Asi im napisem aj ja, tiez ma to hneva ze nemozem platit F5+
15.10.2021 - 17:02:37
00
nic s tym nespravite, odpoved budu kecy o bezpecnosti...
15.10.2021 - 17:25:11
01
Mňa už napadlo zriadiť si m bánk čisto koli plateniu hodinkami, ale vzdy keď idem na výjazd, mám mobil cize to stráca zmysel. ale tatra banka by potešila.premakany IB a toto nepodporia.....

Prílohy:

Screenshot_20211015-183218_Chrome.jpg
Screenshot_20211015-183218_Chrome.jpg 111.35 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2021 - 18:34:15
00
ja mam 365bank kvoli tomu 😁
15.10.2021 - 20:31:06
00
Ja mám kvôli plateniu s F6 Revolut. Úplne bez problemov.
15.10.2021 - 20:53:28
00
mikhail napísal:
Keď sme už pri tých Fenixoch. Urobil som si taký mali prieskum. Garmin vždy vydával cez leto novú verziu. Tento rok nevydali nič. Zdá sa teda, že preskočia poradia ako pri Fenix 3-5 a na budúci rok vydajú v lete rovno Fenix 8.

Pri Fenix3-5 šlo o dosť významný technologický skok ak si dobre pamätám. Predpokladám, že podobné to bude aj pri Fenix 8. Ja očakávam konečne možnosť volania cez hodinky (virtual SIM prípadne po spojený s telefónom, dotykovú obrazovku a tjane dúfam v OS WEAR). Tak uvidíme.

https://en.wikipedia.org/wiki/Garmin_Fenix


Fenix 4 bol preskočený kvôli tomu, že číslo 4 je v Číne považované za symbol neštastia a Čína je pre Garmin nezanedbateľný trh.
A čo sa týka iných smart funkcií, volania cez hodinky a dotykový displej, len to nie pre boha. Na to sú iné hodinky.
Btw skúšal si napríklad plávať s hodinkami s dotykovým displejom, alebo behať v daždi? Bárs aj s nejakým z modelov od Garmin? Čistá katastrofa.
Ovládanie tlačidlami je super aj na lyžovačku. Neviem si predstaviť dávať pri lyžovaní či skialpe zakaždým dole rukavicu, aby som na hodinkách niečo prepol alebo prestavil (a zimné rukovice s "dotykovým" končekom prstu pri veľkosti rukavíc a veľkosti displeja si predstaviť moc neviem
19.10.2021 - 18:09:50
03
dnes mi po 4 mesiacoch v garminoch 6x pro umrelo gps. skusal som vsetko - reset, tvrdy reset, konfiguraciu gps barometra nic nepomaha :( prisiel som na to nahodou v strave nakolko mi zaznamenalo len km z otackomera na kolese... zajtra to skusim este raz v klude a ked nepomoze idu spet do bike24.

dufam ze reklamacia prebehne hladko, nieje to vec za 5 korun :(
19.10.2021 - 20:58:59
00
volodaj napísal:
Doplním, prečo nemám nejaký extra záujem o tieto fičury. Fénixy používam celu zimu pri skialpe, klasickom lyžovaní aj turistike a ovládať dotykový displej v rukaviciach aj keď majú špeciálnu časť na ukazováku je pakáreň. A vždy keď si predstavím volanie s hodinkami, tak mi v hlave vyskočí Knight Rider :D. To už radšej BT slúchadlá keď už mám tak strašne naponáhlo a nedá sa mi zastaviť a telefonovať.

NFC aspoň na platby je už od 5+ myslím. Jediná veci čo mi na mojich 5 chýba ale aj tak TB nepodporuje Garmin Pay, tak ďalej používam Apple Pay v telefóne.

Jaj...podobné kecy ohľadom nefunkčnosti boli aj pri príchode dotykových displejov na mobiloch a ajhľa všetci ich máme.
V prvom rade si treba uvedomiť, že vývoj ide dopredu neustále. Za 10-15 rokov podľa mňa klasické mobily nahradia práve inteligentné hodinky respektíve "niečo na predlaktí ruky". Technológie už na to sú, aby ste neboli prekvapení (vid súčasné skladacie dotykové telefóny).
Ale späť k téme. Ja osobne by som si už NEKÚPIL hodiny bez možnosti volania. Pri manuálnej práci, jazde na bajku je to neoceniteľná fičúra. Treba najprv vyskúšať a potom kritizovať. A áno tie moje Honor so základnou metrikou, presným GPS, volaním a tuším aj NFC vydržia s prehľadom 15 dní pri 1 hodinovej aktivite s GPS denne. A VOBEC ich nie je problém ovládať v rukaviciach. Pritom stoja pár šupov.
20.10.2021 - 08:50:50
00
mikhail ako je to prosím ťa so synchronizáciou výjazdov na stravu s tými Huawei hodinami? Zvládajú aj pripojenie externých čiediel (pás, senzor na koleso) ?
20.10.2021 - 09:01:44
00
bimjeam napísal:
mikhail ako je to prosím ťa so synchronizáciou výjazdov na stravu s tými Huawei hodinami? Zvládajú aj pripojenie externých čiediel (pás, senzor na koleso) ?

To je hlavná nevýhoda. Toto nezvládnu (čídlá). Mne slúžia na meranie trás, sledovanie tepu a alerty na tep a volania.
Synchronizácia na stravu prebieha cez externú aplikáciu a treba by trochu IT zručný. Ak chce človek niečo blbuvzdorné na synchronizáciu a čidlá tak treba voliť inú značku.
20.10.2021 - 09:16:22
10
valecek napísal:
dnes mi po 4 mesiacoch v garminoch 6x pro umrelo gps. skusal som vsetko - reset, tvrdy reset, konfiguraciu gps barometra nic nepomaha :( prisiel som na to nahodou v strave nakolko mi zaznamenalo len km z otackomera na kolese... zajtra to skusim este raz v klude a ked nepomoze idu spet do bike24.

dufam ze reklamacia prebehne hladko, nieje to vec za 5 korun :(



Reklamoval som garmin 1030 ("modrý display") , bez problemov , vymenili už za nový typ disp.
20.10.2021 - 13:00:23
00
@Steve4 koľko im to cca trvalo ? Garantujú tých 30 dní? Stačí vyexportovat tlačivo a vyplnený foular s popisom dnu ako pri vrátení?
20.10.2021 - 13:46:59
00
hej, wiggle podobne rychlo vybavil reklamaciu
20.10.2021 - 14:14:47
00
mikhail napísal:
To je hlavná nevýhoda. ....
Synchronizácia na stravu prebieha cez externú aplikáciu a treba by trochu IT zručný.


tak a sme pri tom lacnom činskom produkte

ako píšeš, vývoj ide do predu, ale činania to nevedia, oni vo večine prípadov odkukávajú.
možno sa to mení ale ja sa už čínským značkám vyhýbam ...
21.10.2021 - 12:13:19
00
valecek napísal:
@Steve4 koľko im to cca trvalo ? Garantujú tých 30 dní? Stačí vyexportovat tlačivo a vyplnený foular s popisom dnu ako pri vrátení?

Ano, dodržali tych 30dni na hranici, ano to vygenerované tačivo dnu ako hovoríš, poslané cez slovensku poštu a poštovne bolo cez ich formular zadarmo. (akurat zas to doručenie...ak nebudeš doma tak problem, lebo telefon k zasielke nadávajú, a doručovateľ sa nebude namáhať vhodiť ti listok že máš nedoručenu zasielku .....
21.10.2021 - 13:42:20
00
keyboard_arrow_up