Dal by som ruku do ohňa za to, že pred cca rokom by niektori tvrdili že je nemožné a muselo by švitoriť vo veži aby sa napriklad uzatvorili hranice, alebo prišiel zákaz vychádzania. (Nie ten u nás). Dnes to isté tvrdia o očkovacích preukazoch a platnosti iba schválenej vakcíny - nuž, dočkajme ešte chvílu. Nezabúdajme, že ak Rusko chce politizovať, pre EU a iné štáty môže byť toto efektívny zdvihnutý prostredník pre krajiny, ktoré sa im otočili chrbtom. Ono si potom ľudia premyslia, akú vakcínu zvolia s vedomím toho že budú musieť stále absolvovať testy alebo karanténu :)

http://mathosh.tumblr.com/

03.03.2021 - 06:21:01
04
Celé je to na hlavu postavené.
Podľa odborníkov je vakcína ešte lepšia ako AZ alebo PB ale budú hazardovať so zdravím a životmi ľudí za to, že bola vyrobená v Rusku.
Politika je svinstvo.
Či už zo strany Ruska ako aj EÚ.

Jazdím už len pre radosť
2008 - 2021 * 121 321km
* Rok 2021 - 1 322 km

03.03.2021 - 07:03:01
03
Srsen napísal:
ďakujem, že si mi to tak pekne vysvetlil :bow:

Tiež celkom nechápem ten jeho agresívny a preexcitovany vstup ... po dlhšej odmlke o5 . Človek by si myslel , že dnešní “kovidovi ľudia “ sú už trosku “ vypálení “ a trosku menej budú emotívne reagovať . Zvlášť na “ politicky podfarbený Sputnik V” . Ja by som sa ho osobne nebal , no hodiť všetku zodpovednost na personál podávajúci danú vakcínu , je chrapúnstvo . Nikto , opakujem nikto , žiaden lekar sa nezaručí za jej bezproblémovost . Takze , nateraz bude odpočívať v chladničke
03.03.2021 - 07:42:52
08
Ale treba sa pozrieť na to reálne. Každý liek musí prejsť nejakým schvaľovacím procesom. V Európe máme na to EMA a u nás ŠÚKL. ŠÚKL u nás nie je schopný posúdiť vakcínu a preto sa spoliehame na EMA. Družica podľa mňa nie je spásonosná. Máme tu zatiaľ tri schválené vakcíny, od ktorých sa očakávalo, že napriek rýchlemu vývoju budú bezpečné a ako tak odkontrolované. Takže otázka znie, prečo to nie je tak aj so Sputnikom? Ja len podotýkam, že kopa ľudí mala problém s tým, že vakcíny sú zlé a prečo je to tak rýchlo vyvinuté, neprešlo to poriadne všetkými fázami a čojaviem čo ešte - teraz kričia, že zlý západ nechce Sputnik, čo je blbosť.
Takže áno, je to momentálne čisto politická téma a takto ako to robil Matovič sa to nerobí a v krajinách, kde má demokracia hlbšie korene by si toto žiadny predseda vlády nedovolil. Vláda vznikla na nejakom konsenze a Matovič všetko rúca. Mohli to kľudne spraviť potichu, oznámiť, že idú teda vyskúšať aj túto variantu, nejak to odprezentovať v koalícii (lenže Matovičovi už pomaly nikto neverí, keď za ten rok toho postváral) a zobrať nejakú časť (nie 2 melóny) a podľa záujmu potom postupovať. Nie, Matovič sa ako spasiteľ postavil za lietadlo, že Fico aj zvlhol závisťou...
03.03.2021 - 07:53:10
54
Technicka otazka, moze pouzit lekar "reverz" aj v suvislosti s ockovanim? Takto by preniesli zodpovednost na toho, kto sa chce zaockovat.
03.03.2021 - 08:13:19
00
Veď to majú v pláne 🤔

Jazdím už len pre radosť
2008 - 2021 * 121 321km
* Rok 2021 - 1 322 km

03.03.2021 - 08:31:04
00
Ked sa zvádzali "európske " vakciny zachytil som zmienku o tom ze "unia" prebera nejake rizika z pliec výrobcov vakcin vzhladom na neštandardne zrýchlený proces schvaľovania ako kompenzaciu za co možno najrychlejsie pouzitie vakcin
Lebo bezne to trvá roky...
A to teraz ak aj EMA schvali druzicu preberie "unia" rovnake zaruky?
Vzhladom nato bi som sa nedivil ze sa do toho schvalovania nepohrnu...
03.03.2021 - 08:38:11
01
Sputnik je na 99,9% politicka zalezitost, preto je vsetko okolo toho nestandart a mimo pravidla. kazdy si to pouzije ako mu vyhovuje. zdravie pri tom je zialbohu az na druhom mieste, no malo by to byt naopak.
03.03.2021 - 08:45:12
04
v tom co si napisal je vsetko a preto je otazka preco v prvom rade vyrobca robi zo svojho produktu politicky nastroj pretoze keby to tak nebolo a islo mu iba o zdravie (prachy) ako ostatnym vyrobcom uz davno by si aspon vygooglil kam treba poslat ziadost o schvalenie a nasledne by mohol profitovat na dalsom trhu.... no preco to neurobil asi tusime

I"m just like you but better

the best predictor of performance is performance itself

There are only three things that always tell the truth: drunk people, children, and Lycra.

03.03.2021 - 08:54:31
01
bohuzial taky je svet...cely doiebany a mocnym ludom ide v prvom rade o prachy a moc, ludia ich nijak extra nezaujimaju. darmo tu budeme diskutovat a urazat sa poniektory aj 100 stran ohladom Sputnika, nic sa nezmeni, len vam navru zily na krku...a aj to je jeden ziadany efekt Rusov, EU, Fica a pod :) ja to nijak extra neriesim, co pride pride, mam astmu a myslim ze ked bude Sputnik na ockovanie tak si dam sputnika ak nebude ina moznost. Urcite to nie je voda z Volgy a Rusi by nesli do rizika kantrit ludi v novodobom svete napriec planetou, to by bola silna kava a nepreslo by im to len tak lahko. O rok uz mozno bude bezne dostupny aj Pfizer, tak si dam to, bude to ako s ockovanim na chripku. A mozno dovtedy sa skonci ta zabomysia vojna a Sputnik bude schvaleny uniou, ktovie :)
03.03.2021 - 09:02:13
02
Hack3r napísal:
Rusi by nesli do rizika kantrit ludi v novodobom svete napriec planetou, to by bola silna kava a nepreslo by im to len tak lahko.
viem že kontext bol iný, len pripomeniem že Skripal, Nemcov, Navalny ...
03.03.2021 - 09:21:04
01
Ak bude ucinnost sputnika rovnaka ako ucinnost novicoku... ;-)

Do kopca nevladzem, z kopca sa bojim a po rovine ma to nebavi.

03.03.2021 - 09:23:36
00
Potrebujem zaniesť bike do cyklo servisu. Len ten servis je v druhom okrese. Pustia ma policajti cez hranicu okresu? Dnes stoja v podstate všade... Nechce sa mi ísť zbytočne 40 km a nič nevybavím, a keď bude príslušník akčný, aby si nezmyslel, že mi dá ešte pokutu.

https://www.strava.com/athletes/5192771

03.03.2021 - 09:47:26
00
povedz že ideš na ošetrenie s bikom - je vo vážne zlom stave

https://www.strava.com/athletes/20576473

03.03.2021 - 10:14:36
06
Pre všetkých čo maju pocit že okolo neregistrovanej látky, v tomto pripade družica,sa robí politika,davam do pozornosti odkaz" talidomidove deti"/google/
03.03.2021 - 10:24:53
00
keyboard_arrow_up