To je ako keby si pouzival Garmin pre potapacov vo vani, aby ti meral rychlost vynarania. To vypadavanie signalu beriem, moze sa stat (mne sa to nestalo na 830 ani raz, na 1000cke podobne a na 705tke v hustom lese sem tam, ale to boli GPS computery este v plienkach), ale to s tou chodzou je nonsens. Klucove slovo je, ze je to cyklopocitac.
Tak ja fakt neviem, kde je chyba, ked mam Garminy uz 13 rokov a tieto vase problemy som v takom rozsahu nemal ani s jednym.
04.07.2021 - 20:38:34
07
Proste ak niekto šlape na bicykli do kopca krokom je magor. Tak ako keď niekto jazdí na bicykli popod most. Tak sa podľa Garminu bicykel nepoužíva.
04.07.2021 - 20:48:52
00
Ako na chôdzi je 130 aj 530 zlá, viem že je to cyklopočítač, ale do kopca často jazdím rýchlosťou chôdze (podľa GPS kedy to vie skákať 0-5km/h). Zajtra vypnem autopouzu a uvidím (na 130 ju mám vypnutú stále). Vidím to časom aj na priame porovnanie s 130, či je to fakt alebo si len domýšľam...
04.07.2021 - 20:50:51
00
Garmin 810, autopauzy mimo cesťáku vypnuté na všetkých profiloch - s tým sa nedalo žiť ani s použitím speed senzoru. Poskúšané všetky nastavenia.
Ale najlacnejšie cyklo GPS Mio (je ešte doma na polici) mi NIKDY nehodilo falošnú autopauzu. Stojíš - zapauzovalo, ideš (aspoň trochu sa šmatleš), tak nič. A to aj pod korunami stromov v lese.
Takže soudruzi z Garminu majú trochu nasraté za ušami, evidentne to ide.
04.07.2021 - 23:35:32
01
Na fenix3 som autopauzu musel nechat napr na turistiku alebo beh. Ked aom nemal a zastal som tak mi tam na biehali metre ako keby som behal na mieste kde som stal, na mape to vyzeralo ako take uzliky.
04.07.2021 - 23:41:23
00
marano bol som v tom, že speed senzor autopauzu vyrieši - keď stojíš dá pauzu, keď sa aspoň trochu koleso točí tak zapne.
scarinko samozrejme bez autopauzy musíš pri státi manuálne pozastavovať zariadenie, z princípu GPS záznamu je to nutné.
05.07.2021 - 04:53:45
00
S tým speed senzorom som mal tiež za to že problém s autopauzou to vyrieši. Ale nevidel som rozdiel s ním alebo bez neho. Pritom evidentne fungoval - Garmin o ňom vedel a po začatí jazdy sa skalibroval.
Toto ma ale netrápi - vyhodil som ho.
Skôr ma štve že po manuálnom zapauzovaní jazdy a vypnutí bazmeku (dlhšia prestávka) mi po opätovnom nakopnutí hodí nadmorskú výšku cca o 80 metrov menej. Vždy!!!
A toto je aj pri začatí novej jazdy, kde treba chvíľu počkať kým nabehnú korektné metre. Po pauze a vypnutí nepomáha ani čakanie.
Celkové nastúpané metre to neovplyvní ale profil potom vyzerá s tými schodmi poriadne pridrbane. Neviete čo stým?
Stará 60Csx toto nikdy nerobila - predpokladala že pokračuješ z miesta kde som to pauzol.
05.07.2021 - 10:24:37
00
Mne napr fenix3 ukazuje doma pred barakom 224mnm co je totalna kravina lebo je to okolo 100vky. Nepomoze ani kalibracia podla gps. Jedine ak to natvrdo nastavim.
05.07.2021 - 11:23:28
00
scarinko napísal:
Mne napr fenix3 ukazuje doma pred barakom 224mnm co je totalna kravina lebo je to okolo 100vky. Nepomoze ani kalibracia podla gps. Jedine ak to natvrdo nastavim.

Ak startujes z jedneho miesta je potrebne si tuto polohu ulozit a nastavit v tej polohe nadmorsku vysku manualne, nasledne ak gps zisti ze startujes s tejto polohy tak automaticky ti nastavi vysku podla toho co mas ulozene v tej polohe.
Podla toho co tu citam je 80% problemov len koli tomu ze ludia si ani neprecitaju navod a nevedia vobec ako si nastavit gpsku aby im to fungovalo ako ma.
Osobne to pouzivam od cias davnych ked som mal sigmu, a nasledne aj vsetky garminy, po takomto ulozeni poloh, som nikdy nenastavoval vysku a vzdy som mal tym padom spravne udaje.
05.07.2021 - 12:00:57
03
Nehnevaj sa ale tak spravnu vysku by mal hlavne urcit barometer alebo aspon gps. Ak to ukazuje blbosti tak naco to tam je?
05.07.2021 - 12:16:09
00
Prepac ale gps pristroje na bicykel niesu presne ako pristroje pre geodetov a staci ze stojis so svojim pristrojom pred vchodom bytovky a uz nemas prijem gps dostatocny na dobru presnost, a tlak vzduchu sa meni v zavisloti od pocasia, preto v tychto pristrojoch mas kalibraciu, aby si mu dal vstupne udaje, a ak mu zadas to co som spominal cize ulozis si polohu a zadas mu vysku ktoru vies alebo ktoru tam chces mat, tak ju tam budes mat. Naco davaju vsade navody ak ludia vedia ajtak vsetko bez neho, a potom sa vyhovaraju ze nefunguju spravne.
05.07.2021 - 12:41:35
02
Tak na co je potom automaticka kalibracia ked to nevie a ukazuje uplne blbosti? Co ked neviem kolko vm ma miesto kde zacinam?
05.07.2021 - 12:51:56
00
scarinko napísal:
Tak na co je potom automaticka kalibracia ked to nevie a ukazuje uplne blbosti? Co ked neviem kolko vm ma miesto kde zacinam?

Ked nevies aktualnu n.v. su na to appky...a ked si nevies alebo nechces precitat navod po odporucani tak to je tvoja chyba a kludne nadavaj na svoje "blbe" hodinky
05.07.2021 - 13:06:30
00
Este raz. V hodinkach je funkcia Automaticka kalibracia vyskomeru. Ked tato funkcia kalibruje uplne mimo reality tak sa pytam na co tam vlastne je?
05.07.2021 - 13:08:29
00
Automaticka kalibracia funguje podla nastaveneho elevacneho bodu
05.07.2021 - 13:10:29
00
keyboard_arrow_up