tulenik ja mam tento problem s Telekomom... wifi je na NB bieda... cez kabel to ide OK... mam v plane zmenit kanal pre wifi na routri.... to si neskusal? Lebo u nas v baraku je tych wifin celkom dost... tak zmena kanalu mozno pomoze... ci?
21.10.2020 - 07:43:48
00
tulenik DHCP ti prideli na NB IPku ? Porovnaj, ci nie je identicka s PC. Uz aj to sa mi stalo, ze som mal na dvoch zariadeniach tu istu..hoci nemalo by.
21.10.2020 - 08:00:00
00
teraz ma napadlo, ze ta wifina blbne tusim aj ked so pripojeny na nu cez mobil... hlavne na instagrame pozorujem, ze je to pribrzdene... ked idem cez mobilne data, tak je to rychle :wasntme:
21.10.2020 - 08:24:28
00
Mne napr. mobily a tablet idú v poho. Špecificky ten nb robí kraviny. Ešte som nepremigroval na nového providera NAS a ovládanie klimy. NAS ide po gigabitovom kábli, tam problém nečakám, wifi modul klimy ale upodozrievam z toho, že mi pripraví horúce chvíľky :D
user_id IPčka sú OK, akurát rozmýšľam, že predefinujem rozsahy IP adries na orindžáckom routri na rovnaký ako je na starom a locknem IP na MAC adresy, tiež ako na starom.
21.10.2020 - 10:07:01
00
Mám v dome TV aj Internet od Radiolanu. Wi-fi router je "vďaka" predpríprave v jednom rohu domu, wi-fi signál je na opačnej strane domu slabý. Na povale mám switch, z ktorého ide TV a internet kábel aj do jednej z izieb na opačnej strane domu do set-top boxu. Môžem pred set-top box vložiť ďalší router a zriadiť ďalšiu sieť pre vzdialenú časť domu? Je to technicky možné? Alebo:
- router zapojiť do voľného portu v switchi na povale, switch je práve nad tou slabo pokrytou časťou domu a v strope sú len dosky a izolačná vata a v zime tam bude asi trošku zima (neviem či to routeru vadí)
- riešiť to cez repeater
(S Radiolanom si práve dopisujem, čakám odpoveď)
21.10.2020 - 10:49:00
00
za mňa repeater, ale samozrejme aj ďalší router s inou sieťou je v poriadku ale nie pred settopbox, router musí ísť do inej dierky na switchi
21.10.2020 - 10:52:49
00
V obývačke to mám tak, že sieťový kábel ide zo steny najprv do routera a z neho potom do set-top boxu, schválne som to včera pozeral. A samozrejme ešte aj TV kábel - ten ide zo steny priamo do set-top boxu.
edit: ale je pravda, že keď technik po montáži odchádzal, povedal, že vo switchi je ešte voľný port, môžeme tam pridať router. Možnosť dať router pred set-top box nespomínal, to je pravda.
21.10.2020 - 10:54:57
00
to je v poriadku, ale poskytovateľ musí mať router zaregistrovaný u seba, ak ho zmeníš tak by mal zaregistrovať nové zariadenie. Pointa je v tom, že tzv koncové zariadenie musí byť registrované
21.10.2020 - 10:59:38
00
Hmm, odpoveď z Radiolanu: "V lokalnej sieti si mozete zapojit co potrebujete. Z nasej strany nie je nic potrebne nastavovat."
21.10.2020 - 11:03:33
00
áno, to je tá iná dierka v switch. Proste settopbox nechaj tak ako je a vedľa neho si daj čo chceš, repeater, router, ....
Ja teda neviem presne ako to má radiolan, ale zvyčajne poskytovateľ nedovoľuje len tak zmeniť zariadenie, ktoré je priamo na tom kábli, čo ti príde do domu. Ďalej si už môžeš robiť čo chceš. Set-top box zvyčajne tiež musí ísť na im známe zariadenie. Je ale možné, že radilan má sieť nastavenú tak, že tieto nastavenia nevyžadujú. V tom prípade môžeš skúsiť aj iné kobinácie. Ale pre voľný pohyb po dome bez straty siete, keďže preregistrovanie medzi sieťami nie je nejako extra dobré, je lepší ten repeater
21.10.2020 - 11:13:33
00
OK, vďaka. Vyskúšam teda dať ďalší router takisto ako to je v obývačke a uvidíme čo to spraví. Inak toto som našiel ešte na ich stránke: https://www.radiolan.sk/domacnosti/nastavenie-domacej-bezdrotovej-siete
"Pokiaľ chcete pokryť signálom viac izieb, umiestnite do každej izby ktorú chcete pokryť jeden WIFI router."
Ak to nepôjde alebo sa budú nejakým spôsobom tie routere medzi sebou biť tak kúpim nejaký repeater.
21.10.2020 - 11:17:08
00
repeater je blbost, pokial mozes potiahnut kabel, tak tahaj kabel. a nedavaj tam router, ale switch, resp. AP s niekolkymi ethernet portami - jeden bude uplink a ostatne pre klientov (stb, pc...).
21.10.2020 - 11:24:17
00
tiez mam natiahnuty kabel k PC, Wi-Fi len na mobil a tablety
21.10.2020 - 11:25:27
01
Repeater je samozrejme hovadina...

A preco nie WiFi router? Ked niekto setri a vystaci si aj s nejakym lacnym WiFi routerom, tak staci sa nan len prihlasit, dat mu adresu z existujucej siete, nastavit rovnake SSID, vypnut DHCP a pichnut ho do siete cez LAN port (WAN zostane nepouzity) - a je z neho AP (niektore dokonca umoznuju AP mod). Roaming si bude riesit klient.
21.10.2020 - 11:25:37
01
hej, da sa pouzit aj router, ale naschval som pisal o AP, aby nedoslo k nedorozumeniu, ze tam musi byt dalsi ethernet segment, vid "Môžem pred set-top box vložiť ďalší router a zriadiť ďalšiu sieť pre vzdialenú časť domu?"
21.10.2020 - 11:31:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up