Sasulnik popieranie Ruskej agresie nie je "iny nazor" ale ignorovanie faktov.
23.02.2022 - 14:28:32
013
Akých faktov?
23.02.2022 - 14:29:57
00
dialog v Ruskej praxi

Vladimir Putin vyhlásil, že Rusko je pripravené na dialóg a hľadanie diplomatického riešenia, čo sa týka Ukrajiny, no zároveň zdôraznil, že ruské záujmy a bezpečnosť občanov sú pre Moskvu „bezpodmienečné“. (guardian, tasr)
23.02.2022 - 14:32:53
00
Takých faktov, že si doslova so všetkými vytrel riť
23.02.2022 - 14:37:53
03
inak povedane... podme sa rozpravat ale ja vas prefackam kedy sa mi zachce. to su dialogy vo Voloďovom podani.
23.02.2022 - 14:39:06
00
Sasulnik napísal:
Akých faktov?

ze ruski vojaci neobsadili krym. ale dostali za to vyznamenanie napriklad... ze zostrelenie mh17 nebola agresia ale zelanie prijemneho letu... ze 14000 ludi co zomrelo na vychodnej ukrajine odkedy tam prisli fesaci na dovolenku nie je agresia ale prianie pekneho dna.

do <> to vazne niekto pricetny polozi takuto otazku?
23.02.2022 - 14:39:18
015
double napísal:
....čo sa týka socializmu ja ho neobhajujem lebo výroba na sklad a zahraničná politika viedli k tomu že sa to cele zrútilo. Ale povedzte mi kto by dnes postavil vážsku kaskádu ked sa tam bojuje a hladaju peniaze na jeden cyklomost cez Váh. Nebyt nej máme záplavy každý druhy rok. Kto by dnes začal tavat Liptovsku maru ved by ho sukromníci zabili. Kto by dnes staval sidliská a lacne byty ked može developer si nahodit 50% maržu kedže dopyt je. Dnes už nieje šanca pre 18ročnych si zarobit za život na vlastné bývanie. A ešte tym ludom povieme kto nato nemá máš spolu mal si sa lepšie učiť ty dezolát. Kolko sa stavali Jaslavské a kolko sa stavaju Mochovce a ako sa tam za tu dobu nakradlo. Nehovoriac o všetkých tych verejnych budovách ktoré dnes su v katastrofalnom stave ale postavené za socializmu. Ale zato víl a hotelov pribudlo dostatočne. Nehovorte mi ,že nemám aspoň niekde pravdu. Treba veci vnímať v širšom kontexte a počúvať vždy aj druhu stranu inak ako som už povedal stanú sa z nás všetci extrémisti presvedčení o svojej pravde.


Prepáč, ale to sú také bludy čo tu píšeš, že sa nedá na to ani reagovať.. Chceš povedať že len pár km od nás smerom na západ, tam kde sa "nebudovali krajšie zajtrajšky" sa nič nepostavilo, žiadne vodné elektrárne, ľudia nemajú kde bývať, samá zášť a nevraživosť[?
Po vojne sme mali rovnakú štartovaciu čiaru, dokonca bola CSR ekonomika niekoľko rokov po vojne výkonnejšia, ako v Rakúsku, či v spustošenom Nemecku.
S nástupom socializmu prišla len stagnácia a úpadok. To čo tu máme teraz sú už len následky z ktorých sa budeme vyhrabávať ešte veľmi dlho..

Pre ilustráciu:
dam.nmhmedia.sk
23.02.2022 - 14:45:02
1121
ak niekoho uz posledny graf nepresvedci, ze zapadna europa je to kam by malo Slovensko smerovat ekonomicky, spolocensky a hodnotovo tak uz nic.

TOME mas odomna srdcoj
23.02.2022 - 14:56:56
20
mna by len zaujimalo bez podrypavania - kam sa stym rastom, pohodlim a "bohatym" zivotom chcete dostat? ci niekto rozmysla co je este dlhodobo udrzatelne a co uz nie. aby vasi potomkovia tieto grafy "rastu" neukazovali ako grafy ich upadku.
23.02.2022 - 15:10:31
03
Všimol som si, keď niekto ide zavesiť totálnu hovadinu, tak povinný obsah je:
- Treba veci vnímať v širšom kontexte a počúvať vždy aj druhu stranu
- vidieť veci v širších súvislostiach
asi to tiež bude v príručkách.
23.02.2022 - 15:10:57
04
GustoO bez rastu by sme sa nedostali ani do jaskýň, skončili by sme ako potrava
23.02.2022 - 15:14:28
04
ved to je v pohode - ale mne ten rast pride nekonecny - hlavne ten americky sen - a pride mi ako utopia. a ludia su zmasirovani (ja by som to slovo nepouzil, ale objavuje sa tak casto ze tomu porozumie kazdy) kvalitne.
pisal som o udrzatelnosti - nie aby sme sa vratili do jaskyne.
23.02.2022 - 15:24:12
00
Gusto0 napísal:
mna by len zaujimalo bez podrypavania - kam sa stym rastom, pohodlim a "bohatym" zivotom chcete dostat? ci niekto rozmysla co je este dlhodobo udrzatelne a co uz nie. aby vasi potomkovia tieto grafy "rastu" neukazovali ako grafy ich upadku.

Po rastoch sú vždy aj pády. Tak to bolo aj bude. A si predstav, ze by bol len úpadok. Čo myslíš, kupoval by si si komponenty za stoviek korún/€/USD/RU ak by si len padal? Kam by si sa až dostal? Predal by si obličku aby si uživil sám seba či rodinu.
A či niekto rozmýšla čo je ešte dlhodobo udržatelné?! Opýtaj sa aktuálne Putina čo by tak mohlo byť udržateľné a za akú cenu, v akej spoločnosti..... Nejaká udržateľnosť dosť súvisí s pokrokom, vedou a koniec koncov i vojnami či klimatickými zmenami.... Som proste filozofko. :)
23.02.2022 - 15:27:44
02
hej hej už vypínam notifikácie a idem na lyže. Ale raz za dva roky si takto vyvetrat svoju flustraciu snad môžem. Celkom sa divím že to takého Blahu už tolke roky každy den zo dva dlhosiahle monology vypustit stále baví a ludia mu to tam lajkuju a čítajú ako besní aj ked v ich životoch sa nič nezmení teda možno ešte k horšiemu ale radi si vypočuju svoju pravdu ale je to take isto ako čitatelia sme a dennikn.:)
23.02.2022 - 15:27:59
02
Ani to nie je pravda, diskusie na sme pod článkami sú veľakrát kritické k autorom článkov a ostávajú tam, na rozdiel od blahu kde akýkoľvek odpor je okamžite zmazaný
( posledná verzia čo som čítal že tam bude asi až 15 modov )
23.02.2022 - 15:33:33
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up