no uz by som bral radsej tu zasadacku :-)
15.02.2021 - 11:36:24
01
ja sa vzdy smejem u nas, vsetci maju denne furt nejake meetingy a porady a neviem na co. podla mna je to len zabijanie casu zbytocnymi kecami.
nas sef nastastie robi meeting tak 1-2x za mesiac na hodinu, momentalne cez skype, vacsinou je to ked sa nieco dolezite udeje alebo sa riesi problem ktory sa tyka vacsiny ludi z oddelenia. Ale take tie porady kazdy pondelok rano lebo ved treba si pokecat co kto za ten tyzden robil/nerobil to je ehmm.
15.02.2021 - 14:57:37
02
Lebo projektaci nevedia riadit projekty a treba vykazovat na nieco projektovy cas :) Pouzivame ms teams a nikto tam nevytvori "team" pre kazdy projekt, kde by boli vsetky informacie pokope, pridelene tasky,... radsej sa bude zabijat cas na poradach a vsetko posielat emailami. Idealne by bolo uplne zrusit email a snad by to konecne zacali pouzivat tak ako maju.
15.02.2021 - 17:22:16
01
Vies co, my mame youtrack, teams maily a nieco aj na sietovych diskoch :) a samozrejme service desk
15.02.2021 - 18:31:09
00
Youtrack vyzera fajn. Pre jedneho zakaznika sme pouzivali jiru a to bolo cele zle - poznam to ako nastroj na riadenie softverovych projektov, ale kedze to nejaky hnup prihol na riadenie celeho vesmiru a tak namiesto zjednodusenia zivota cela ta krasna idea skoncila pri scrum masteroch a z tyzdennych meetingov vznikly kazdodenne :DD
Na priradovanie projektov mame interny nastroj (HPckari poznaju NetSRM :D - ako daju sa tam vytvorit aj formulare na akukolvek poziadavky, ale to vyuzivaju len niektore teamy), no ten je uplne na hovno - v podstate dostanem len info co treba robit a uz len menim stavy. Ziadne podtasky, nic. Vsetko sa riesi emailami.
15.02.2021 - 21:17:59
00
Kto este neskusal sharovany "excel" v msteams, nevie co je peklo :D .. ale inovacie musia byt, aj keby furiky padali :)
15.02.2021 - 23:34:48
01
Nedavno som mal pohovor cez ms teams, to bolo peklo len nainstalovat a registrovat sa na dany link 😁
15.02.2021 - 23:36:42
00
JIRA je zaklad :-) idealne este ak kazdych par rokov pride niekto, kto presne vie ako ma SDLC vyzerat a pomeni ako tak fungujce procesy, lebo on vie ako to ma byt. Zmeni nazvy objektov, prida vela kanbanov (lebo agilne), nastavi zavislosti vsetkeho na vsetkom, to ci v release budes mat za aplikaciu deployment nezistuje tak ze sa ta opyta, ale podla toho ze mas nenulovy estimate na "Test execution" (pozor nepomylit si so Support test execution) a kopec podobnych hackov. Ked to cele takto otoci, tak odide a necha tam zopar ludi, ktori sa snazia pochopit ako to myslel a nejako to dotiahnut do aspon uspokojivo chodiveho stavu. Ked sa im to ako tak podari, prichadza novy mesias...
16.02.2021 - 00:21:59
04
Nerozumel som ti ani prd 😁
16.02.2021 - 00:40:01
01
A ja som sa stazoval, ze nerozumiem polskym vtipom...
16.02.2021 - 00:40:27
08
lto vsimol som si to, ale nehral som sam sa s tym. Ak je to na styl piratepad, co je integrovany v google dokumentoch, tak potom je to super. Ale to vlastne tu bolo uz pred vela rokmi ked prisiel sharepoint, len nejaky pablb prisiel s verziami a cela spolupraca sa pokazila.

scarinko instalovat? Ved to bezi v elektrone, takze v hociakom (idealne google chrome) to bezi bez instalacie. Podla mna je to velmi vydarena "aplikacia" a som rad, ze pochovali smejdny skype for business.ludia, co sa na teams stazuje len nepochopili ake obrovske vyhody efektivnej spoluprace/komunikacie to ma
16.02.2021 - 00:54:28
03
scarinko napísal:
Nedavno som mal pohovor cez ms teams, to bolo peklo len nainstalovat a registrovat sa na dany link 😁


Presne kvoli tomu som "meskal" na svoj pohovor. 10 minut vopred som si vsetko pripravil vosiel som do uvodneho screenu a cakal som. Na 00 som stlacil spustit call a zobrazila sa hlaska: nieco je zle. Skuste preinstalovat teams
16.02.2021 - 07:13:27
00
https://www.bratislavskenoviny.sk/sport/64261-foto-do-ikonickeho-petrzalskeho-cykloservisu-chodili-dnesni-rodicia-este-ako-male-deti

“ Ľudia sa rokmi stali podľa neho technicky negramotnejšími. Kedysi prichádzali so zložitejšími opravami, dne často kvôli hlúposti. „Dobrý deň, mám defekt,“ znie pozdrav nového klienta. „Prvé, čo urobím, vyberiem ventil, to už som vedel ako decko, ... a gumička je preč. Dám novú a je po defekte,“ hovorí Ladislav Lipták a sám seba sa pýta, či to ľudia nevedia alebo nemajú záujem vedieť. „Voľakedy bolo normálne, že sme si vedeli 90 percent vecí opraviť sami, dnes už nie. Ale zas, vďaka tomu mám robotu.“


Kvoli defektu do servisu? To uz co je ? :x
16.02.2021 - 07:18:15
23
bol som v lete dat povolit kazetu lebo sa mi podarilo znicit bic - pridem do servisu a pozeram co chlapik robi - lepi defekt :-D fakt lepi zaplatami :-D
ale - kedysi boli veci jednoduchsie a hlavne rozoberatelne - aj sa servisovalo, vacsinou co najviac doma - a to ani youtube nebolo. len veci na servis boli aj konstruovane. dnes to uz nieje servis - ale menenie dielov (myslim vseobecne, nie len bike). napr. taka oprava televizorov. dnes na tom co opravis? mnoho veci ani neotvoris - zaliate, zlepene dokopy.
preto sa necudujme ze sa straca zaujem o opravy akehokolvek druhu - potom aj malickost je problem
16.02.2021 - 08:41:29
04
je to z velkej casti spomienkovy optimizmus - opravovalo sa, lebo ina moznost nebola. Z nudze cnost.
16.02.2021 - 08:47:20
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up