Skusil si cez appku spravit aj update na salter? A skusas to aj nadstavit mikroposuvom, ked jazdis na biku? Mne skakalo na 42 a pekne som to vonku nadstavil. Cez apku ti ako ukazuje mikro posuv?
29.03.2021 - 20:53:14
00
Zajdi za niekym co s tym ma skusenost, bud nieco robis zle alebo mas vadny kus. ina moznost asi nieje.
29.03.2021 - 21:37:16
01
Takže problém na 95% vyriešený. Dal som medzi prehadzovač a patku cca 1mm podložku a je to skoro dokonalé. Píšem skoro lebo ešte to z jedného spodného prevodu na väčší nepreradí úplne ideálne. Pravdepodobne bude treba buď širšiu, alebo užšiu podložku, ale skôr širšiu o pár stotín.
01.04.2021 - 20:45:51
01
Este jeden postreh, ta podlozka, co som pouzil bola makka, nejaka plastova, kurenarska. Cize sa na jednej strane spolstila viac, tym padom prehadzovac chytil iny uhol. Ked som dal tu istu hrubku , vacsiu, alebo mensiu tvrdu zeleznu podlozku, prehadzovac znova neradil dobre, to iste ako bez podlozky. Cize problem bude v patke, ako uz niekto spominal, alebo medzi patkou a ramom bicykla, lebo patka sa zda uplne rovna. Jednu kovovu 1 mm podlozku som zbrusil tak ze na jednej strane ma cca 0,1 mm, na druhej 1 mm, Dal medzi patku a prehadzovac a skusal tocenim v ktorom bode bude uhol prehadzovaca ,,najlepsi" tak aby to radilo.
Cize je potrebne nejakym sposom zistit ako by mala byt spravne patka ohnuta voci prehadzovacu, alebo ramu bicykla. Ale ohybat patku formou pokus omyl az kym nepraskne nebude najlepsie riesenie. Vraj na to existuje nejaky merak, ktorym sa da zistit v akej pozicii, alebo uhle by mala byt patka, alebo prehadzovac.
Tym som chcel povedat, ze prehadzovac je uplne v poriadku, novy kus by vobec nic nevyriesil.
08.04.2021 - 23:16:36
00
to je to, čo som ti písal odzačiatku, symptómy presne sedeli na krivú pätku

hádam v každom servise majú nástroj na rovnanie pätiek
09.04.2021 - 00:07:17
02
Podla coho zistis ze je kriva? Polozil som ju na uplne rovny stol a vyzerala dobre. Aj v sublere sa tvarila rovno.
:)
09.04.2021 - 20:15:42
00
Pomocou niečoho takéhoto. Hentak sa môže javiť rovná, ale pri dlhšom ramene prehadzovačky nerovnosť pätky 0,5 mm spraví 1-2 mm. Buď kúpiť, pohľadať niekoho na okolí čo má alebo skočiť do nejakého servisu. Je to práca na pár minút skontrolovať a vyrovnať. Moja sa tiež javila OK, ale radenie stále nefungovalo ako som chcel. Kúpil som ten Kovys, prerovnal a bol pokoj. Ono aj nová pätka je niekedy nejakú desatinku ohnutá a treba ju nastaviť.

https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/rovnace/unior-rovnac-ramovej-patky--haku-menica.html
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/rovnace/kovys-rovnac-drziaku-prehadzovacky-5529.html
09.04.2021 - 20:34:29
02
Jakub, Vlado, dakujem velmi pekne, urcite skusim niekde zohnat ten zazrak, snad sa podari problem odstranit.
:)
09.04.2021 - 21:05:29
00
Podarilo sa mi ulomiť jeden zub z hornej kladky (12-zubová) - prehadzovačka Sram AXS XX1. Vytiahol som z pôvodnej prehadzovačky Sram GX hornú kladku, tiež je 12-zubová a na pohľad sú rovnaké, aj čo sa týka ložísk. Vie niekto niečo presnejšie k tomu povedať, či sú ozaj rovnaké, alebo len na pohľad? Nezohnal by som len tú kladku, musím kúpiť celý komplet?
03.05.2021 - 18:37:44
00
Urcite len na pohlad :-) V xx1 su keramicke loziska, ostatne je rovnake. Mala by sa dat kupit aj samostatne, resp. v sade obe.
03.05.2021 - 19:06:09
00
No ak je rozdiel len v ložisku, tak to mi nevadí, na jazdu to vplyv nemá, ale idem rozobrať obe kladky a pozrieť tie ložiská a dám vedieť.
EDIT: Tak po rozobratí som veľa nezistil, prvý pozorovateľný rozdiel je v krytkách, druhý vo vazelíne. Ale či sú klzné plochy keramické, to nepoznám, ložisko vyzerá skoro rovnako, celé kovové vrátane guličiek, tak rozdiel predpokladám v tých klzných plochách.
03.05.2021 - 19:14:04
00
Tak som to nakoniec vyriešil, vymenil som nie len kladky, ale v kladkách aj ložiská medzi sebou.
04.05.2021 - 19:47:24
01
Jaiub napísal:
Urcite len na pohlad :-) V xx1 su keramicke loziska, ostatne je rovnake. Mala by sa dat kupit aj samostatne, resp. v sade obe.


V XX1 su urcite neni keramicke loziska. Jediny rozdiel medzi X01 a XX1 je karbonova klietka a titanove sroby. Vahovy rozdiel mozno max 10g.
20.05.2021 - 21:35:57
00
Ako povies.. Doporucim precitat napr. tento clanok
https://bikerumor.com/2021/03/28/sram-eagle-axs-wireless-group-comparison-gx-vs-xo1-vs-xx1/

“ XX1 upgrades to a carbon fiber outer pulley cage plate, titanium bolts, and ceramic bearings inside the pulleys. The carbon and titanium save a few grams, but the ceramic bearings are the big upgrade.”
20.05.2021 - 21:44:37
00
Odporucam precitat stranku vyrobcu. Ten asi vie co tam dava.
Tento clanok som cital a aj viacero dalsich kde niektory tvrdili, ze su keramicke a dalsi ze su neni keramicke. Vyrobca tvrdi ze su neni keramicke: Pulley bearings material : STEEL
20.05.2021 - 21:48:38
00
keyboard_arrow_up