj: daruj cukker - darujes smrt. :)))
05.12.2019 - 15:40:49
02
edelweiss napísal:
... stacia prechadzky sviznym krokom v zone 120-130bpm..

Aj v tomto sa mylis. Odporucam naopak pri behu dosiahnut kratkodobo ANP, najlepsie 3x za sebou a dvakrat do tyzdna, zvysok v kludovej zone. (vybeh do kopca 5min alebo 30/20/10 kde 30sekund bezis rychlejsie 20 este rychlejsie a 10 na max. s opakovanim 5x) Prave toto nakopne metabolizmus. Ak budes sustavne behat pri nizkych otackach, budujes si sice vytrvalost a posilujes srdce, no s metabolizmom nepohnes.
05.12.2019 - 18:16:51
00
dudo, mozno som to neodporucil, lebo aj tak tu litanie pisem a chcel som to skratit, ale v praxi to robim (hoci nie az tak systematicky ako to ty opisujes, to uz znie ako tvrdy trening, to by ma nebavilo, tam konci zabava). milujem kratke strme kopceky, aj na biku, aj pesi, aj na motorke, proste je to pre mna neodolatelne. aj jazdim intervalovo, ked je kopcek, tak zadupem na 100%, nemozem inak, zvysok sa vezem, kym nepride vlna energie kedy sa vychytim zamakat lebo sa ma z nicoho nic zmocni taka chut. problem je, ze na strave je uz pomaly vsetko co jazdim segment a vsetko naplno sa ist neda. a aj niektore segmenty, na ktorych som si predtym zakladal, uz iba vyvzlinam. cize ano, urcite odporucam aj v v ramci prechadzky na vyprdenie si vysprintovat nejaky kopcek, ak som s niekym, dam si taky mini zavod, v style kto bude prvy hore. je z toho sranda, zlepsuje to celkovo naladu. clovek ma navyse pocit ze si makol na cersvom vzduchu, aj ked sa bol len prejst a pocituje stastie. ak som sam pozavodim sam so sebou, strava doma ukaze. ked sa mi nechce, zasimulujem, ze ma nahana diviak, aby ma nakoplo. ale aj taka prechadzka bez intervalovych vloziek (ak by to malo niekoho odradzat) je lepsia ako nic,
05.12.2019 - 19:04:41
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up