Veď práve, nech to je ako s motorkami. Ak to má v hlave v poriadku, vie čo s tým, vie ako sa správať nech si jazdí kde chce a co chce. Akonáhle však jedna z tých vecí chýba, nech začne tak ako to vždy bolo, tzn. jednoduchým ľahkým bikom najskôr po teréne ktorý ho naučí manipulácii a dá nejaké základy. Možno v tej prírode a tichu sa aj tá hlava vylieči.
22.09.2020 - 09:22:19
01
skusim svoj pohlad: Ludia si kupili vystup na Kralovu Holu (v podobe baterky) vo velkych poctoch a zavadzaju - preto je tu vela ludi podrazdenych
22.09.2020 - 09:26:24
02
Francisek A preco by takto nemohol zacinat na ebiku? To musi fakt zacinat na klasickom biku? Preco? Ja som si veru tento rok na ebiku ustlal a to len preto, ze som bol zvyknuty na svoj bike. Vbehol som do rygolu a az ked som chcel z neho vyskocit, tak som si uvedomil, ze mam pod sebou 23 kg a nepodarilo sa mi to. Na ebiku bezne nejazdim, bol som len vypalit zamastene platnicky.
22.09.2020 - 09:32:43
01
komu ebajkeri este nevadia, odporucam ist cez pekny vikend na kralovu holu...nedivil by som sa keby tam fakt zrusili C-ko...nejde ani tak o pocet, ale o spravanie..obehne, zastavi, nevie nastupit..potom zas obehne aby si o 100m urobil foto a tak dookola..doslova, taku motanicu som este nezazil...proste bez motora tam bolo o 95% menej ludi..

Tam je požičovňa,tak netreba každé nemehlo v "ceplákoch" adidas nazývať ebajkerom :D
22.09.2020 - 09:39:56
05
Hosť napísal:
Takže zábava naberá na sile, problém je už aj to keď ebajker zastane a urobí si fotku a keď si ju urobí bajker bez motora tak je to OK. Ebajker nevie nasadnúť na bajk asi ich tam potom dávajú žeriavom a keď ho tam už niekto vyloží na ten bajk, tak si ešte dovolí aj predbiehať no niečo strašné čo si tam zažil. Takýchto ebajkerov by mali rovno strielať aby vám poctivým športovcom nezavadzali.


:D to som este nespomenul, ze kvoli nim bola na chate 5m fronta na pivo...proste je to tak, nebyt motorov, tak aspon na tomto mieste by bol mnohonasobne vacsi klud..

Ktomu nastupovaniu, strmy kopec, sotolina, co asi zrobi zadne koleso ked clovek dupne na pedal a ma tam zapnute turbo? A potom krizom krazom cez celu cestu kym to dostane pod kontrolu...
22.09.2020 - 09:51:16
02
pol napísal:
komu ebajkeri este nevadia, odporucam ist cez pekny vikend na kralovu holu...nedivil by som sa keby tam fakt zrusili C-ko...nejde ani tak o pocet, ale o spravanie..obehne, zastavi, nevie nastupit..potom zas obehne aby si o 100m urobil foto a tak dookola..doslova, taku motanicu som este nezazil...proste bez motora tam bolo o 95% menej ludi..


Podobne je to s vikendovymi turistami vo VT. Riesenie? Bud ist inam alebo vyrazit na turu skor.
22.09.2020 - 09:51:46
00
clxno1 napísal:
Francisek A preco by takto nemohol zacinat na ebiku? To musi fakt zacinat na klasickom biku? Preco? Ja som si veru tento rok na ebiku ustlal a to len preto, ze som bol zvyknuty na svoj bike. Vbehol som do rygolu a az ked som chcel z neho vyskocit, tak som si uvedomil, ze mam pod sebou 23 kg a nepodarilo sa mi to. Na ebiku bezne nejazdim, bol som len vypalit zamastene platnicky.


Vidíš, a to máš (predpokladám) najazdené na bežnom biku x km. A ten bike ťa vycvičil. Čo to spraví s človekom ktorý na tom nikdy nesedel? Obyčajný bike dá zdravému človeku omnoho viac, naučí ho na čo má a nemá techniku.
Ebike pre začiatočníka je to isté ako 900 superšport pre človeka čo dovtedy jazdil skúter.
22.09.2020 - 09:56:27
04
Lenze prave preto, ze mam najazdene na normalnom biku, som podcenil ebike. Ak by som jazdil len na ebiku, tak sa mi to nestane.
22.09.2020 - 09:58:56
00
Presne toto sa deje na motoristických forach a diskusiach ked sa nieco stane cyklistovy na ceste. Hned je plný net nenávistných komentárov a nadavkok na nich. To sa nam velmi nepači. Ale tu sa deje presne to isté s "podvodníkmi"!
22.09.2020 - 10:04:05
01
clxno1 napísal:
Lenze prave preto, ze mam najazdene na normalnom biku, som podcenil ebike. Ak by som jazdil len na ebiku, tak sa mi to nestane.


Súhlasím, ale tu sa bavíme o začiatočníkoch, resp. o ľuďoch ktorí sedeli na biku naposledy keď mali 12 alebo 15 rokov. Tam je váha a výkon, nulové skúsenosti a väčšinou vysoká hladina arogancie veľmi zlá kombinácia.
Aj ja poznám veľa chalanov čo presedlali na ečko po x rokoch na klasickom MTB, s nimi však žiaden problém nemám, ani s ich jazdou, oni vedia čo robia a čo sú nepísané pravidlá cyklistiky.
22.09.2020 - 10:21:27
01
tiez mohol ten ekolobezkar trosku pred prechodom spomalit.
https://www.youtube.com/watch?v=MFWcKvkqIsc
22.09.2020 - 19:17:46
00
Kto chce kam ...
Nie je to bike ale princip rovnaky
22.09.2020 - 21:04:26
00
LOL Čítať príhody cyklotalibancov je zábavnejšie ako sa chodiť baviť medzi inteligenciu na Hlavné správy. Už tu chýba len príhoda ako niekoho ebajker umlátil pumpičkou lebo ho predbehol.
Niektorí ľudia majú strach z nových vecí. Ale ono sa to utrasie. Pred prvými autami musel bežať bežec. A vynálezcu kolesa možno stúpenci lyžín rovno ukameňovali.
22.09.2020 - 21:41:33
01
scarinko jau, to zabolelo aj mňa. 😬😳
22.09.2020 - 22:24:20
00
Hosť napísal:
tiez mohol ten ekolobezkar trosku pred prechodom spomalit.
https://www.youtube.com/watch?v=MFWcKvkqIsc

A hlavne by mali toho, čo vymyslel, povolil a stále nezakázal používať tie šmykľavé nátery na prechody, zavesiť za gule do prievanu.
22.09.2020 - 23:29:56
010
keyboard_arrow_up