Ahojte, rozhodol som sa napriek nie ideálnej dobe kúpiť cestný bicykel. Keďže som zvyknutý na komfortné cross bicykle (jeden s cestnými kolesami 23c) a rád zájdem aj na dlhé celodenné jazdy, ideálnym typom sa mi zdá endurance, v cene cca 2500 €.

Popozeral som mnoho modelov rôznych výrobcov a asi najviac ma oslovili modely Canyon Endurace. Konkrétne:
Endurace CF SL 7 Disc - https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf-sl/endurace-cf-sl-7-disc/2947.html
Endurace CF SL 8 Disc - https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf-sl/endurace-cf-sl-8-disc/2948.html

Úplne by mi stačila sada Shimano 105, ale ten drahší model 8 má zaujímavú odpruženú sedlovku, ktorú by som chcel a sama stojí 200 €. Navyše je od dnes dostupné objednanie modelu 8 v mojej veľkosti L (no nesúri mi to, takže to by nevadilo čakať aj na 7). Chcem sa len spýtať na názor, či nie je hlúposť priplácať 500 € za model 8 (odpružená sedlovka + nepotrebná Ultegra a pár nepodstatných zmien).

A či ma netreba odhovoriť od toho, či nie je niečo zaujímavejšie inde. :) Rád by som podporil miestnu predajňu s Cannondale, ale model Synapse Carbon 105 oproti 2020 dosť zdražel a pripadá mi výrazne horšie vybavený oproti Canyon.

Bicykel mi má slúžiť dlho (minimálne 10 rokov), nezvyknem meniť často.
16.08.2021 - 10:00:37
00
Ak to mas mat na 10 rokov tak si myslim ze to zmysel ma ak ti nebude tych 500 eur chybat na hypoteku :) tu Disc 8 som jazdil rok a pol a potom som ju super predal. Nasledne som pred rokom kupoval 8 Disc Aero na elektronike a karbonoch. Cize ako taky prehlad mam ze tazko zozenies nieco vyhodnejsie ak proste len nechces inu znacku. Ta sedlovka je super sama o sebe (jazdim ju roky aj na MTB). Kazdopadne ak chces komfort tak treba hned hodit do kosika bezdusaky (teda ale nie na Canyon sttanke :)
16.08.2021 - 10:40:09
01
Ahoj,

podobný problém som mal keď som si kupoval svoj prvý enduro bike. No priplatil som si okolo 500 eur a neoľutoval som, stálo to za to. Jasné že človek nevie či sa to oplatí keď nemá s takýmto typom biku skúsenosti. No ako píše kolega Jammin, ťažko nájsť niečo výhodnejšie ako je Cannyon, hlavne keď si povieš aká je teraz dostupnosť bikov. Človek môže byť rád že nájde niečo takéto akurát s veľkosťou pre neho, Takže by som neváhal a bral hneď, lebo večer už tam nemusí byť. :)
16.08.2021 - 14:56:33
00
Canyon 8 má tu ich špeci sedlovku ale vďaka tomu aj jednu vlastnosť a to, že je zadok výrazne pohodlnejší ako predná časť biku. Každopádne je pomer výkon cena výborný.
16.08.2021 - 19:47:19
00
Ďakujem všetkým za názory a postrehy! Ešte jedna doplnková otázka ku tomu modelu Endurace CF SL 8 Disc. Keď už má tak odpružený zadok, asi by malo zmysel časom vymeniť riadidlá (prípadne aj predstavec) za karbónové? Alebo to nemá taký praktický vplyv? Nikdy som na žiadnom karbóne nejazdil, ale som zvyknutý na odpruženú prednú vidlicu (cross), no taký efekt zrejme nedosiahnem - na druhej strane, jazdiť budem len po cestách. Potom by som sa konkrétnejšie poradil vo vhodnom diskusnom vlákne.
16.08.2021 - 20:09:55
00
Ja som bral tu 7 v M pred 3 mesiacmi -celkom ok...na tretej jazde som roztrhol zadný plast takze som kupil tufo plaste nahodil ich bez duše a zatiaľ ok....ale keď som ho bral tak dostupnosť iných nebola - ak je možnosť zober tu 8 sú tam asi aj lepšie kolesa či?

Prílohy:

CA28C117-DF97-4E65-B681-81E487BC4710.jpeg
CA28C117-DF97-4E65-B681-81E487BC4710.jpeg 996.92 KiB thumb_up1thumb_down

16.08.2021 - 22:48:59
00
dusanZervan spravne nafulanymi bezdusakmi si pomozes ovela viac a za zlomok ceny. Ja jazdim alu predstavec aj na 4k+ bajku a nemam potrebu to menit. Do toho by som neinvestoval ako prveho urcite. Skor setri na karbon kolesa. To je najvacsi rozdiel co vies na cestaku spravit. Plus canyon ma skor nestandardny rozmer krku vidlice a preto je vyber predstavcov obmedzenejsi (trosku problem napr aj ked potrebujes zmenit dlzlu predstavcu).
16.08.2021 - 22:55:47
00
Vďaka, tak riadidlá nebudem riešiť - pozeral som aj videá GCN a dospel som k záveru, že by to nemalo zmysel.

Model 8 má rovnaké kolesá, akurát lepšie plášte Continental Grand Prix 5000 tiež v 28 mm. Bezdušáky si naštudujem. :) Aktuálne používam na jednom bicykli plášte 23 mm na 9 bar, na druhom 28 mm na 6 bar - oba sú síce odpružené cross, no mám možnosť meniť a skúšať. Doma mám aj rôzne širšie, ktoré nahadzujem podľa potreby, teda poznám vplyv šírky a tlaku. Ale bezdušové som ešte neskúsil.

To sú však už detaily na neskôr. Ďakujem ešte raz, objednal som tú 8, ešte mám mesiac na zaplatenie alebo prípadné zrušenie. :)
16.08.2021 - 23:50:42
00
Ak ide o pohodlie, tax sa este oplati investovat aj do kvalitnej hrubsej omotavky. Tam je citelna zmena komfortu s minimalnou investiciou.
17.08.2021 - 20:01:19
00
jammin napísal:
Ak to mas mat na 10 rokov tak si myslim ze to zmysel ma ak ti nebude tych 500 eur chybat na hypoteku :) tu Disc 8 som jazdil rok a pol a potom som ju super predal. Nasledne som pred rokom kupoval 8 Disc Aero na elektronike a karbonoch. Cize ako taky prehlad mam ze tazko zozenies nieco vyhodnejsie ak proste len nechces inu znacku. Ta sedlovka je super sama o sebe (jazdim ju roky aj na MTB). Kazdopadne ak chces komfort tak treba hned hodit do kosika bezdusaky (teda ale nie na Canyon sttanke :)


Čau. Zaujímalo by ma koľko to spraví na priemernej rýchlosti ten prechod z Endurace bicykla na Aero? Máš to nejako odsledované?
18.08.2021 - 20:50:49
00
porovnanie endurance a aeroad by zaujimal aj mna
21.08.2021 - 14:39:29
00
tie canyon SL8 som pozeral ,vyzera super ale nakoniec som objednal cube agree c:62 pro na elektrike, sice doba dodania az v novembri ale co uz
23.08.2021 - 14:55:20
00
Ja mam uz 3 sezonu CF SL 8disk. Velmi pohodlny bajk. Za min zimu som zohnal karbonovy canyon ergokokpit a hlavne som vymenil kolesa za karbonove. Ci som zrychlil netusim, ale rozhodne to lepsie vyzera. :-) . Rychlost je hlavne o nohach a nie o bajku. Ja napr som na triatlone popredbiehal vela TT specialov.
24.08.2021 - 15:33:14
00
Petko4 napísal:
Čau. Zaujímalo by ma koľko to spraví na priemernej rýchlosti ten prechod z Endurace bicykla na Aero? Máš to nejako odsledované?


no neviem ci si to pochopil spravne pretoze ono canyon endurace som mal pred tym aj potom, len vyssiu vybavu. Oni ten jeden model volaju Endurace CF SL 8 Disc AERO asi preto ze tam je ten kokpit ale ten isiel v mojom pripade prec hned ako bajk prisiel a nahodil som klasicky predstavec (ALU) + rajdy (karbon). navyse porovnavat priemerku inde ako v laboratoriu pri takto podobnych bajkoch naozaj nema takmer ziadnu vypovednu hodnotu.
24.08.2021 - 16:48:27
01
Áno, nepochopil som to správne. Myslel som že si prešiel z Endurace na Aeroad. Teraz už majú aj ten Ultimate Aero. Možno sa to len lepšie predáva s prívlastkom aero 😁

semiro jasné že je to hlavne o nohách. Ale na tých rovinách by tam predsa nejaký rozdiel mal byť. Možno pre amatérov je to zanedbateľný rozdiel, neviem, preto sa pýtam 🙂
24.08.2021 - 19:11:18
00
keyboard_arrow_up