Dal by som ruku do ohňa za to, že pred cca rokom by niektori tvrdili že je nemožné a muselo by švitoriť vo veži aby sa napriklad uzatvorili hranice, alebo prišiel zákaz vychádzania. (Nie ten u nás). Dnes to isté tvrdia o očkovacích preukazoch a platnosti iba schválenej vakcíny - nuž, dočkajme ešte chvílu. Nezabúdajme, že ak Rusko chce politizovať, pre EU a iné štáty môže byť toto efektívny zdvihnutý prostredník pre krajiny, ktoré sa im otočili chrbtom. Ono si potom ľudia premyslia, akú vakcínu zvolia s vedomím toho že budú musieť stále absolvovať testy alebo karanténu :)
03.03.2021 - 06:21:01
04
Celé je to na hlavu postavené.
Podľa odborníkov je vakcína ešte lepšia ako AZ alebo PB ale budú hazardovať so zdravím a životmi ľudí za to, že bola vyrobená v Rusku.
Politika je svinstvo.
Či už zo strany Ruska ako aj EÚ.
03.03.2021 - 07:03:01
03
Srsen napísal:
ďakujem, že si mi to tak pekne vysvetlil :bow:


Tiež celkom nechápem ten jeho agresívny a preexcitovany vstup ... po dlhšej odmlke o5 . Človek by si myslel , že dnešní “kovidovi ľudia “ sú už trosku “ vypálení “ a trosku menej budú emotívne reagovať . Zvlášť na “ politicky podfarbený Sputnik V” . Ja by som sa ho osobne nebal , no hodiť všetku zodpovednost na personál podávajúci danú vakcínu , je chrapúnstvo . Nikto , opakujem nikto , žiaden lekar sa nezaručí za jej bezproblémovost . Takze , nateraz bude odpočívať v chladničke
03.03.2021 - 07:42:52
08
Ale treba sa pozrieť na to reálne. Každý liek musí prejsť nejakým schvaľovacím procesom. V Európe máme na to EMA a u nás ŠÚKL. ŠÚKL u nás nie je schopný posúdiť vakcínu a preto sa spoliehame na EMA. Družica podľa mňa nie je spásonosná. Máme tu zatiaľ tri schválené vakcíny, od ktorých sa očakávalo, že napriek rýchlemu vývoju budú bezpečné a ako tak odkontrolované. Takže otázka znie, prečo to nie je tak aj so Sputnikom? Ja len podotýkam, že kopa ľudí mala problém s tým, že vakcíny sú zlé a prečo je to tak rýchlo vyvinuté, neprešlo to poriadne všetkými fázami a čojaviem čo ešte - teraz kričia, že zlý západ nechce Sputnik, čo je blbosť.
Takže áno, je to momentálne čisto politická téma a takto ako to robil Matovič sa to nerobí a v krajinách, kde má demokracia hlbšie korene by si toto žiadny predseda vlády nedovolil. Vláda vznikla na nejakom konsenze a Matovič všetko rúca. Mohli to kľudne spraviť potichu, oznámiť, že idú teda vyskúšať aj túto variantu, nejak to odprezentovať v koalícii (lenže Matovičovi už pomaly nikto neverí, keď za ten rok toho postváral) a zobrať nejakú časť (nie 2 melóny) a podľa záujmu potom postupovať. Nie, Matovič sa ako spasiteľ postavil za lietadlo, že Fico aj zvlhol závisťou...
03.03.2021 - 07:53:10
54
Technicka otazka, moze pouzit lekar "reverz" aj v suvislosti s ockovanim? Takto by preniesli zodpovednost na toho, kto sa chce zaockovat.
03.03.2021 - 08:13:19
00
Veď to majú v pláne 🤔
03.03.2021 - 08:31:04
00
Ked sa zvádzali "európske " vakciny zachytil som zmienku o tom ze "unia" prebera nejake rizika z pliec výrobcov vakcin vzhladom na neštandardne zrýchlený proces schvaľovania ako kompenzaciu za co možno najrychlejsie pouzitie vakcin
Lebo bezne to trvá roky...
A to teraz ak aj EMA schvali druzicu preberie "unia" rovnake zaruky?
Vzhladom nato bi som sa nedivil ze sa do toho schvalovania nepohrnu...
03.03.2021 - 08:38:11
01
Sputnik je na 99,9% politicka zalezitost, preto je vsetko okolo toho nestandart a mimo pravidla. kazdy si to pouzije ako mu vyhovuje. zdravie pri tom je zialbohu az na druhom mieste, no malo by to byt naopak.
03.03.2021 - 08:45:12
04
v tom co si napisal je vsetko a preto je otazka preco v prvom rade vyrobca robi zo svojho produktu politicky nastroj pretoze keby to tak nebolo a islo mu iba o zdravie (prachy) ako ostatnym vyrobcom uz davno by si aspon vygooglil kam treba poslat ziadost o schvalenie a nasledne by mohol profitovat na dalsom trhu.... no preco to neurobil asi tusime
03.03.2021 - 08:54:31
01
bohuzial taky je svet...cely doiebany a mocnym ludom ide v prvom rade o prachy a moc, ludia ich nijak extra nezaujimaju. darmo tu budeme diskutovat a urazat sa poniektory aj 100 stran ohladom Sputnika, nic sa nezmeni, len vam navru zily na krku...a aj to je jeden ziadany efekt Rusov, EU, Fica a pod :) ja to nijak extra neriesim, co pride pride, mam astmu a myslim ze ked bude Sputnik na ockovanie tak si dam sputnika ak nebude ina moznost. Urcite to nie je voda z Volgy a Rusi by nesli do rizika kantrit ludi v novodobom svete napriec planetou, to by bola silna kava a nepreslo by im to len tak lahko. O rok uz mozno bude bezne dostupny aj Pfizer, tak si dam to, bude to ako s ockovanim na chripku. A mozno dovtedy sa skonci ta zabomysia vojna a Sputnik bude schvaleny uniou, ktovie :)
03.03.2021 - 09:02:13
02
Hack3r napísal:
Rusi by nesli do rizika kantrit ludi v novodobom svete napriec planetou, to by bola silna kava a nepreslo by im to len tak lahko.
viem že kontext bol iný, len pripomeniem že Skripal, Nemcov, Navalny ...
03.03.2021 - 09:21:04
01
Ak bude ucinnost sputnika rovnaka ako ucinnost novicoku... ;-)
03.03.2021 - 09:23:36
00
Potrebujem zaniesť bike do cyklo servisu. Len ten servis je v druhom okrese. Pustia ma policajti cez hranicu okresu? Dnes stoja v podstate všade... Nechce sa mi ísť zbytočne 40 km a nič nevybavím, a keď bude príslušník akčný, aby si nezmyslel, že mi dá ešte pokutu.
03.03.2021 - 09:47:26
00
povedz že ideš na ošetrenie s bikom - je vo vážne zlom stave
03.03.2021 - 10:14:36
06
Pre všetkých čo maju pocit že okolo neregistrovanej látky, v tomto pripade družica,sa robí politika,davam do pozornosti odkaz" talidomidove deti"/google/
03.03.2021 - 10:24:53
00
keyboard_arrow_up