...ja o voze ty o koze
Myslím to urážanie, osočovanie, nadávanie do dezolov každému, kto nieje očkovaný.
18.11.2021 - 19:47:49
27
Lubik napísal:
Ramon1
Už to preháňaš chlape.


Nepáči sa ti štatistika nadumrtnosti , zmienka o kristalizacii charakterov v pandemii či nebodaj fakt že som prerušil kontakty s neočkovanými ?! Či to že poukážem na konkrétnych egoisticky sa spravujúcich jedincov ? Nie kazdy môže totiž pracovať z domu a byť “ za vodou “ . Ti všetci ostani sa musia “opichať “ aby čávovia bez rodín a chápania situácie šírili dumky o bicyklovaní v exotike . To mám o5 ti hovorim u … , môžem kazdy týždeň aj ja letieť kde chcem , takze žiadnu závisť v tom nehľadaj . Ja som si skrz moje povahové vlastnosti povedal , že ak prežijem tuto pandemiu a dožijem staroby , tak budem na seba na smrteľnej posteli hrdý že som pomáhal , obetoval sa a prispel som k ukončeniu tohto marazmu . Potom môžem kľudne umrieť … a teraz si poloz tuto otázku ty , že čo si urobil pre spoločne blaho . To že si mal kovid , nikoho nezaujíma . Kazdy z nás pokial sa s ním nestretol, tak ho to ešte len čaká . Niekto už ho mal dvakrát a je trikrát opichany . Ťažko však vysvetľovať ľuďom “ od stola “ keď vo vojne nikdy neboli . To ako keby si vysvetľoval vojakovi v zálohe aké je to byť v priamom ohrození života , obetovať sa za spolubojovníka , niesť ťarchu svedomia keď zabijes … tak sa ešte raz zamyslí a potom dávaj “kvetnaté reči “o rozdeľovaní bajkerov . V prvom rade si ako ja občan a až potom dajaký výletný bajker .


Naposledy upravil Ramon1 dňa 18.11.2021 - 19:59:13, celkovo upravené 1 krát.

18.11.2021 - 19:52:10
515
Lubik napísal:
...ja o voze ty o koze
Myslím to urážanie, osočovanie, nadávanie do dezolov každému, kto nieje očkovaný.


Toto je dalsi problem, ze politici umyselne rozdeluju spolocnost, vyvolavaju nevrazivost, rovnako media. A vidno to krasne tu na fore, ludia co by za normalnych okolnosti nemali navzajom ziadny problem sa idu pozabijat.
18.11.2021 - 19:56:23
13
MUDR. Bendová: Záujem o očkovanie je zrazu obrovský. Čím to asi bude?https://www.facebook.com/janabendova/posts/2696440923992424
18.11.2021 - 19:58:11
00
Tiez si myslim, ze Ramonova retorika je objektivne prehnana, ked to porovnavame s 'beznou diskusiou'. Avsak chapem ho, lebo toto prenho ako lekara v prvej linii nie je bezna diskusia o beznej situacii. Nemyslim, ze ide niekoho pozabijat (naopak), iba je frustrovany z toho, ze si niektori ludia vytvaraju alternativnu realitu, a ta ma prudko negativny dopad na zivoty nas vsetkych. Aj ja som.
18.11.2021 - 20:09:18
212
... podľa mňa sú to urážky
HOWK
18.11.2021 - 20:11:50
11
Poraďte, podľa MZ sa neodporúča tretia dávka po dvoch dávkach a prekonaní. Ja to mám opačne- Covid a 2x vpich. Čo s tým?
18.11.2021 - 20:13:28
00
V čom konkrétne? Že pomenuje veci tak ako reálne a dokázateľne sú a pomenuje ich bez toho, aby niečo prikrášloval? Pri pive si tiež nepoviete "Milan, nestotožňujem sa s tvojim tvrdením", ale skôr "Milan, tebe j**e". A tak je to správne. Keď niekomu j**e, treba mu to povedať jednoducho!
18.11.2021 - 20:14:53
023
Sesulak napísal:
Toto skatulkovanie mam rad... Staci byt zaockovany a hned mas pocit, ze si nieco viac :muscle: Ako malo ti staci. Ja nie som zaockovany a ani niektori moji kamarati a teda si myslim, ze ziadny dezolat, ani antiwaxer nie som a ani oni.
Mam vsetky dolezite ockovania a aj som sa daval pre istotu ockovat, ked som cestoval do rizikovej krajiny (Mexiko - brusny tyfus). Nevidim najmensi dovod, aby som si dal momentalne vakcinu proti covidu (jedine, kedy som uvazoval o vakcine kvoli pcr testovaniu, je cesta na Seychely, kde chodim pravidelne, ale momentalne su pravidla aj v leteckych spolocnostiach nastavene tak, ze aj ockovani sa testuju, takze ockovanie by nic neriesilo). Rodicia, ktori su rizikova skupina su zaockovani.

Poriadne tazke to urcite mat nebudem. Nic sa pre mna nemeni. V podstate si vystacim so vsetkym doma. Vsetko mam doma, zamestnavatel som ja sam, nepotrebujem nikde chodit, takze pre mna sa nic nezmeni. A takychto ludi je v mojom okoli velmi vela, nie su to ziadni dezolati ani chudaci a hlavne sa nepotrebuju pri prvej prilezitosti spravat povysenecky.


Môže ale prísť doba kedy sa zistí že počas pandémie šírili zaočkovaní vírus menej. Strelím blbosť - že napríklad mali o niečo menšiu vírusovú nálož pre lepšiu imunitu ktorá viac likvidovala vírus a potom už to nebude že jedno či zaočkovaný alebo nezaočkovaný. Jedni z nich majú na svedomí viac úmrtí - kedže viac šírili vírus.
18.11.2021 - 20:17:28
00
. podľa mňa sú to urážky
HOWK...
Nie su. Ma s vami/ nami, neskutocnu trpezlivost, aj ked svojsķym sposobom . Argumentuje,vysvetluje preco je to tolko zatracovane ockovanie dolezite. A snazi sa to vyargumentovat aj mentalne poddimenzovanym ( dezolatom ? ) jedincom, namiesto toho, aby ten cas venoval rodine, alebo sam sebe ( oddychu)


Naposledy upravil jaro1 dňa 18.11.2021 - 20:24:16, celkovo upravené 1 krát.

18.11.2021 - 20:22:38
28
Sesulak napísal:
Nevidim najmensi dovod, aby som si dal momentalne vakcinu proti covidu...

Ja len taku fakticku poznamku - s tymto Tvojim pristupom ten dovod zda sa uvidis az ked uz bude na ockovanie neskoro. Lenze ked uz budes nakazeny a bude sa Ti zhorsovat stav, tak uz nebudes mat moznost to prehodnotit a dat sa zaockovat. Uz budes moct len cakat a dufat, ze nie si jeden z tych mladych a zdravych, ktori zomieraju po par dnoch ako ten basketbalista: https://sport.pravda.sk/loptove-hry/clanok/603451-seda-tvar-cervene-pery-maslikova-sestra-vravi-ze-covid-ho-zozral-za-tri-dni/
18.11.2021 - 20:23:42
01
Ono sa nechápe, že prečo očkovaní na prvom mieste. Pretože, keď sa budú stretávať len očkovaní a nakazia sa, tak si môžeme povedať, že sme spravili čo sme mohli a nemôžeme žiť 20 rokov v lockdowne. Pár ľudí zomrie, ale to je očakávateľné.
Áno, v určitom momente musíme zatiahnuť brzdu aj u očkovaných, ale je to len preto, že ich nie je dosť. Dosť ich bude vtedy, keď bude v nemocnici 80 percent zaockovaných, ale to by bolo na covidovych oddeleniach nie 2900 ale 290 pacientov...


A celý tento humbuk je len preto, že neumierajú deti. Inak by bola ockovanosť na 120 percent...


Naposledy upravil Hazard dňa 18.11.2021 - 20:27:58, celkovo upravené 1 krát.

18.11.2021 - 20:25:31
01
Podobne ako Zoidberg, Ramon sice ma brutalny slovnik (tiez je to viac ako za normalnych okolnosti zvladam,ale terazurcite nie su normálne okolnosti a chapem ho/Ta), len by som doplnil, ze nie on rozdeľuje (ked tak,tak vajatajuci politici a ini akozeodbornici) a hlavne, prosim uvedomme si, kto vacsinovo zaplna nemocnice (ci presne v pomere 4:1,alebo este horšom je takmer nepodstatny fakt)
18.11.2021 - 20:27:05
01
Vysledky akcie LIDL :- https://domov.sme.sk/c/22786318/koronavirus-lidl-covid-antiruskar.html
18.11.2021 - 20:33:36
00
mohli ho radsej napojit na rajsky plyn... a dovidenia

#polarizaciaspolocnosti
18.11.2021 - 20:35:44
00
keyboard_arrow_up