Presne, to odbočenie pred cyklistom je hazard. Ked kolobežkujem, tak mam jedno take riskantne miesto, odbočka z Kadnarovej na Hečkovu, ale vodiči zvyčajne čakaju až prejdem, ja pokračujem rovno. Tu: https://row.sk/brmzf
02.04.2020 - 07:26:20
00
Ono su blbci ktory na poslednu chvilu z laveho oruhu na D1 cez vsetky prihy strhnu auto doprava do odbocovacieho na R1....

A taky blbec to spravi aj pred bajkerom uplne bez rozmyslania....

:(
02.04.2020 - 07:38:13
01
Ja si tu dovolím dať jednu reakciu k Video: 5 tipov pre lepší vzťah cyklistov a vodičov, lebo pri článku nejde prilepiť obrázok.
cepooo, vajcik.jan, a trochu aj ace_9 - britská polícia rieši toho 1,5 m aj v úzkych uličkách, porušovateľov vzdeláva:

Príloha:
1_5m.JPG
1_5m.JPG 217.15 KiB thumb_up0thumb_down



a takto vyzerá ten cvičný "koberec" pod bikom a autom - prosím všimnúť si aj tú mieru vľavo od biku:

Príloha:
1_5m.JPG
1_5m.JPG 217.15 KiB thumb_up0thumb_down



video napr.: https://www.youtube.com/watch?v=k4qnxqDiDJs

ppi - Tvoj bager: zák. 8/2009, §5, čl.5 - povinný umožniť prejazd rýchlejších vozidiel idúcich za ním; ak si to situácia vyžaduje, je povinný aj odstaviť vozidlo na najbližšom parkovisku, a to až do prejazdu týchto vozidiel.

Edit: zduplikovalo mi a prehodilo foto, tak sorry.

Prílohy:

1_5m_b.JPG
1_5m_b.JPG 126.86 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2020 - 01:12:00
03
To vzdelavanie je dobre, ze robia a potrebuje to vela vodicov. Mozno hlavne taki, ktori nejazdia aj na bikeu by v ramci skolenia mohli byt posadeni na stojaci bicykel a okolo nich by v coraz blizsej vzdialenosti prechadzalo auto, len aby sami videli ako to je neprijemne, ked je auto natesno :D Ale v reale si stale myslim, ze nejde ani tak o tych 1,5 metra, ale o uvedomenie si, ze treba cyklistovi jednoducho dat dostatocny priestor. Osobne nemam problem aj ked ma niekto obieha napr. v metrovej vzdialenosti, ked vidim, ze o mne vie a nechce ma hodit do priekopy. Ak by ale bolo preukazatelne, ze zakonom prikazana minimalna vzdialenost ma realny efekt oproti vseobecnej definicii "bezpecneho odstupu", tak samozrejme by bolo lepsie tu minimalnu vzdialenost do zakona dat, ale opat s tym, ze cyklisti by si stale mali uvedomit, ze su ovela zranitelnejsi ako auta a ze by sa na zakonom danu vzdialenost nemali spoliehat ani si ju drzo vynucovat za kazdu cenu. Hlavne taki cyklisti, ktori chodia po cestach pod 15 km/h, casto bez ukazovania smeru, osvetlenia v tme a podobne. A na druhu stranu ani u tych na cestakoch, ktori si to sinu na okreske skoro stredom cesty, to nie je pekne... Auto je na mimo mesta vzdy rychlejsie a je lepsie nechat ho prejst aj napr. miernym posunutim sa k okraju cesty (t.j. menej ako 0,75 m a naznacenim nech ide), vtedy vodic ovela viac aj dava pozor na toho cyklistu a ak aj nedodrzi 1,5 m, tak riziko stretu je stale minimalne. Jednoducho myslim, ze ak vodici aj cyklisti maju spravny sposob zmyslania, tak sucasny zakon je dostatocny a ak maju nespravny sposob zmyslania, tak 1,5 m povinna medzera na ich spravani nic nezmeni.
11.04.2020 - 14:01:54
01
Prave dnes sa mi este stala jedna zaujimavost. Siniem si to dole kopcom po ceste a naraz predomna zacalo zprava zpred jedneho domu na cestu cuvat auto a vodic pekne hlavu natocenu uplne zbytocne smerom dolava. Pricom mal pozerat doprava, kde by videl mna a pripadne prichadzajuce ine auta, ktorym ako prvym vchadzal do cesty. Nastastie uz z toho ako suverene vychadzal mi bolo jasne, ze predomnou nezastavi a zaroven som hned aj videl, ze pozera uplne blbym smerom, takze prudsim brzdenim a velkym oblukom som ho bez problemov obisiel. Dufam, ze ked ma zbadal po tom ako som ho obisiel, tak mu to pripomenulo, ze pri vychadzani na cestu sa treba najskor pozerat do pruhu odkial prichadzaju auta a nie opacne :D
11.04.2020 - 14:34:02
00
polsky kaskader.

Neďaleko poľského mesta Lodz sa stala netradičná nehoda. Vodič vo vysokej rýchlosti ignoroval kruhový objazd a jeho okraj ho katapultoval do výšky. 41-ročný vodič letel sa autom 64 metrov. Poliaci v komentároch nešetrili žartami a let prirovnávajú k štartu poľského vesmírneho programu. Úspech mal aj komentár chlapa, ktorý tvrdil, že to určite musela byť jeho žena, pretože ona vždy hovorí, že má ísť na kruháči rovno. Vodič Suzuki Swift skončil v nemocnici.




img.expres.sk

img.expres.sk
15.04.2020 - 18:48:29
09
paradny odpal,ale auto totalne nasrot teda
15.04.2020 - 20:17:09
00
jak ten slovak pri Poprade pred vjazdom do tunela
15.04.2020 - 20:30:16
00
Tak dobre sa jazdilo cez sviatky po cestach... a dnes uz zase dialnica plna stredopruharov....

Ludi co daju blinker a rovno ti to ***** do pruhu (lebo podla nich asi zapnuty blinker znamena nejaku automaticku prednost) :tmi:

A plno dalsich individui.... :(
15.04.2020 - 20:56:16
00
čo dodať...

https://www.facebook.com/KRPZZA/posts/729766327853766
22.04.2020 - 07:07:48
00
hmmm v zakrutke dolu kopcom v strede dediny, je tam pri kostole 40ka. podla auta šiel tak 80 blbeček opitý
22.04.2020 - 07:43:59
00
Kedy konecne zacnu brat nenavratne vodicaky za alkohol?
22.04.2020 - 09:15:56
02
Zaujimalo by ma ci by bolo menej takychto nehod keby mlady napr do 25 nemohli jazdit vo vykonnejsom aute ako napr 60kw 🤔

Jasne tiez sa to vie rozbehnut ale trva to tomu ovela dlhsie.... tak by mozno nejazdili ako kkti....
22.04.2020 - 09:22:07
00
to nejde, 7 rokov by si nedostal takmer ziadne firemne auto
ale ja som za, moje prve malo 44kw a to by bolo ideal
22.04.2020 - 09:27:03
00
Zipsik napísal:
Zaujimalo by ma ci by bolo menej takychto nehod keby mlady napr do 25 nemohli jazdit vo vykonnejsom aute ako napr 60kw 🤔

Jasne tiez sa to vie rozbehnut ale trva to tomu ovela dlhsie.... tak by mozno nejazdili ako kkti....

kokso, že 60kw, ja mam 58kw a vek podobne. No jedine tak, že čipovy vodičák na zasunutie do čítačky. Riadiacia jednotka by obmedzovala maximalku, po meste 45, takže sopliaci žiadne myčičky ako vedia robiť. Okreska 70-80 a dialnice 110.
22.04.2020 - 13:53:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up