winter78, dobrá poznámka. Záznam je z dnes a dnes sa išiel pretek na trase Dubová pri Modre, Pila, hrad Červený Kameň, Častá, Štefanová, Budmerice, Modra Kráľová, Dubová pri Modre. A zdá sa mi, že tí prví dvaja majú na chrbáte čísla.
Ak je ten záznam niekde na tej trase, tak potom tento príspevok treba presunúť do témy "Ti, co kazia meno normalnym regulovcikom" :-) .

Propozície tu:
https://www.cyklistikaszc.sk/kalendar/propozicie/trnave6b9cfdcc587c000905bc7d1a.pdf
06.06.2021 - 14:20:00
12
Tak toto organizator - regulovcici absolutne nezvladli a sposobili nebezpecnu situaciu.
06.06.2021 - 15:24:44
00
To by to celkom vysvetlovalo, lebo ako vravim tam sa nikto brzdit nesnazil, aspon nie tak ako ked sa vali z vedlajsej do krizovatky, kam nevidi.

Ano, brzdit a sucastne davat signal o zmene smeru sa velmi neda. Preto treba brzdit najskor, potom dat signal. Cim rychlejsie a skor spomalis, tym je to mensi problem.

Opravte ma ak sa mylim, ale nepati ze ak su cestne preteky vplnej premavke su ucastnici povinni dodrziavat pravidla cestenej premovaky v plnom rozsahu?
06.06.2021 - 20:20:53
00
Áno, už som zistil, že to mali byť preteky. Chyba organizátora určite. Uznávam, že som to popísal tak, že na tých cyklistov padá zle svetlo, pričom v tom boli viac menej nevinne. Neverím však, že to bolo na takej úrovni, aby som mal ako účastník úplnú istotu, že sa nič nemôže stať. Navyše na križovatke, ktorá je na konci relatívne dlhého zjazdu a je na nej stopka. Išlo sa za plnej premávky, s chybami treba rátať.
06.06.2021 - 20:25:18
01
Kenai napísal:
Opravte ma ak sa mylim, ale nepati ze ak su cestne preteky vplnej premavke su ucastnici povinni dodrziavat pravidla cestenej premovaky v plnom rozsahu?


Do pravidiel cestnej premávky však patrí aj to, že poučené osoby môžu zastavovať vozidlá, na tomto sú založené akékoľvek preteky horskej aj cestnej cyklistiky, idúce po bežných cestách. Pretekári tomu úplne oprávnene veria a toto bola jednoznačne chyba tých regulovčíkov. A ako vidno, pretekári to napokon zvládli veľmi dobre.
Výjazdy na cestu vo vysokej rýchlosti po dlhých zjazdoch sú bežné, Organizovali sme 13 ročníkov MTB maratónu, boli to dva alebo štyri okruhy, na trati sme mali také výjazdy tri, z toho dva naozaj v plnom zjazde a jeden z nch tí najlepší skákali (keďže tam bol asfaltový nájazd). Niekoľko stovák účastníkov každý rok, to dá za tých 13 rokov tisíce takých výjazdov - a vďaka dobrým regulovčíkom, ktorí poctivo a kvalitne robili svoju prácu sme mali sme iba jednu nehodu (vďakabohu z toho bola "iba" zlomená noha) a aj to vodič nerešpektoval regulovčíka.
06.06.2021 - 20:46:44
02
Na pretekoch mohli do tej krizovatky vojst v pohode 50 km/h alebo viac, takze tiez asi regulovcikom uplne neverili. Konkretne do tejto krizovatky by som osobne nedokazal vletiet bez brzdenia ani na pretekoch, kym by som na vlastne oci nevidel, ze mozem ist.
06.06.2021 - 21:43:31
00
My sme prvé tri prejazdy sledovali hore na Červenom Kameni a vyzeralo to na dobre zabezpečené preteky. Vpredu zopár organizátorských motoriek a automobilov a policajné auto s majákmi, vzadu servisné vozidlá a opäť motorky organizátora a polícia. misoR neviem, či máš na kamere zimný čas - máš tam 10:59 - no preteky začínali na Dubovej až o 11:00. Regulovčíci zrejme mali zastaviť premávku až neskôr a títo chalani, ktorých si zachytil na kamere v aute mohli byť nejakí nesúťažní kolegovia.
07.06.2021 - 14:22:04
00
ano, cas na kamere je o hodinu neskorsi, zabudol som ho zmenit
07.06.2021 - 15:03:08
00
Jaroh napísal:
Do pravidiel cestnej premávky však patrí aj to, že poučené osoby môžu zastavovať vozidlá, na tomto sú založené akékoľvek preteky horskej aj cestnej cyklistiky, idúce po bežných cestách. Pretekári tomu úplne oprávnene veria a toto bola jednoznačne chyba tých regulovčíkov. A ako vidno, pretekári to napokon zvládli veľmi dobre.
Výjazdy na cestu vo vysokej rýchlosti po dlhých zjazdoch sú bežné, Organizovali sme 13 ročníkov MTB maratónu, boli to dva alebo štyri okruhy, na trati sme mali také výjazdy tri, z toho dva naozaj v plnom zjazde a jeden z nch tí najlepší skákali (keďže tam bol asfaltový nájazd). Niekoľko stovák účastníkov každý rok, to dá za tých 13 rokov tisíce takých výjazdov - a vďaka dobrým regulovčíkom, ktorí poctivo a kvalitne robili svoju prácu sme mali sme iba jednu nehodu (vďakabohu z toho bola "iba" zlomená noha) a aj to vodič nerešpektoval regulovčíka.

Doteraz mám pred očami Oravské MTB maratóny. Neprehľadná ľavotočivá zákruta v lese do kopca do Malatinej. Veľa ľudí si to šinulo vnútorným kratším okrajom zákruty v protismere, za plnej premávky. Keďže som bol pri tom, tak zjavne neútočili na top 10 miesto...
07.06.2021 - 15:12:10
00
misoR napísal:
ano, cas na kamere je o hodinu neskorsi, zabudol som ho zmenit


No tak v tom čase prechádzal pelotón druhýkrát Budmericami. Takže máš v zábere regulovčíkov, ktorí čakajú na tretí prejazd pelotónu cca za 25 minút a niekoľko cyklistov, ktorí sa nezúčastňovali aktívne pretekov a kazia meno v zmysle názvu tejto témy.
Tu je Strava-záznam Andreja Cullyho, ktorý včera spravil nový KOM z Píly na ČK: https://www.strava.com/activities/5423296189 a tu iného jazdca, ktorý doplatil na pád v zákrute pod stúpaním na ČK https://www.strava.com/activities/5423965209
07.06.2021 - 21:29:22
10
tak predsa su to prihoreti majstri svetla a tato prihorenost sa v ich hlavach zrejme vystupnuje kazdym navlecenim sa do cyklodresov
07.06.2021 - 21:49:49
01
A ja som sa uz citil ako hlupak, ze som este dalej pri namesti zastavil a vynadal im nepravom. Vdaka, joojiinoo!
07.06.2021 - 22:26:06
00
https://korzar.sme.sk/c/22676751/podcast-korzara-ani-cyklisti-nie-su-neviniatka-obcas-byvaju-bezohladni.html

Moderator podcastu tvrdi, ze sam je cyklista... ale nazval ho tak, ze po prvom precitani si clovek pomysli ze sme opat vsetci v jednom vreci a
.... a to nehovorim o pani cyklokoordinatorke ked pri zmienke o peticii bola az podozrivo dlho ked povedala ze samozrejme ze ano... podla mna ani netusi o akej peticii sa bavili
09.06.2021 - 05:59:35
00
Pozdravujem chlapika na mtb, dnes vecer vyletel z parkoviska pri osobnom pristave, smer Stary most (asi nespravne predpokladal, ze tam je jednosmerka??) a len jeho bleskova reakcia, moje predvidanie (a to, ze som bol tmaximalne vpravo) a stastna zhoda nahod sposobili, ze sa nenatlkol o moje takmer stojace auto (rychlost asi 2kmh, isiel som odbocovat vpravo)
10.06.2021 - 23:55:21
10
Rozmyslam ci mu dat pokutu alebo obdiv ze dokazal bicyklovat s 3,6 promile 😄
17.06.2021 - 22:22:18
00
keyboard_arrow_up