Resp. keby mi niekde vedeli len slusne predlzit traky o nejakych 5-10cm, tak dres si nejak vyberiem. Pripadne niekde vedeli pekne zuzovat dresy okolo pasa.
09.08.2021 - 16:32:59
00
Urcite skus Nynu, ja som tam pred par rokmi objednaval aj po jednom kuse a nebol problem. Samozrejme cena je vyssia ako pri seriovke.
09.08.2021 - 16:34:36
00
top-bikewear mozem iba odporucit, gate mam iba odtial 178cm 84kg byvaly trojbojar ;) dresy su v pohode u mna aj castelli ale do perfetta musim vzdy schudnut a s rukami/ramenami idealne ani nehybat =D
09.08.2021 - 16:43:02
00
Caute. Je velky rozdiel v tretrach MTB vs cestne? Pouzivam MTB aj na cestnom bajku. Ma zmysel dat dakych 120€ za dalsie tretry? Dik
09.08.2021 - 16:59:00
00
lubo_j napísal:
Neviete mi poradit znacku ktora ma strihy "priatelskejsie" k svalnatym postavam? Mam 181/81 siroky chrbat, uzky pas.
Dres ako tak horko tazko najdem aj v sortimente Sportful/Castelli (velkost XL, gravel L), ale s gatami mam obrovsky problem - aj Castlelli/Sportful XXL strasne taha cez plecia a 3X by mi uz bolo dlhe na stehnach a velka vlozka. Skusal som aj ci to jazdenim nepovoli, ale akurat ma z toho boleli krize.
Skusal som aj ine znacky - Ale, Monton, Santini. Tam mam casto problem s uzkym rukavom - potrebujem rukav bez manzety.
Je este nieco, co sa da vyskusat v kamennom obchode? (Decathlon, 4F, Force a ine "ludovky" si neprosim a znacky co vyrabaju bicykle tiez nie) Dakujem


Čau, nejde mi veľmi do hlavy prečo ťa tak ťahajú tie traky, keď pri výške 181cm máš XXL kraťasy... Skôr by som to čakal pri vysokej a chudej postave... Nie sú ti tie kraťasy skôr veľké? Traky by mali stále trochu ťahať aby držali vložku tam kde má byť. Je možné že ak sú ti tie kraťasy voľnejšie, tak ti padajú nižšie a traky viacej ťahajú.... Ak sa mýlim, tak prešitie trakov by som dal spraviť nejakej krajčírke, aj tak to bude stále pod dresom, tak ti môže byť jedno ako to bude vypadať.
09.08.2021 - 17:24:09
00
Janyno napísal:
Caute. Je velky rozdiel v tretrach MTB vs cestne? Pouzivam MTB aj na cestnom bajku. Ma zmysel dat dakych 120€ za dalsie tretry? Dik

Hej je tam celkom slušný rozdiel minimálne pocitovo, v číslach to podľa mňa bude asi zanedbateľný rozdiel pokiaľ nechceš chodiť aj na preteky... Ale bude ti treba aj nové pedále, napr SPD-SL cca 60€... V cestných sa o dosť horšie chodí, keďže chodíš po tých kufroch, ktoré sa zničia rýchlejšie ako kovové MTB... Na cestných pedaloch a tretrach ešte ušetriš pár gramov ak ťa to zaujíma... Ak budeš veľa jazdiť na tom cestom, tak sa oplatí ísť do toho.
09.08.2021 - 17:44:46
00
Ok dik. Obcas na dake preteky pojdem. Samozrejme iba pre zabavu, nie ze by som cakal daky uspech. 😂
09.08.2021 - 18:04:18
00
No a samozrejme vycvakavanie je pocitovo tazsie a chvilu sa na to zvyka.
09.08.2021 - 18:36:17
00
Ahaa, ozaj. Aj nacvakavanie je napr iba z jednej strany, teda tazsie
09.08.2021 - 18:47:55
00
Ale tak na cestaku zas tolko nevycvakavas resp nezastavujes. Aspon ja nie.
09.08.2021 - 19:09:35
02
Petko4 napísal:
Čau, nejde mi veľmi do hlavy prečo ťa tak ťahajú tie traky, keď pri výške 181cm máš XXL kraťasy... Skôr by som to čakal pri vysokej a chudej postave... Nie sú ti tie kraťasy skôr veľké? Traky by mali stále trochu ťahať aby držali vložku tam kde má byť. Je možné že ak sú ti tie kraťasy voľnejšie, tak ti padajú nižšie a traky viacej ťahajú.... Ak sa mýlim, tak prešitie trakov by som dal spraviť nejakej krajčírke, aj tak to bude stále pod dresom, tak ti môže byť jedno ako to bude vypadať.


Nie, urcite mi vlozka sedi dobre a nic mi nepada ;) Tahaju v zmizle ze ma vyslovene rezu a vytvaraju neprijemny tlak na chrbticu.
Ide o kombinaciu “kajakarskeho” chrbta a trapezov a mozno relativne dlhsieho drieku na moju vysku.
Hociakej krajcirke by som to urcite nedal, lebo tie traky su z takeho sietkovaneho elastickeho materialu a nie je to asi najjednouchsi material na pracu.

Inak ale tricka nosim velkost M ? to len tieto cykloveci su robene bud na 60kilove chrty s pleciami ako 12 rocne dievca alebo potom na “fotrovske” postavy.
09.08.2021 - 19:23:32
00
skús ešte gore, to vraj má voľnejšie strihy
10.08.2021 - 08:21:29
01
Myslím že mám podobný problém ako kecinko, pri 185cm/80kg mám obvod pásu okolo 75cm 😄, a teda volnejšie strihy vrchnej časti oblečenia to neriešia, lebo to potom na bruchu mega odstáva. A s gaťami detto, keď niečo sedí na stehnách tak na páse to mám aspoň o 2 čísla väčšie.
Ale kraťase Castelli Competizione vo veľkosti XXL mi sedia, takže nemám až taký veľký problém ako on 😄.
10.08.2021 - 15:17:50
00
Petko4 napísal:
Hej je tam celkom slušný rozdiel minimálne pocitovo, v číslach to podľa mňa bude asi zanedbateľný rozdiel pokiaľ nechceš chodiť aj na preteky... Ale bude ti treba aj nové pedále, napr SPD-SL cca 60€... V cestných sa o dosť horšie chodí, keďže chodíš po tých kufroch, ktoré sa zničia rýchlejšie ako kovové MTB... Na cestných pedaloch a tretrach ešte ušetriš pár gramov ak ťa to zaujíma... Ak budeš veľa jazdiť na tom cestom, tak sa oplatí ísť do toho.


podla mna to nema zmysel. ak mas teda aj take road styl spd tretry s karbonovou podrazkou, tak vela neziskas len zbytocne zaplatis
10.08.2021 - 23:36:55
00
Sportful Supergiara - zopár detailov tohoto ľahkého (gravel) dresu. Možno niekomu pomôže ak sa rozhoduje pre kúpu. Dres má tri zadné vrecká a na nich našité ďalšie tri zo sieťoviny. Chýba však nejaké vrecko na zips. Vzadu v páse je pružný silikónový pásik, rukávy sú voľne zakončené. Reflexné logá a plecia. Jednoduchý zips - bez krytia. Dres je vzdušný a ľahký, ideálny do vyšších teplôt. Lepšie je zvoliť o číslo väčší ako bežné oblečenie.

Prílohy:

DSCF7761.jpg
DSCF7761.jpg 320.01 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF7762.jpg
DSCF7762.jpg 310.36 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF7768.jpg
DSCF7768.jpg 331.25 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF7769.jpg
DSCF7769.jpg 232.3 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF7774.jpg
DSCF7774.jpg 361.64 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2021 - 20:26:49
05

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up