mdfkna akých tlakoch si nakoniec skončil?
27.04.2021 - 06:06:25
00
No práve že som ešte neskončil. Manometer ešte stále nemám lebo chýbajú iné veci na dokončenie celej objednávky. Takže zatiaľ len dosť subjektívne ale ak sa ku niečomu dopracujem určite dám vedieť aktuálne info do témy. Asi skúsim nájsť dáky univerzál do terénu a na presuny nechám kľudne 2 - 2,2. A možno ma to začne baviť a budem s tým laborovať aj podľa terénu. Tu v okolí sa dá jazdiť od hrabanky cez suché flowy až po kamenisté prašné traily. Ale kým sa dostanem do lesa je to vždy veľa veľa asfaltu. Teraz viacmenej dostávam seba do formy po covide a následne ďalšej chorobe :envy: Takže budem určite časom informovať ak sa dopracujem k reálnym hodnotám :)
27.04.2021 - 10:18:46
01
Skore uzdravenie!
27.04.2021 - 12:40:10
12
V podstate tiez bezdusove prevedenie 🤣🤣🤣
https://amp-interestingengineering-com.cdn.ampproject.org/c/s/amp.interestingengineering.com/video/craftsman-attaches-saws-to-his-bicycle-rides-it-over-a-frozen-lake
28.04.2021 - 19:50:20
01
Kenai
Odkedy fukam 3,8 - 4 baru na cestu a 3,2 - 3,5 baru na teren, plaste mi prestali plakat. Alebo len trebalo pockat viacej casu, neviem. Urobil som zjazd po traili z Pezinskej baby do Pezinka, a vsetko v pohode. OFC neskakal som a korene som radsej obisiel.
Jednoducho nebral som do uvahy, ze tie 2 bary radili 70 kilovi ludia a ja vazim 92.
01.05.2021 - 21:30:21
02
No ja mam 83kg a fukam 1,3 v predu a 1,6 v zadu. 3,5 bar v terene musi byt strasne nepohodlne.
01.05.2021 - 21:39:26
04
Je to gravel na 622X17C rafkoch s 38mm-ovymi plastami.
01.05.2021 - 21:47:17
01
to sa neda porovnavať 1,3 baru je na graveli jazda na rafiku - hlavne ked ten má 17mm vnútorných iba. Na graveli pod 2,5 ani nejdem je to zbytočne, lebo ked začnem dupať v stoji ten plašt sa žuje ako žuvačka. klasicky vpredu 3 bary vzadu 3,5 aspoň. To už musím byť fakt sneh alebo blato aby boli 2 bary, ale vtedy bacha na skaly a korene... Na MTB fulle fukam na 1,8- 2 bary vzadu a vpredu 1,5-1,7bar - jak sa mi podarí, ale vzadu nemám insert a jazdím po ostrých šutroch často a nerád by som to prerazil alebo ohol ráf :-)
01.05.2021 - 22:05:19
00
Som si nevsimol ze gravel. Ja to mam na mtb. 2,4" vpredu a vzadu 2,25". Ziadne prerazenie ani ohnuty rafik
01.05.2021 - 22:37:54
01
ešte k bezdušiam - včera som nahadzoval na nový bajk (rockmachine blizz crb) bezdušaky, na wtb rafky 23mm interná šírka a plašte WTB Ranger 2.25 29" TCS Light Fast Rolling Tire (tanwall). bola potrebná tlakovka, dielenská pumpa si ani neprdla a ešte aj tak fučali, normálne cez bočnicu. A to som ešte nevidel, normálne tade vytekal tmel muc off v mieste kde sa spaja hnedá guma s čiernou... pohrkal som kolesom pokrútil..., klesol tlak pod bar a tento postup som opakoval 2 x kým sa to zacelilo tmelom. doteraz som nahadzoval asi osem maxxis plášťov (rozne druhy, ikon, ardent, minion) a žiadna tlakovka nebola potrebna a žiadne diery na bočniciach nfučali. Bajk som zobral teda na prevetranie do lesíka do lahkého terénu nech sa mlieko poriadne rozčliape kade tade. Plášte sa gúľali veľmi obstojne až veľmi dobre, sú pohodlné neskáču, no ale v klopenkách a šikmých plochách nedržia tie boky na prachu a šotolinkách s prepačením ani hovno a to nejazdím agresívne. Ale brzdenie a šlapanie v priamom smere do kopca aj z kopca pritom veľmi slušné. Maxxis IKON je kvalitou prevedenia aj istotou v klopenkách ale uplne inde a o ardente ani nehovorím... Za mňa tieto wtb ranger nebrať , idem ich skúsiť zodrať, ale moc im neverím, inak su vizuálne veľmi pekné...
01.05.2021 - 23:10:59
13
Ahojte,

pre vsetkych len doplnim moju skusenost s prerabkou na bezdusaky. Kupil som si na to sadu "Weldtite konverzný kit na bezdušové plášte EASYFIT TUBELESS MTB CONVERSION SYSTEM(29")" odtialto z eshopu. Sada obsahuje namiesto nalepovacej pasky, ktora sa nalepuje tzv. Easi-fit tesniace pásky, ktore sa natahuju okolo rafika. Pri prvej instalacii s tym nebol problem, kedze rafik bol suchy, paska drzala dobre. Avsak ked som teraz menil plast, zhodil stary, nahodil novy, rafik a uz natiahnutu pasku som len povrchovo utrel od mlieka a pri fukani mi patka plasta vytlacala tu tesniacu pasku medzi rafik a plast (trcal von vytlaceny kusok miestami). Dovod je ten, ze pod tou gumenou paskou bolo uz mlieko a teda sa ta paska doslova smykala vo vnutri rafiku (mam 25mm a 30mm) a musel som to na 3x opravovat (stiahnut plast, zatlacit pasku, znova nahodit plast, nafukat) kym sa mi to podarilo spravit tak ze ju nevytlacilo von. Odporucam preto vsetkym zvazit radsej sadu s nalepovacou paskou, pod ktoru mlieko nenatecie a teda bude pevne drzat na svojom mieste.

Prílohy:

87814-weldtite-konverzni-kit-na-bezdusove-plaste-easyfit-tubeless-mtb-conversion-system29-a09f6d00c336d37cc223042a6d69fb80.jpg
87814-weldtite-konverzni-kit-na-bezdusove-plaste-easyfit-tubeless-mtb-conversion-system29-a09f6d00c336d37cc223042a6d69fb80.jpg 44.94 KiB thumb_up0thumb_down

03.05.2021 - 10:31:53
34
Caute, asi to tu bolo spomenute uz ale nechce sa mi patrat v minulych stranach. Ako casto dolievate mlieko? Viem, ze niekto pouziva odmerku. Niekto hrka kolesom a pocuva ci tam nieco zblnka. Mna by zaujimalo ci sa to da nejako vymedzit casovo? kazde 4 mesiace? 6 mesiacov? Ci sa to presne neda povedat a kazdy tmel je iny?
05.05.2021 - 16:43:21
00
Za mna som cas nenasiel aj ked som sa snazil. Zalezi od toho aky plast ako je stary, kolko jazdis, kde skladujes.. Zatial som to vzdy meral, vytiahol obsah striekackou a dolial do optimalneho mnozstva. Aktulane testujem dolievanie len destilky na kolko si myslim ze voda je to co sa najvioac vyparuje. Po defekte dolievam samozrejme tmel. Teraz idem dat do zadu vlozku a nebudem vediet tmel vytiahnut a zmerat, tak pojdem podla objemu v prednom, zatial sa javi ze tam velky rozdiel nie je.
05.05.2021 - 16:58:49
02
ked menim plaste leto/zima tak malinko dolejem lebo je vyschnute trocha
05.05.2021 - 17:00:00
01
v lete (vo vyssich teplotach) schne rychlejsie, zalezi aj od konkretneho plasta (nie znacky ale konkretneho kusu), samozrejme aj od mlieka, kde skladujes bike .... najlepsie raz za cas nadvihnut bike a pohrkat ci zblnka - na casovy interval by som sa nespoliehal.
aj ked - mal som tmelu v kolese dost, lebo v zime tak rychlo nevysycha, mala dierka po trni a nevedel ju zalepit. bol tam cca 5 mesiacov. (notubes) dolial som cerstvy a zalepil okamzite.
pamatam si ze kedysi sa vravelo (odporucalo) menit tmel kazde 3 mesiace. v lete stym problem nemam lebo mi aj tak do 3 mesiacov vyschne.
05.05.2021 - 17:18:22
02
keyboard_arrow_up