Ahaaa.No to som pri ich porovnavani vsimol a takto vysvetlene mi to uz dava zmysel.
14.01.2020 - 21:18:56
00
mne praveze rocket ron prisiel porovnatelny s x-kingom



ked som zacal jazdit ikon citil som mensi grip aj v zabere v stojkach na zadnom aj na prednom v zjazdoch
14.01.2020 - 21:24:23
01
asi ostanem teda naďalej pri RoR :)
14.01.2020 - 21:37:11
00
Supafly666 napísal:
Ardent má mŕtvu zónu medzi stredovými a bočnými štuplami, t.j. náhle stráca grip pri naklopení. Ikon ich má kontinuálnejšie rozložené bez takej medzery, čiže grip stráca pozvoľna a je čítateľnejší...

S tym ardentom mas pravdu. Preto radsej Ardent race ktory tam ma prave este jeden rad stuplov. Pre mna zatial favorit dopredu. Do zadu vacsia dilema
14.01.2020 - 21:39:17
00
volodaj napísal:
DHR II je fajn, ale na bežné jazdenie už dosť kotva, Forecaster som neskúšal, DHF vzadu fajn odvaľuje, ale brzdí slabšie. HR II som jazdil len vpredu, vzadu sa mi zdal brutálne pomalý.

Aggressor si neuvažoval? Jazdil som ho nejaký čas a spokojnosť. Prišiel mi niečo medzi DHF a DHR. Dobre odvaľuje, brzdí tiež OK, fajn bočné vedenie, len trochu slabší v blate.

Ja idem po rokoch Maxxis-ov a poslednej sezóne na Bontrager XR 4 túto sezónu skúsiť Schwalbe, tak som celkom zvedavý.

Tak si ma nasmeroval na ten agressor. Stale som sa nevedel rozhodnut medzi nim a dhr 2. Dhr2 najma kvoli brzdeniu, ale nakoniec som objednal ten agressor tak som zvedavy aky bude. Dik za radu.
22.01.2020 - 08:33:28
00
Verím, že budeš spokojný. Keď vyšiel, tak vo všetkých testoch ho chválili. Za ten čas som ho jazdil tu u nás v MF a VF, počas dovolenky traily v okolí francúzskeho Grenoblu a vo Finale Ligure. Všade veľká spokojnosť okrem blata. Aj tam to nebol úplný prúser, ale sú doňho lepše gumy.
22.01.2020 - 09:08:11
00
RANDAL napísal:
Stale tomu nejak nerozumiem.Ikon je oznacovany za super plast,ale Ardent,ktory je takmer rovnaky je zly,nedrzi,atd. a pritom ma vacsie stuple.

Tak ono je to aj porovnanie co sa tyka rychlosti a hmotnosti, Ardent by mal byt na ine pouzitie a je fakt, ze je daky divny. Chvilu som to jazdil, je inak velmi objemny (na 26tke), ale mal som z toho trochu divne pocity.. ale len chvilu, tak neviem o nom vela. Ardent Race jazdim vpredu a fajn /Ikon vzadu/. Ale nejazdim tak ako napr. volodaj :D .. len opatrne :)

Rocket Ron je velmi podobny X-Kingovi , ale X-King ma o nieco vyssie stuple a dlhsie vydrzi a je imho kusok pomalsi/. Rocket Ron je XC plast, do MK fajn, ale vo V.Fatre uz /na suchu/ bol obcas na hrane. S X-kingom som preliezol kdeco. Ale tak to je relativne porovnavanie ..
22.01.2020 - 09:28:11
01
V porovnaní s Ikonom možno Ardent drží lepšie, ale patrí do úplne inej kategórie. Bolo by bol OK keby to bol čisto XC plášť. V rámci TR/AM/EN plášťov to je ale podpriemer. Jedine kde je ozaj super, je suchý, upravený trail. Tam je parádny.
22.01.2020 - 10:07:50
00
no trailový plastik je Recon alebo forekaster..velmi slušne drží aj ardentrace ale s vahou 800g 29-2,25 je už dosť mimo
22.01.2020 - 10:48:16
00
Jazdí niekto predný Schwalbe Fat albert addix plášť? Potreboval by som nejaku recenziu ako drží , hlavne jeho bočné vedenie. Dik
24.01.2020 - 08:24:15
00
Ten predny model pouzivam uz niekolko sezon - ale je to este na neaddix verzia. Za mna spokojnost, nakupil som aj nejake do zasoby. Ale nejake priame porovnavania som nerobil, vozim na rafikoch 21 a 22,5mm. Nejazdim rychlo, radsej technickejsie veci, vo Finale Ligure, Garda a podobne som s tym plastom vpredu nemal probem ziadny. Ak si nasiel niekde za nejaku nizku cenu, tak minimalne za vyskusanie stoji podla mna. Ak nesadne, posunies dalej.
24.01.2020 - 09:14:50
00
Jazdim Schwalbe Fat Albert Evo 27.5x2.35" Front/Rear Set z vypredaja, neviem ci je to addix, asi nie. Predny je najlepsi drziak z plastov co som doteraz skusil a zaroven najvacsia brzda na asfalte, prudko zvysil moj odpor k spevnenemu povrchu :-) ... Neviem ako sa posudzuje bocne vedenie ...
24.01.2020 - 09:35:45
00
No práve ze cena je taka dosť vysoká. Ide mi o to ci nepodsmykuje predne koleso v klopenkach. Nobby Nic mi to par krát urobil tak hľadám náhradu.
24.01.2020 - 09:39:47
00
Na zimu som nahodil MagicMary Addix Soft a nechám ju na prednom už celoročne. Za mňa super plášť s parádnym gripom, slušnou váhou a relatívne "vpohode" odvaľovaním. Navyše je dosť objemný, 2.35" cca zodpovedá 2.5WT DHFku. Bol som prekvapený ako dobre drží aj v zimných podmienkach. Takže ak hľadáš posun v gripe oproti NN....
24.01.2020 - 09:57:23
01
Nejazdim hranu, neviem ake klopenky mas na mysli ale mozem ta uistit ze oproti smartsam, trailking a mezcal drzi vyborne ... a myslim ze to nie je jedinecnou vlastnostou toho plasta, magic mary alebo hans dampf maju podobne vlastnosti ... s cim to chces skombinovat na zadnom?
24.01.2020 - 10:07:30
00
keyboard_arrow_up