Toto mi prosim vysvetli. Stojim na bode kde som si manualne zadal vysku a potom mi akoze automat povie ze ok tak vyska je ta co si si zadal? 😁
05.07.2021 - 13:12:45
00
Zistis si n.v... zadas ju do hodiniek...udaje ulozis a vzdy ked +/- v danom mieste spustis zaznam hodinky ti skalibruju n.v. na nastavenu hodnotu
05.07.2021 - 13:17:25
00
Cize bez toho aby som mu povedal ze tu je taka a taka vyska to on nevie zistit. Krasne. A za to chcu 500 eur a viac.
05.07.2021 - 13:19:09
00
Nikto ti to nekaze kupit...aj na sigme sa zadavaju tieto udaje...mal som kedysi ROX 6.0 ktora sice este nepodporovala gps a teda ani mapy ale n.v. sa dala ulozit dokonca tusim az 3 miesta a tam to fingovalo tak ze ak som podrzal kombinaciu 2 tlacidiel tak mi skalibrovalo vysku
05.07.2021 - 13:23:40
00
Netrepte tu kraviny.
20 ročná 60CSx ktorú používam na turistiku tieto rádoby "fígle" vôbec nepotrebuje. Postavím sa k rázcestníku, nakopnem a sedí takmer na meter.
Na 810-ke mám samozrejme štartovací bod uložený a funguje to, ale často nezačínam na ňom. Treba tomu nechať trochu času a skalibruje sa.
Ale tie záchvaty čo dostáva po pauze a vypnutí ju neprejdú ani po prečítaní manuálu hore nohami.
05.07.2021 - 13:32:02
00
Mne sa 530 cca skalibruje presne a uz mam aj zopar vypnuti tacho pri pauze a n.v. zostala tak ako pred vypnutim...bolo to vzdy len v zime v mrazoch ked som kdesi behol na kofolu horalku aj na hdinku a nechcel som maz zapnuty tacho este aj s osvetlenim. Tacho som bral dovnutra kde sa zohrial a vobec to nmalo ziaden vplyv
05.07.2021 - 13:46:11
00
Tak ja mám východziu nadmorskú výšku nastavenú, uloženú. Zapnem prístroj, načíta družice a výška sedí na chlp presne. Ale čo ma štve, keď stlačím štart v tú ranu výška poskočí o 10-15 (niekedy viac niekedy menej) vyššie. A to som sa ešte ani nepohol. Nerobí to vždy, ale väčšinou áno. Takže aj tak ju musím nastaviť ručne. Tak isto mám po ukončení obrovský rozdiel v nástupaných a naklesanych metroch. Niekedy aj vyše 100 a viac metrov. A to začínam a končím v tom istom bode. Nerobí to vždy. Beriem, že to môže spraviť behom aktivity keď sa zmení počasie (búrka a pod.) . Ale urobí to aj počas 2-3 hodinovej jazdy za stabilného počasia. Pár metrov rozdiel je normálne, tlak kolíše, ale cez 100m?. Tak isto som si minule všimol pri pomalšej jazde do kopca nepresnost záznamu (úplne mimo cestu). Akože beriem, že stromy, pomalá jazda, dolina = nepresnosť. Toto všetko som za desať rokov na edge 500 nepozoroval, alebo úplne minimálne a na fenix3 takisto nie. Vychodzý bod sa pri štarte ani nepohne a odchylky počas jazdy či už výška, alebo nepresnosť záznamu trasy voči mape takisto v pohode. A návody mám prelúskané ;). A teraz radte :).
05.07.2021 - 14:24:43
00
scarinko napísal:
Nehnevaj sa ale tak spravnu vysku by mal hlavne urcit barometer alebo aspon gps. Ak to ukazuje blbosti tak naco to tam je?

barometer nemeria vysku ale tlak, takze barometru treba počiatočnu vysku povedat ... bud manualne, alebo z GPS
05.07.2021 - 15:17:20
01
Ano to je jasne ale kedze gps dava vysku uplne mimo realitu je to na dve veci.
05.07.2021 - 15:19:06
00
Nedava mimo realitu, mozno nemas locknuty dostatocny pocet satelitov, co je medzi panelakmi bezna vec. Mam Vivoactive 4, do ktorych sa neda zadat vyska a z GPSka bol najvacsi rozdiel nejakych 20m, ked boli nove. Nedavno som ich pouzil znova na inom mieste. Dlhsie trvalo kym chytili GPS, co je normalne, pokial je to z ineho miesta. Vyska oproti udaju z mapy +-2m. Samozrejme vypnute korekcie. Na druhy den ta ista trasa a ta ista vyska. A Vivoactive su niekde inde, co sa kvality GPS snimaca tyka, ako Fenixy, Edge.
05.07.2021 - 17:19:05
00
Vivoactive ma uz myslim aj galileo co fenix 3 nemaju
Mame doma vivoactive3 a mne pridu presnejsie ako moje f3
05.07.2021 - 18:05:12
00
Ta 1030 mu byť pekný schit.. 830slape jak hodinky
05.07.2021 - 18:50:59
00
Zabudol som napísať do príspevku vyššie, že mám edge 830.
05.07.2021 - 19:57:08
00
Niektorí tu nechápete ako funguje barometrický výškomer. On dokáže iba zmerať tlak na danom mieste. Nič iné nevie. Výšku mu treba povedať. Alebo si ju zistí z GPS, čo je nepresné, prípadne z DEM mapy. To Garmin neviem či vie. S meraním výšky je Garmin na tom biedne, ale každý prístroj aby meral presne, musí poznať skutočnú výšku na danom mieste a miestny tlak, alebo tlak prepočítaný na hladinu mora na danom mieste. Od toho sa potom odchytí.
Piloti tiež nepoznajú presnú výšku. Letia v letovej hladine podľa štandardného tlaku 1013,25 hPa alebo oblastného tlaku.
Pri pristávaní dostane z veže buď QFE, tlak na letisku, ten nastaví na výškomery a ukazuje mu výšku nad letiskom. Alebo dostane tlak QNH tlak prepočítaný na hladinu mora a výškomer potom ukazuje nadmorskú výšku. To je najčastejší prípad.
V Garmin cyklopočítači sa nedá nastaviť QNH, ale vie si zmerať QFE. No a tú výšku mu treba zadať.
05.07.2021 - 23:46:57
04
Doplním Joe70, že ten barometrický výškomer vie veľmi presne zmerať rozdiel tlaku a tým pádom zmenu výšky - to zabezpečí reálnejší výškový profil a nie tie zuby ak výšku meria len GPS. Meranie výšky podľa GPS je o dosť nepresnejšie ako meranie polohy. A každý vie aká je reálna presnosť polohy jeho zariadenia a tie "uzlíky" na trase pri zastávke čo tu niekto spomenul. Jedine čo je možné urobiť - nechať dostatočne dlho zapnuté GPS zariadenie s viditeľnosťou na oblohu pred zapnutím aktivity. Vtedy si načíta nie len polohu ale aj správnu nadmorskú výšku. Hlavne pri veľkej zmene polohy je potrebný dlhší čas.
06.07.2021 - 07:59:33
00
keyboard_arrow_up