Chlapci na mňa musíte v týchto veciach hovoriť ľudskou rečou ;) ale ďakujem za každý príspevok.
Aby som to teda zhrnul, momentálna situácia:
- na povale switch
- v dvoch izbách (každá na opačnej strane domu) stiahnuté dva káble - TV + net, v oboch izbách telka a set-top box
- v jednej z týchto izieb je pred set-top box vložený router od Radiolanu (nejaký TP link)
Čo chcem urobiť:
- to isté by som chcel urobiť v druhej izbe kde mám stiahnuté káble, keďže mi zostal jeden zvyšný router (nejaký Netgear), nemusím nič dokupovať
- ak to nepôjde tak ten spare router zapojiť do switchu, ktorý je priamo nad tou vzdialenou izbou (stále nemusím nič dokupovať)
- ak ani to nepôjde, použiť repeater (stále mi zostane zvyšný router a musím dokúpiť repeater).
Edit: čo je AP? :$
21.10.2020 - 11:38:41
00
ja som si vcera doma tiez robil wifi haha :D

Prílohy:

IMG_20201020_184844.jpg
IMG_20201020_184844.jpg 103.83 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2020 - 11:42:13
02
Ale pouzil si pojem ethernet segment, co je v L2 "broadcast domain", cize v nasom pripade iny adresny rozsah oddeleny smerovacom - v pripade pouzitia lacneho WiFI smerovaca by sme mali tu siet este za NATom, co asi nechceme. Pri troche stastia by sme mali von a dnu ine adresne rozsahy (ak by boli rovnake, tak by to neslo), tak by to nebol az taky velky problem, len v pripade zdielania by bol problem, kedze z dnu by sa na zariadenie von dostal, ale z von do tej siete nie (teda bez hrania so statickym natom). A na mDNS by mohol zabudnut. Samozrejme niektore zariadenia automaticky filtruju privatne adresu na outside (WAN) rozhrani, takze by to ani neslo.
21.10.2020 - 11:44:15
00
tulenik napísal:
Nooo s optikou od ooorindžu nastal zaujímavý problém. Reportujú ho mnohí, a to, že pripojenie cez wifi si robí, čo chce. U mňa je zaujímavé, že workstejšna si ide cez wifinu úplne v poho, ale nb ako v lete na saniach, vie načítať tak google, youtube, facebook, outlook a ostatné weby, napr. mtbiker, vytimeoutuje. Iné sieťové aplikácie sa nepripoja (tiež timeouty).
Zmazanie pripojenia a znovuvyrobenie pripojenia nepomohlo.
Reset sieťových nastavení nb nepomohol.
Reštart routera nepomohol.
Reset routera do továrenských nastavení nepomohol.
Nastavenie routera nemá nijaký viditeľný zádrhel.
IPTV si ide tiež bez problému.
Wifi pripojenie k routeru č. 2 od starého, ešte neodpojeného poskytovateľa si ide bez problému.
Po kábli ide aj cez óóórindž.
Nezažili ste niekto toto správanie a ak áno, čo okrem kladiva, kyjaku a pästného klinu sa dá vyskúšať?


Ja som mal podobne trable s wifinou a zistil som ze to bolo sposobene interferenciami. Router som mal totiz nacapeny priamo za telkou v obyvacke binderkami o konzolu a cca 50cm pod tym mam umiestnene stolne PC ktore ide na LAN. Wifi na NTB / mobiloch mi vzdy vypadla ked som zapol k tomu aj PC. Inac tie interferenciie sa daju diagnostikovat aj priamo v toole, ked sa prihlasis do toho rozhrania cez http://192.168.100.1
Ked som premiestnil router trochu dalej od ostatnej elektroniky a zmenil Wifi kanal z automatiky natvrdo na 4 (mozno sa to este bilo aj s routermi od susedov cez betonove steny), vsetko slape znovu bez problemov.
21.10.2020 - 12:18:08
01
randy rozumiem, ale nerozumiem. ved preto som pisal AP a nie router, aby tam nevytvaral dalsiu samostatnu siet, ale aby len "rozsiril" existujucu LAN. router tam chcel dat astro.
21.10.2020 - 12:37:01
00
@astro v tej izbe, kde je len STB, vytiahnes z STB kabel, pripojis ho do "noveho" routra netgear do LAN portu, a do dalsieho LAN portu netgear routra pripojis samostatnym kablom STB. netgear router nebude mat zapojeny WAN port, na LAN mu musis nastavit IP adresu z existujuceho rozsahu a wifi nastav rovako ako na hlavnom routri, ale iny kanal, najidealnejsie taky, aby sa neprekryvali.
21.10.2020 - 12:46:55
10
matomut napísal:
Ja som mal podobne trable s wifinou a zistil som ze to bolo sposobene interferenciami. Router som mal totiz nacapeny priamo za telkou v obyvacke binderkami o konzolu a cca 50cm pod tym mam umiestnene stolne PC ktore ide na LAN. Wifi na NTB / mobiloch mi vzdy vypadla ked som zapol k tomu aj PC. Inac tie interferenciie sa daju diagnostikovat aj priamo v toole, ked sa prihlasis do toho rozhrania cez http://192.168.100.1
Ked som premiestnil router trochu dalej od ostatnej elektroniky a zmenil Wifi kanal z automatiky natvrdo na 4 (mozno sa to este bilo aj s routermi od susedov cez betonove steny), vsetko slape znovu bez problemov.

Toto môže pomôcť, trošku sa to podobá na situáciu "na mieste činu". Lenže prečo niečo ide a niečo nejde? Teda ako som spomínal, ide google, youtube, facebook, jak v lete na saniach ide outlook (o niečo lepšie univerzitné microsoftie služby), ale také weby ako mtbiker, univerzita, pripojenia na povedzme steam... no way.
Prídem domov a pohrám sa s tým...
21.10.2020 - 13:09:21
01
Z trochu iného súdka: neviete niekto doporučiť HDMI splitter ktorý zbaví signál HDCPčka? Niečo vyskúšané? Pravdepodobne to bude ťažký aziatizmus :D (pre menej znalých - ufiknutie HDCP nie je štandardnou funkciou splittera, ako by sa mohlo na základe povrchného štúdia povrchných zdrojov zdať, ale skôr jeho ázijskou infekciou :D)
21.10.2020 - 14:17:20
00
funny, o tomto sme sa nedávno bavili s kolegami a teoreticky každý lacný splitter, ktorý podporuje max hdmi 1.3 by mal automaticky stripnut hdcp
21.10.2020 - 14:24:36
00
to som si tiež myslel :D resp. odpoveď je možno v tom "max. 1.3"
21.10.2020 - 14:31:57
00
no a ty potrebuješ 8k video prenášať? kurňa to aké hry nahrávaš na video :P
21.10.2020 - 14:34:39
00
Tak som hodil wifinu na kanály na ktorých nikto v okolí nevysielal a PC (ktoré išlo) bez zmeny ide, notebook (ktorý nešiel) bez zmeny nejde.
Jeden by si pomyslel že Zyxel sa nemá rád s Lenovom.
lapaloma neee, úplne mi stačí 1080p, ale dnes je problém nájsť splitter čo na 1.3ke končí. Viacmenej všetko na trhu je 2.0 a HDCP compliant.
21.10.2020 - 22:46:17
00
a aku mas silu a hlavne kvalitu signalu? pripadne nieco v zmysle ccq?
22.10.2020 - 02:51:46
00
tulenik mozno pomoze toto :D ccit.college.columbia.edu
22.10.2020 - 07:43:03
00
Ten cudlik som na ThinkPadoch uz dobre dlho nevidel. A lampicka, stara zlata lampicka namiesto podsvietenej klavesnice :lol:
22.10.2020 - 08:47:17
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up