user_id napísal:
Vazne jazdievas na cestaku aj bez dokladov?


Ano. Mal som so sebou občiansky prvý krát po viac než 22 rokoch jazdenia na cesťáku.
13.04.2020 - 09:01:09
00
Občiansky preukaz nemusíš nosiť so sebou. Ľudia majú v hlavách z dôb boľševika, že je to povinnosť.
Ja som cca 10 rokov občiansky vôbec nevlastnil a fungoval som. Nahradil ho pas.
13.04.2020 - 09:06:44
07
Prikaz znel jasne “ cez okres nikto neprejde “ 😂 . Mame radost že si mal OP , len z princípu vyhláseného zákazu vládou SR by si už mohol byt “ trosku uvedomelý “ a moc to tu už nerozmazavaj . Aj keď trosku kktina , no keď nerešpektuješ už z princípu nariadenia aspoň v tichosti sa poteš z bombastickej jazdy , ktorú by si určite vo svojom okrese neodkrutil a vec vybavená . Ja napríklad sedím 5-ty deň v dome a rešpektujem ...
13.04.2020 - 09:14:15
09
winter78 napísal:
Ano. Mal som so sebou občiansky prvý krát po viac než 22 rokoch jazdenia na cesťáku.

Odfot si ho do mobilu. Ja viem, že nič moc, ale lepšie ako nič.
Mobil nosíš 😁?
13.04.2020 - 09:19:09
01
ivan napísal:
Doktori nerozumejú imunite. Ramon1 ? Vitamín C ako jeden z prostriedkov posilnenia imunity je podľa teba zbytočný ?

Ivanko, koľký krát ti hovorím, aby si sa nevyjadroval k ničomu, čomu nerozumieš?
1. Askorbát nemá NIČ spoločné s imunitou. Uplatňuje sa v biosyntéze hydroxyprolínu a hydroxylyzínu, čo má napr. dopad na biosyntézu kolagénu a tým spojivových tkanív. druhá jeho úloha súvisí s vystupovaním v redoxných systémoch.
2. Ľudové pindy o "posilňovaní imunity" by som trestal verejným zbičovaním, pretože naozaj NECHCEŠ nič čo by sa dalo tak pomenovať (too much immunity = alergia, reuma, diabetes mellitus (tá forma čo sa donedávna označovala ako typ 1.) a pod., teda "posilnená" imunita spravidla vydrbe s vlastným organizmom - našťastie pre zdravotníctvo prakticky neexistuje žiadna metóda, ktorou by svojvoľne mohol bežný sériový človíček v domácich podmienkach modifikovať správanie svojho imunitného systému nejakým významným spôsobom).
Takže zhrnuté, céčkom sa v tomto kontexte nasýpaš úplne zbytočne.
https://invivomagazin.sk/neverte-nezmyslom-o-podpore-imunity-alebo-neblahe-dosledky-posilnenia-imunitneho-systemu_318.html


Naposledy upravil tulenik dňa 13.04.2020 - 09:32:48, celkovo upravené 1 krát.

13.04.2020 - 09:21:01
07
tiez mam OP nafoteny a zamknuty v telefone. ale k priamej komfrontacii s prislusnikom este nedoslo tak neviem ako by zareagoval :-) na bike zasadne OP nenosim lebo by som ho do roka znicil alebo stratil. ako kolega - doplaseny z kontrol si podvecer zobral do lesa OP (bol hlboko v okrese) a vratil sa bez neho - stratil ho :-D neviem co cakal, ze tam asi budu vojaci robit rojnicu :-D len rano ked chcel ist do prace musel prejst do ineho okresu tentokrat uz autom po ceste :-D no panta velika :-D
13.04.2020 - 09:29:27
02
tulenik napísal:
Ivanko, koľký krát ti hovorím, aby si sa nevyjadroval k ničomu, čomu nerozumieš?
1. Askorbát nemá NIČ spoločné s imunitou. Uplatňuje sa v biosyntéze hydroxyprolínu a hydroxylyzínu, čo má napr. dopad na biosyntézu kolagénu a tým spojivových tkanív. druhá jeho úloha súvisí s vystupovaním v redoxných systémoch.
2. Ľudové pindy o "posilňovaní imunity" by som trestal verejným zbičovaním, pretože naozaj NECHCEŠ nič čo by sa dalo tak pomenovať (too much immunity = alergia, reuma, diabetes mellitus (tá forma čo sa donedávna označovala ako typ 1.) a pod., teda "posilnená" imunita spravidla vydrbe s vlastným organizmom - našťastie pre zdravotníctvo prakticky neexistuje žiadna metóda, ktorou by svojvoľne mohol bežný sériový človíček v domácich podmienkach modifikovať správanie svojho imunitného systému nejakým významným spôsobom).
Takže zhrnuté, céčkom sa v tomto kontexte nasýpaš úplne zbytočne.
https://invivomagazin.sk/neverte-nezmyslom-o-podpore-imunity-alebo-neblahe-dosledky-posilnenia-imunitneho-systemu_318.html


Tuleň, Ramon1. Môžeš vykecávat donekonečna svoje odborné nezmysly, kydat, ... Nepotrebujem im rozumiet. Potrebujem byt ja, moja rodina - zdravý. A to čo som tu dva týždne dozadu napísal o imunite a potvrdil aj nejaký americký vedec funguje. Bez vakcinácie - len vdaka dobrej imunite - veľa vitamínu C, D, ... nevieme čo je chrípka. Toto je praktický fakt. Tomuto rozumiem lebo tomuto potrebujem rozumiet. Nie tvojim nezmyslom.
13.04.2020 - 09:35:32
00
Ja mam ofoteny z oboch stran, vystrihnuty, taktiez karticku z poistovne. Nosim v takom puzdre s peniazmi. Prave koli tomu aby som original nestratil.

Americki vedci zistili ze americki vedci sa mylia. :)
13.04.2020 - 09:36:34
00
Dal by som im zákaz sa vyjadrovat - lebo tomu nerozumejú. Co povieš vedec tuleň. Nerozumejú tomu lebo sa mýlia. Ani ty by si sa namal k tomu vyjadrovať lebo tomu ako vedec nerozumieš. Vieš kedy by si sa mohol k chrípke vyjadrovať - rozumel by si jej ? Vtedy keby si ju ty a tvoja rodina bez vakcinácie nepoznal, nepoznali.
13.04.2020 - 09:45:28
00
Kice Nosenie obcianskeho neberiem ako povinnost. Ucel je cisto pragmaticky, tj. v pripade nehody s fatalnym koncom, ulahcenie identifikacie pozostatkov..
13.04.2020 - 10:08:25
03
Ivan, tebe pomôže iba kvalitná nakladačka. Videl si včera Jánošíka? Ako potomkovi turčianskeho zemianstva sa mi pri tebe cnie za starým, dobrým derešom. Ten riešil veľmi veľa problémov, kde subjekt vzdoroval korekcii vďaka kognitívnej disonancii a Dunningovi s Krugerom. Väčšine jedincov stačilo len vedomie toho, že dereš čaká v pivnici kúrie, aby sa už preventívne autocenzurovali. Predsa len rozsekaná riť bolí viac ako kompulzia z toho, keď nemôžeš vysloviť svoje "moudra". (Rodinný recept obsahoval ešte masť zo soli a citrónu na zvýšenie účinnosti rekvalifikácie, vraj to nejaký prapredok doniesol z potuliek po Antilách.)
Ty si presne ten prípad, na ktorom sa dá demonštrovať oprávnenosť ranonovovekých výchovno-vzdelávacích postupov. Lebo moderné u teba zjavne zlyhali, a to v plnom rozsahu.
13.04.2020 - 10:13:50
07
Explicitne nikde nie je napisane, ze musis nosit obciansky. Ale, ak ho nemas, musis strpiet ukony, spojene s preukazanim svojej totoznosti. Plus minus takto si to pamatam. A tie ukony nie su specifikovane. Kamosa stotoznovali pred dvomi rokmi, povedal im svoje rodne cislo, nasli si ho v databaze v niecom ako tablet? (nepamatam si presne, mal som par piv), porovnali fotku s jeho vyzorom a boli spokojni.
13.04.2020 - 10:15:20
03
Ekonomické dôsledky korona krízy budú stokrát horšie ako tato tzv. pandémia. Až následne začnú realne zomierať ľudia, na nedostatok peňazí v zdravotníctve, odkladanie všetkého na úkor korony, pád väčšiny malých firiem atd. Nechce sa mi dávať titulky z Nového casu rok 2018,chripka už 70mrtvych.A byva ovela viac. Takže ten kolaps celosvetovej ekonomiky sa oplatí. Je to tu samá hysterka, cyklisti tuším majú v priemere 80rokov a tri ťažké choroby.
13.04.2020 - 11:08:00
00
double napísal:
V tomto stredisku mali priamo 20 prípadov vírusu a pozrite ako to tam dnes vyzera. Takže takto bojujú napr. Rakušania proti vírusu.
https://sk.bergfex.com/ischgl/webcams/c2516/


a takto to dopadlo...asi to bude ešte drahé pre niekoho...

https://www.dw.com/de/corona-versuchte-vertuschung-in-tirol/a-53100314
13.04.2020 - 11:17:34
00
Sedím na balkóne a je mi dobre 😎 ...

Nejaké tie predikcie : https://www.startitup.sk/vrchol-nakazy-covid-19-ma-byt-na-slovensku-o-11-dni-chybaju-nam-ventilatory-no-s-lozkami-je-situacia-odlisna/

Prílohy:

62262680-E6F1-4C94-BE73-585D4BE2663A.jpeg
62262680-E6F1-4C94-BE73-585D4BE2663A.jpeg 569.65 KiB thumb_up0thumb_down

13.04.2020 - 12:11:41
02
keyboard_arrow_up