scarinko napísal:
... Ludia potom prilis riskuju a ked to nahodou nevyjde tak placu po internetoch a pytaju peniaze.


Nie je ti k0k0tno toto napisat? Vsetci samozrejme vieme na koho narazas...Ak by sa to stalo Tebe bol by si rad ze ti ludia pomozu. Si aky si, ale tymto si u mna hodne klesol. Mal by si konecne dospiet!
02.11.2021 - 20:09:36
08
Schvalne som to nepisal tam kde vsetci. Moj nazor je iny. Mozem ho lutovat, mozem mu priat zdravie ale podla mna si za to kazdy moze sam. Mna by ani nenapadlo nieco take.
Ale tak chapem ze miestna komunita je silno za ked sa clovek dochrame na biku pri gravity jazdach. Keby ho sundalo auto na ceste nenapisem ani pismenko a hned mu poslem eura ale s tymto ja osobne nesuhlasim a mozes ma za to nenavidiet.
02.11.2021 - 20:13:40
05
Ja ho nelutujem, lutost mu nijako nepomoze, ale pomohol som mu aspon trochu, lebo ludia si maju pomahat.
Kazdy sme nejaky, ale ty si tu na fore jeden z najvacsich chuiov a nemam ako ty problem ti to napriamo napisat.
Ver ze tu lezies na nervy vacsine foristov, za to ze spamujes skoro vo vsetkych aktivnych temach a nie len tym.
02.11.2021 - 20:27:10
07
No vidis, ja ho napr lutujem. Ano je mi ho uprimne luto aj to co sa mu stalo, ale tak s ttm asi ratal ked na to sadal.
Ja ti nadavat nebudem lebo ta nepoznam a z tych par postov ta nemozem hodnotit.
Spam na diskuznom fore 😁 dobry joke.
A neverim.
02.11.2021 - 20:30:38
01
sa priznajte zjazdari, enduraci, kolkí máte aspon úrazové poistenie, aby ste v okamihu neboli prekvapkaný kolko stoja pomocky a rehabky
02.11.2021 - 20:31:57
03
scarinko napísal:
Väčšina hej. Tiez mam nejaky ale na preteky nechodim. Ale dolekopcove komy zas ja neuznavam. Ludia potom prilis riskuju a ked to nahodou nevyjde tak placu po internetoch a pytaju peniaze.


Nahanat sa na strava segmente dolu kopcom pre KOM je pixlovina, ale celkovo pretkat dolu kopcom mi pride uplne legitimny sport. Bezne mam dole pod trailom vacsi pulz ako na vrchu po vyslape. Z mojho pohladu je tych 7min dolu narocnejsioch ako 20min hore.


Naposledy upravil Kenai dňa 02.11.2021 - 20:40:58, celkovo upravené 1 krát.

02.11.2021 - 20:37:18
01
Len ci je to z namahy alebo z adrenalinu a strachu ze sa niekde vy....
02.11.2021 - 20:38:12
00
Tazko oddelit, adrenalin, ale urcite ti poviem, ze bezne ratam metre do konca trailu lebo mam pocit, ze uz neustojim na biku. To sa mi smerom hore nestava. Tiez malo kedy spadnes pri vyslape od unavy, smerom dole je to bezne. Proste uz ten posledny klik, alebo drep nevladzes urobit a posle ta to niekam, kam si ist nechel. Ani jedno nie je jednoduche a oboje je tak narocne ako si to urobis. Ale rozhodne jazda dolu nie je o tom, ze pustim brzdy a dufam ze prezijem. Je v tom obrovske mnozstvo schopnosti a kondicie.
02.11.2021 - 20:46:10
01
No ja jazdim ine veci ako ty. Mna by to nebavilo hore a dole 20x to iste. Ale ano pocitujem pri dlhsom zjazde ze prava noha dostava viac nazrat ako lava kedze mam pravu vpredu. Obcas intuitivne dam opacne nohy ale to je zatial taky pocit ako keby som nemal uplne stabilitu.
A ano uz ma aj vyplo raz do kopca a skydol som z biku ?
02.11.2021 - 20:49:25
01
kenai: prevazne ta vypne adrenalin, alebo namahas nieco, co bezne nie/slaba kondicia casti tela, ktora je pouzivana na pracu telom. Ak chces zazit pocit, ze neustojis na biku smerom do kopca, daj si niekedy XC preteky :) Nielenze ta mozno aj vypne , alebo ani nohou neotocis, ale ako bonus sa aj pogrcias :D .. normalne sa tazko tak vyhecujes, ako na pretekoch. Padnutie od unavy je znamkou toho, ze ides na doraz, z toho vyplyva, ze ak si nepadol od unavy smerom do kopca, tak si sa doteraz do kopca iba flakal :)
02.11.2021 - 21:14:55
03
Niekedy netreba ani preteky staci nasrana frajerka a tvoja ignoracia hodin 😁 a potom das best time of day pri zjazde z alpskeho kopca
Grcacky su pomerne normalne alebo take tie zatmenia ked dojdea hore, pred ocami tma a este par minut prepocitavas obeseny na riaditkach 😉
02.11.2021 - 21:17:09
02
scarinko napísal:
Len ci je to z namahy alebo z adrenalinu a strachu ze sa niekde vy....

Zjazd je o technike. To sa naučíš "zamladi" neskôr to už nedohoníš. Bol by si prekvapený ako ovládajú zjazdári bike a akú majú kondíciu.
02.11.2021 - 21:21:57
01
Ale ved ja to nerozporujem. Ja mam vrch tela uplne slaby a preto v zjazde prudko zaostavam za vsetkymi a tiez k tomu prispieva nejak moj pud sebazachovy alias strach. Ale to ma nekaka ze pridem niekde o 10 sekund neskor ako ostatni. V skupine bikerov co jazdime byvam dole kopcom na chvoste ale vo vyslape to dobehnem pripadne si urobim do zjazdu naskok.
02.11.2021 - 21:26:37
10
lto napísal:
kenai: prevazne ta vypne adrenalin, alebo namahas nieco, co bezne nie/slaba kondicia casti tela, ktora je pouzivana na pracu telom. Ak chces zazit pocit, ze neustojis na biku smerom do kopca, daj si niekedy XC preteky :) Nielenze ta mozno aj vypne , alebo ani nohou neotocis, ale ako bonus sa aj pogrcias :D .. normalne sa tazko tak vyhecujes, ako na pretekoch. Padnutie od unavy je znamkou toho, ze ides na doraz, z toho vyplyva, ze ak si nepadol od unavy smerom do kopca, tak si sa doteraz do kopca iba flakal :)


No XC preteky som sice neabsolvoval, ale nepovedal by som ze som sa hore flakal. Uz len taky FTP test, ked sa urobi poriadne je na hranici medzi odpadnutim, zgrcanim sa a toleranciou bolesti z krcov. Hlavny rozdiel vidim v tom ze ked nevladzes hore, zastavis/spomalis. Ked nevladzes smerom dole, celkom dobre nemusis uz vladat ani zastavit. Presnejsie sa udrzat na biku pri brzdeni. To je obvikle limitujuci faktor pre mna. Proste mozem brzdit len tolko kolko dokazem udrzat. Alebo mozem na vlnu vletiet len tak rychlo ako udrzim, aby mi forma neskolabovala. Je dobry dovod preco DH pretekari vyzeraju ako bodybuilderi oproti XC jazdcom a to ich pretek obvikle trva pod 10 min.
02.11.2021 - 23:20:51
00
scarinko napísal:
Schvalne som to nepisal tam kde vsetci. Moj nazor je iny. Mozem ho lutovat, mozem mu priat zdravie ale podla mna si za to kazdy moze sam. Mna by ani nenapadlo nieco take.
Ale tak chapem ze miestna komunita je silno za ked sa clovek dochrame na biku pri gravity jazdach. Keby ho sundalo auto na ceste nenapisem ani pismenko a hned mu poslem eura ale s tymto ja osobne nesuhlasim a mozes ma za to nenavidiet.

Nezmyselna argumentacia. Ak by si sa dochramal tak, ze ta na cestaku sunda auto, ver mi ze by sa v diskusiach naslo kopec cynickych tupych zaostalych ludi bez socialnej aj emocionalnej inteligencie, ktori by v ta v tom slusnejsom pripade kopli do guli s dovetkom, naco riskoval, naco vyplakava, jeho problem. Mohol sa bicyklovat tam, kde nejazdia auta, moznosti v BA ma dost. Ale aj: mohol ist pomaly za krajincou, nemusel ist v zjazde 70, atd, atd. Svojim sposobom by mali pravdu. Ty aj on ste sa rozhodli pre konicek s urcitou davkou rizika, ktoru nemusite podstupovat. Sam si si kupoval bicykel, na ktorom budes rychlejsi, nie na ktorom budes bezpecnejsi. Na zamyslenie ale je, ze sa najde hrstka ludi, ktora sa podpise pod nieco take na bikerskom fore :fubar: ...Chlapec mal len navyse 20r, teda ine zmyslanie a postoj k riziku, ale nevsimol som si, ze by 'vyplakaval'.
03.11.2021 - 07:41:23
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up