to je ako s pásom v aute.. akurát tam sa pripútava väčšie % ludí, no stále je zopár mudrlantov čo nebúra alebo sa udrží počas nárazu volantu alebo... dakto to berie ako prevenciu, dakto si musí zažiť a daktorým nepomôže nič..
11.09.2020 - 11:57:31
01
Kice, ja sa tiez dost potim a na kazdej zastavke "zmykam" helmu. Parkrat mi uz ale hlavu zachranila a preto nikdy nechapem, ked niekto jazdi na bicykli, aj tu helmu ma, ale zavesi si ju na riadidla. Dobre, ked napriklad viem, ze budem dlhsie tlacit bicykel strmo hore, helmu si zlozim, ale inak ju mam stale na kokose.
11.09.2020 - 11:59:06
02
kamos mal polozeny bajk na zemi a isiel sa vyst*t - zamotalo ho a padol hlavou dole do skarpy - keby nemal prilbu, tak je mozno po nom.
takze odvtedy vieme, ze curat treba do svahu a prilba sa vzdy moze hodit ...
11.09.2020 - 12:14:45
05
Nosíte niekto prilbu aj na veľmi krátke vzdialenosti? Ja na bajku chodievam aj do 500m vzdialeného obchodu, po cykloceste.
11.09.2020 - 12:24:17
00
mam plembak na hlave uz v garazi, pri zveseni bajku z haku, keby mi nahodou padol na hlavu
11.09.2020 - 12:26:30
06
Ja keď idem s bikom bez prilby v bytovke, tak rozmýšľam čo je inak, niečo je zle, chyba v metrixe. Keď si na 1. poschodí a uvedomím si, že som zabudol prilbu, rak sa musím vrátiť :lol:
11.09.2020 - 12:46:08
07
user_id napísal:
Podla mna, nosenie prilby by malo byt na dobrovolnej baze, s tym, ze by mali mat poistovne v zmluvach s klientmi klauzulku, ze ak si si sposobil zranenie/stav, ktoremu si mohol nosenim prilby, ako tzv. best practice bezpecnej jazdy", predist, naklady spojene s liecbou si budes hradit sam. Znie to fer, nie ?

Od tvojho príspevku pribudli 4 strany ďalších, ale musím ti to vysvetliť:
1. Nosenie prilby je od 1. 4. 2020 dobrovoľné, len deti do 15 rokov ich majú povinné
2. Téma poistenie - to by bolo na ústavný súd... Prečo by si si nemal platiť ošetrenie sám, keď si odfaklíš prst pri domácich prácach, napr. so sekerkou? Prečo by si si nemal platiť ošetrenie sám, keď zaviníš dopravnú nehodu a zraníš sa aj sám? Prečo by si si nemal ošetrenie platiť sám, keď sa pri lyžovaní zraníš sám (nezvládol si lyže, nemal si liezť na taký strmý svah)? Prečo by si si nemal platiť ošetrenie sám, keď si zlomíš nohu na schodoch (nedával si si pozor)? Vlastne aj na chodníku, ten rigol na asfalte si si mal všimnúť, nedával si pozor... To by bolo v zdravotníctve bubáčikov, keby si liečenie úrazov (nezavinené druhou osobou) každý platil sám... A vlastne keby ešte zavinené platil vinník!
11.09.2020 - 13:06:18
07
misoR napísal:
Kice, ja sa tiez dost potim a na kazdej zastavke "zmykam" helmu. Parkrat mi uz ale hlavu zachranila a preto nikdy nechapem, ked niekto jazdi na bicykli, aj tu helmu ma, ale zavesi si ju na riadidla. Dobre, ked napriklad viem, ze budem dlhsie tlacit bicykel strmo hore, helmu si zlozim, ale inak ju mam stale na kokose.


Ja chápem vaše dôvody na nosenie helmy. Pýtal som sa, prečo nenosíte aj iné chrániče, lebo by som vedel podobne uviesť úrazy, ku ktorým nemuselo dôjsť, keby mal dotyčný chránič napríklad kolena.
Koleno je veľmi dôležitý kĺb. Tri kĺby sú také, lebo nás nosia -bedrový, kolenný a členok.
11.09.2020 - 13:48:39
01
uz som ti to vysvetloval. Zranene koleno je neprijemne, ale nie tak, ako vyteceny mozog alebo dozivotna kvadruplegia.
Preto aj v aute nemusis mat ochranny ram a integralnu prilbu, hoci toto by zachranilo kopec ludi. Ale uz to nie je minimalne opatrenie, ale take, ktore by naozaj obmedzovalo bezne vyuzivanie auta. Preto su stale povinne pasy, technicky stav OK a triezvost pocas vedenia vozidla. Tieto minimalne opatrenia vedia odvratit stale velku cast moznoch vaznych nasledkov nehody a pritom nejak vyrazne pasazierov neobmedzuju. To iste sa tyka aj prilby.


Naposledy upravil perez dňa 11.09.2020 - 13:58:40, celkovo upravené 1 krát.

11.09.2020 - 13:54:55
07
Hlava je nervove centrum a povedzme si narovinu, klby sa daju vymenit, ale na hlavu este transplantat nevymysleli.
11.09.2020 - 13:56:23
01
Veľká škoda, to by bol dobrý biznis. Široká cieľová skupina. :D
11.09.2020 - 14:22:16
12
exit2 napísal:
A k tým plášťom. Ja mám cyklo krosový bike. Mám dvojo kolies. Jedny galusky a druhé až do 42 pláštom s dezénom. Okrem toho, že je to oveľa pohodlnejšie, tak sa nemusím báť každej jamy a ani zlého počasia. Okrem toho to celkom funguje aj nespevnených povrchoch. Ja teda napríklad Scarinkovi, kvôli jeho osobnému bezpečiu odporúčam zvážiť, takýto bike. Lebo napríklad jazdiť v zlom počasí v premávke na galuskách je fakt o hubu. Pár dní dozadu som chytil lejak a išiel posledných 30km s naozaj veľa vodou domov a nebolo mi všetko jedno. Našťastie to bolo v noci a chodilo veľmi málo áut. A všimni si jeden podstatný rozdiel. Ja to Scarinkovi dávam ako odporúčanie. Nie ako príkaz. Je to jeho vec. Ak chce ďalej riskovať aj v zlom počasí na galuskách, nič mu nebráni. Nič neporušuje a je to čisto jeho vec.


Ty si furt ides tie svoje blbosti o tom ze jazdim v zlom pocasi. Som ti uz raz napisal ze bolo pekne len ma chytila letna burka. Tiez si na tych svojich galuskach asi nevymenis niekde kolesa kedze ich asi nenosis vsade so sebou ked zrovna zaprsi. Tak mi prosim radsej nic neodporucaj. Neviem kolko toho najazdia a ci sa len nevozis ale pri mojom najazde proste sem tam padnem. Cez tie kolaje som chodil 3 roky skoro denne do prace a nepadol som ale proste pride den ked mas smolu.
11.09.2020 - 14:33:16
03
scarinko Na co sa s nim bavis. Ja som padol na biku x krat a vzdy to ako prve schytala hlava. Nebyt prilby tak uz mam asi x krat rozbitu hlavu. Nechaj trolla jazdit ako chce a ked si tu makovicu raz dobre rozbije, tak az potom zisti na co ta prilba sluzi. A vobec neplati ze idem pomaly a nic sa mi nestane :D
11.09.2020 - 15:42:36
02
Ved to je smutne ze ludia sa nevedia poucit z chyb inych ale az z tych svojich. Aj to v lepsom pripade. V horsom sa nepoucia vobec 🙂
11.09.2020 - 15:44:01
13
scarinko Naposledy som takeho odbornika videl lezat v zjazde v karpatoch. Samozrejme hrdina bez prilby a krv vsade po ceste. Staci ze nestasne padne konar zo stromu a uz clovek leti cez rajdy
11.09.2020 - 15:49:00
03
keyboard_arrow_up