K stavu kože mojich rúk sa už ani nevyjadrujem...😭 + ešte po štyridsiatke sa mi "objavil" atopický ekzém.
02.01.2021 - 22:05:01
00
canopus napísal:
vravim, korona je zradna tym,ze prides domov a doma nenosi ruska nikto.......... a to prizvukujem,ze je cesta do pekla...... rodina to prenesie na niekoho a zavlecie do prace..... v kuchynke,kde jeme,varime kavy,caje,ohrievame jedla je 1000% istota,ze sa to prenesie,tomu nevie zabranit nikto ... navyse homeoffice nema nikto uz, na to sa vykaslalo davno
zle bude,ked ani prvy stupen nepojde do skol,to bude velmi zle :(

Zavisi kde. Napr u nasho zakaznika v Kanade kuchynku moze pouzivat len jeden clovek a potom musi zostat 15 minut prazdna, kym sa odvetra :)
02.01.2021 - 22:36:13
00
canopus napísal:
presne na to som narazal, ze naco opatrenia,ked v dnesnej demokracii si mozem robit hocico....
ja by som striktne cely svet uvrhol do takeho lockdownu,ze po mesiaci by nevedel virus ci je......ale iba takymi tvrdymi opatreniami,ze stanne pravo gulka do hlavy......
ten mesiac by sme vydrzali s prehladom vsetci
sice brutalne opatrenie, ale mam tusaka,ze ani ta vakcina nas nevytrhne z biedy

prave som dopozeral Kingov The Stand https://www.imdb.com/title/tt1831804/


Toto nie je problem demokracie, to je problem impotencie. Demokraticka spolocnost moze byt velmi striktna, len musi mat vykonavatelov co sa neboja a podkriticky podiel cocotov v obyvatelstve. To bohuzial ani jedno nesplname :-(

The Stand je topka, mal som este na VHS nahrate ako 4-dielny TV film z ORF. Uz par mesiacov si hovorim, ze by som si to mal pozriet.
02.01.2021 - 23:44:14
00
bedo napísal:
Takže existujú "tvrdé dáta" o tom, že vitamín C nemá vplyv na zdravie/imunitu?

No počkaj. Tu sa nehovorilo o generálnom "zdraví" a askorbát bol objavený niekde na konci reťazca udalostí zvaných "riešenie problému menom skorbut pri dlhodobých plavbách/vojenských výpravách".
Skorbut je ale choroba SPOJIVOVÝCH TKANÍV, ktorej príčina je nesyntéza kolagénu v prípade nedostatku askorbátu. Nemá nič spoločné s nijakou imunitou.
Mimochodom, keďže cov19 je v podstate vírusový zápal ciev, tak vitC nemá pranič spoločné s jeho predchádzaním, ale keď sa potom tie doježišené cievy reparujú (alebo čokoľvek na čo treba vyrábať kolagén), tam už význam má. Ale nie v kilogramových množstvách :D
Väčšina blbostí čo tu rozoberáte ako "posilnenie imunity" je mimochodom absolútny bullshit. Keby ste toto brali ako viacmenej mantru tak by ste si viac pomohli. Ale to už opakujem roky a asi fakt má väčší význam zobrať hrocha a pleštiť ho o stenu.
bladerunner jedna technická. Mikrochirurgia sa kedysi robila bez rukavíc a ako "sterilizácia" sa používal HgCl2, ktorý je už roky v rámci paranoje zlý-zlý a fuj-fuj. Ako sa to rieši dnes? Sú lepšejšie rukavice? Robotika?
02.01.2021 - 23:47:55
01
Bulshit sú tvoje fantasmagorické multiodborové zlepence co vypisuješ.
02.01.2021 - 23:58:05
00
bladerunner napísal:
Osobne si myslím, že po vyše 20 rokoch praxe v operačnom odbore (superasepticke operácie - čo sú napr. kosti, kĺby, nervy, mozog, cievy), by mi stačilo tam pár hodín na vás pozerať a povedal by som ti iks chýb, ktoré možno aj nevedomky robíte, kvôli ktorým si výrazne zvyšujete riziko nákazy....
:lol: :lol: :lol: videl si niekedy cloveka v tyveku?
03.01.2021 - 00:06:07
00
randy napísal:
Zavisi kde. Napr u nasho zakaznika v Kanade kuchynku moze pouzivat len jeden clovek a potom musi zostat 15 minut prazdna, kym sa odvetra :)
videl si niekedy faradayovu kuchynku blokovej dozorne s vetranim? scifi
03.01.2021 - 00:08:20
00
tulenik ja osobne mikro nerobím, ale myslím, že bez rukavíc už asi nikto nerobí.... A áno, existujú už rôzne typy rukavíc....ja bežne beriem dvoje, predsa len často sa poškodia....na jemnejšie veci jedne
03.01.2021 - 00:41:05
00
canopus v tyveku overale vidím ľudí už prakticky každý deň /keď myslíš tie overaly, čo sa nosia ako ochrana pred infekciou/.
03.01.2021 - 00:43:31
00
Prosim vas, ake davky vitaminu C by som mal brat, ked sa chcem vyhnut korone a inym chorobam? Poslednych par sprav, tu info neviem najist...
03.01.2021 - 01:44:17
00
Daj si 3 x denne 2 gramy a budeš mat istotu, že to neni málo. A či vdaka tomu nedostaneš koronu, ... to potom zistíš.😄 Ak ju dostaneš aj napriek takýmto velkým dávkam, znamená možno, že si vypil málo čerstvého plnotučné pasterizovaného mlieka😄 alebo máš aj horšiu kondíciu alebo z nejakých +- 15 dalších dôvodov. Napriklad iná krvná skupina ako 0, obezita, cukrovka, ... Ešte som zabudol - tie 2 gramy si nedávaj pred spaním lebo ožiješ. Ako tí co ich lieči slovensky lekár aj mega dávkami céčka v nemecku.😄
03.01.2021 - 02:25:49
00
K vyssim davkam sa treba dopracovat. Funguje to ako prehanadlo. Treba zistit kolko znesies. Ja davam 3Kg rocne. Uzivam to ako prehanadlo, pretoze ked sa hybem zacne sa hybat obsah criev. Nie je to prijemne, ked sa to pyta (pocas vyjazdu/treningu) von.
03.01.2021 - 03:04:59
00
2,2 kg za rok pri váhe 75 kilo stačí. Z toho ta nemôže preháňať. Nemusí to byt 3 x 2 gramy ale aj 4 x 1,5 g alebo 5 x 1,2 g denne - v menších dávkach. Jedna dávka 2 gramy môže byt aj počas tréningu. Práškové céčko rozpustené v litri cukrovej vody - citronáda.
03.01.2021 - 03:31:34
00
OlafTopan napísal:
Prosim vas, ake davky vitaminu C by som mal brat, ked sa chcem vyhnut korone a inym chorobam? Poslednych par sprav, tu info neviem najist...

hmm, keďže neexistujú dáta pre ani proti a už vôbec nie kvantitatívne (aspoň ja som zatiaľ nenašiel), tak je to len v názorovej rovine. V takom prípade by som sa asi orientoval podľa ľudí, ktorí majú skúsenosti v danej oblasti, teda hlavne lekárov, príp. biochemikov.

Osobne zvyknem zobrať jednorázovo vyššiu dávku vitamínu C (1-2g) keď mám pocit, "že na mňa niečo lezie". Či to zaberá netuším, ale už pomerne dlho (roky) som nemal nachladenie a podobné veci. Určite by som sa ale nespoliehal na to, že sa vďaka vitamínu C vyhnem korovanírusu...
03.01.2021 - 06:30:38
00
Ja beriem 1g denne a 2 roky som nemal ani nádchu.. Samozrejme popritom zinok, magnézium a v zime D3
03.01.2021 - 06:45:42
00
keyboard_arrow_up