Neboj korona za chvíľku skončí a už budeš mať menej času riešiť takéto ??

Ale ak ťa to upokojí tak eska páska a duša by ti určite pomôžu
15.05.2020 - 22:06:15
01
Dudo napísal:
Ma niekto lepsie riesenie na zaistenie polohy sedlovky v nudzovej situacii? Riesim pre pripad poruchy teleskopickej sedlovky pri viacdnovych vyletoch bez moznosti okamziteho servisu, ako ju najlepsie zafixovat... no riesenie za 27ecok sa mi nepaci...

https://www.bike24.de/p1305156.html


toto stoji 13.10,- + postovne
kedysi som to dostal k reverbe - teraz to uz nedavaju (ale ci to bude pasovat tebe neviem)

Prílohy:

RockShox-Reverb-Enduro-Height-Collar-silver.png
RockShox-Reverb-Enduro-Height-Collar-silver.png 147.05 KiB thumb_up0thumb_down

15.05.2020 - 23:18:38
10
KinDo, dik. Tu by som mal obavy o poskodenie povrchu, kedze je to kovove. Mozno este podlozit kuskom starej duse. SKpasku mam vzdy pri sebe, no nikdy som neskusal, ci udrzi hmotnost jazdca a ci nesklzne.
16.05.2020 - 09:38:57
00
naco taketo nezmysly vobec riesit? ved uvolnis remote a tou stahovacou paskou ho pripevnis niekam do stredu riaditok, vytiahnes celu sedlovku vyssie z ramu a hotovo...
16.05.2020 - 11:03:06
00
a keď sa ti bude voľne zasúvať, tak urobíš čo? 15 cm zdvihu neodrbeš :)
16.05.2020 - 19:29:06
10
Zdar katko...keď Ťa tu takto vidím, tak isto budeš vedieť poradiť :) Nevieš kto v ZA by sa vedel pozrieť na moju vidlu SID? Má celkovo taký divný chod, keď to porovnám s Foxom... a ktosi mi hovoril, že sa tam dá vymeniť vnútro a že to chodí potom ďaleko lepšie. Ja som to aj pozeral a našiel som nejaké upgrade kity, ale neviem z ktorého modelu by to pasovalo. A nechcem to ani robiť doma, lebo nemám na to vybavenie ani spotrebný materiál. Ty si sa s tým isto stretol už :)
18.05.2020 - 11:14:05
00
sid je pretekárska vidla , tam je nejaká citlivosť nepotrebná,
aby to tlmilo, ked to narazí a bolo lahke , pevne,
dalo sa zamknuť do kopca
aby sa to nehupalo ,takže je viac utiahnutá kompresia.
jedine že by si do nej dal tu novu tlmiacu patronu RS, strana dozadu
18.05.2020 - 12:48:31
00
Veď ono to tak nejako funguje. Len to zamykanie do kopca nie je potrebné, lebo je to akoby zaseknuté (začiatok zdvihu ide hrozne ťažkopádne). Na to, aby to v teréne niečo tlmilo, tak som v nej znížil tlak asi 60psi, teda podľa pumpy. A teraz som šiel tu od nás z Minčola do Strečna takú enduro pasáž a na druhý deň som sadol na bike a vidla skoro prázdna, čiže som v nej niečo asi zničil. A okrem toho mám už na nej viac ako 5500 km a zatiaľ som na nej servis nerobil. Kedysi sa na vzduchových Suntourkách robil taký tuning..kdesi do čiech sa to poslalo a upravili na tom kompresie a vnútornosti a šlo to citeľne lepšie. Ja by som si predstavoval to trochu na moje potreby doladiť. Aby to lepšie bralo veľké skaly a korene pri väčšom tlaku, ale pri kľudnej jazde, aby to aj trochu žehlilo. Aj sa mi zdá akoby vnútri čosi hŕkalo keď ide vidla so zanorenia naspäť. Skúsil by som aj iné tlmiace patróny, ale neviem, ktorá presne by sa do nej hodila. Nerád by som kupoval takú čo je len ľahká, ale chod bude horší. Skôr ťažšiu patrónu, ale s možnosťou väčších nastavení.
18.05.2020 - 13:08:20
00
tak môžeš navštíviť nejaký servis v okolí, najskôr tam, kde si kupoval bike...Miro v Krasňanoch ešte asi stále nerobí...alebo si to naštudovať ako každý iný a podľa YT si to urobiť sám doma...videí je dosť...

18.05.2020 - 13:34:46
01
hej..videá poznám celkom. Ide mi o to, že to je ďalšia sústava vecí a náradia čo musím zohnať. Mám na bicykel už skoro všetko, len na vidly nič a už nechcem ďalšie prachy do toho dávať. Možno časom len teraz by to chcelo servisný zásah niekoho kto sa tomu fakt rozumie a neučí sa len podľa videa. No nič skúsim nejaký servis. Bicykel nemám zo žiliny, tam kde ho mám by mi isto poradili, ale to mám od ruky. Alebo ešte kamarát mi hovoril, že má kohosi..len že to tak mimo sezónu mu dať urobiť. Mne sa to teraz akosi začalo babrať a neviem čo s tým tak narýchlo :)
18.05.2020 - 14:29:49
00
Kúp druhú vidlicu a keď Ti opravia túto tak ju budeš mať ako záložnú do rezervy aby si nemusel nabudúce čakať na servis.
18.05.2020 - 15:09:20
01
Zdravím páni,

potreboval by som poradiť ohľadom mojej vidlice. Ide o SR Suntour XCM HLO a všimol som si, že vidlica puká a nepruží moc dobre. To pukanie vnímam len keď sa na biku nakláňam zo strany na stranu pri šľapaní, prípadne keď zosadnem a tlačím na bočnú stranu predného kolesa. Robí to aj pri zamknutej a odomknutej vidlici. Skúmal som, čo to môže byť a keď dám prst na spoj vonkajších nôh s vnútornými (kde je gufero), tak cítim mierny pohyb - vôľu vnútri a počuteľné pukanie. Čo to môže spôsobovať? Všetko bolo dobre dotiahnuté. Je to niekde vnútri, môžu to byť púzdra? Pre istotu ich objednávam, ale chcel by som vedieť aj váš názor.

Vidlica tiež nepruží dobre. Ide tuho - akoby odskakovala aj nadol aj nahor. Keď opatrne sadnem tak akoby sa vôbec nezasunula a naraz ju sekne. Nahor ide tiež takými skokovými pohybmi. Toto prikladám k mazaniu, pretože práve som ju celú rozobral a vnútorné nohy boli úplne suché. Týmto by som sa chcel opýtať, čo na vidlici mazať a akou vazelínou - váš tip. Od výroby tam bolo niečo v minimálnom množstve, ale mimoriadne účinné, vidlica fungovala perfektne. Potom som ju premazal - používal som túto, ale všetko to stieklo dolu a horná časť vidlice je suchá : https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/force-silikonova-vazelina-30-ml.html , takže na ďalšiu aplikáciu to určite nepoužijem.

Ktoré časti vidlice sa mazajú? Prikladám presný obrázok tej mojej, vedeli by ste mi, prosím, povedať z obrázka, čo je dôležité mazať, ako a čím?

Ďakujem vopred.

Prílohy:

1.png
1.png 186.08 KiB 1 thumb_up0thumb_down

18.05.2020 - 16:09:08
00
Presne nad tým JaNo rozmýšľam. že by som kúpil druhú vidlu. Len to by som zobral niečo schopné z bazáru. Buď Sid opäť, alebo FOX, ale kvôli servisu skôr SID. Len väčšinou sa predáva len REBA..a potom boost verzie Foxov občas...ja to potrebujem 29ku NONboost. :) ale celkom dobre uvažuješ.
18.05.2020 - 17:01:55
00
Daragon13 napísal:
Zdravím páni,

potreboval by som poradiť ohľadom mojej vidlice. Ide o SR Suntour XCM HLO a všimol som si, že vidlica puká a nepruží moc dobre. To pukanie vnímam len keď sa na biku nakláňam zo strany na stranu pri šľapaní, prípadne keď zosadnem a tlačím na bočnú stranu predného kolesa. Robí to aj pri zamknutej a odomknutej vidlici. Skúmal som, čo to môže byť a keď dám prst na spoj vonkajších nôh s vnútornými (kde je gufero), tak cítim mierny pohyb - vôľu vnútri a počuteľné pukanie. Čo to môže spôsobovať? Všetko bolo dobre dotiahnuté. Je to niekde vnútri, môžu to byť púzdra? Pre istotu ich objednávam, ale chcel by som vedieť aj váš názor.

Vidlica tiež nepruží dobre. Ide tuho - akoby odskakovala aj nadol aj nahor. Keď opatrne sadnem tak akoby sa vôbec nezasunula a naraz ju sekne. Nahor ide tiež takými skokovými pohybmi. Toto prikladám k mazaniu, pretože práve som ju celú rozobral a vnútorné nohy boli úplne suché. Týmto by som sa chcel opýtať, čo na vidlici mazať a akou vazelínou - váš tip. Od výroby tam bolo niečo v minimálnom množstve, ale mimoriadne účinné, vidlica fungovala perfektne. Potom som ju premazal - používal som túto, ale všetko to stieklo dolu a horná časť vidlice je suchá : https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/force-silikonova-vazelina-30-ml.html , takže na ďalšiu aplikáciu to určite nepoužijem.

Ktoré časti vidlice sa mazajú? Prikladám presný obrázok tej mojej, vedeli by ste mi, prosím, povedať z obrázka, čo je dôležité mazať, ako a čím?

Ďakujem vopred.

maže sa vazelinou na vidlice diel 2b 2c. do ktorých sa zasúvaju nohy 1. vazelina tomu pomože na chvílu.... tie diely 2b, z plastu, nečakaj od toho zazrak :) je to najnižšia rada
na vidlicu treba vidlicovu vazelinu
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/bikeworkx-lube-star-silicon-100g.html
18.05.2020 - 17:12:37
10
zihadlo 5 napísal:
...na vidlicu treba vidlicovu vazelinu...


Super, už je v košíku, tak uvidím, či to pomôže, vďaka :)

Ešte to pukanie - vôľu môžu robiť vyjazdené púzdra?
18.05.2020 - 19:06:08
00
keyboard_arrow_up