Ja uz som tie moje omlatil kade tade a par krat som myslel ze su KO ale poskrabane ich nemam na skle.
23.03.2022 - 20:46:45
00
user_id napísal:
Tento sposob nabijania hodiniek sa mi paci :lol:
Príloha:
image_2022-03-23_120122.png

Konecne je slnecne ziarenie dostatocne intenzivne.

Bežná vec. Klasické Citizen hodinky tak nabíjam. Ináč sa nabiť ani nedajú. Zhruba raz za rok keď hlásia slabú batériu ich dám na dva dni na parapet a sú nabité. Tiež keď chcem zosynchronizovať čas ich tam dávam na noc.
Za 10 rokov zafírové sklíčko bez škrabanca, ale na oceľovej lunete sa nejaký škrabanec dá nájsť.
23.03.2022 - 23:13:40
00
Som si vsimol rozpor v zobrazovanych info. Zatial co pri solarnom nabijani indikator vpravo ukazuje narastajuci pocet dni vydrze, indikator nabitia baterie vlavo sa nijak nemeni.
Mate niekto podobnu skusenost?

Prílohy:

IMG_20220324_105618566.jpg
IMG_20220324_105618566.jpg 157.5 KiB 4 thumb_up0thumb_down

24.03.2022 - 11:15:36
00
podrz tlacitko menu tam sa zobrazuje stav baterie v % ...raz som to sledoval, ked som bol doobedu na slnku, tak pocet dni nabehli skor (asi nejaky prepocet kedy hodinky rataju, ze budes natom slnku nadalej), pritom sa bateria nabila asi o 2%...bola to taka dvojhodinova prechadzka a stale som do toho tukal...mozno keby sa stym stale nehram, tak by nabehlo aj viac %...kazdopadne je to zaujimave, mat vecer viac nabite hodinky , ako rano pri beznom pouzivani (v takom istom rezime mi suunta 9 za den zozrali aj 15% baterie) ...
24.03.2022 - 12:15:27
00
user_id napísal:
Som si vsimol rozpor v zobrazovanych info. Zatial co pri solarnom nabijani indikator vpravo ukazuje narastajuci pocet dni vydrze, indikator nabitia baterie vlavo sa nijak nemeni.
Mate niekto podobnu skusenost?


to NIE JE rozpor ...
indikator vlavo ukazuje na kolko % je nabita bateria, indikator vpravo ukazuje kolko ti ta bateria vydrzi pri AKTUALNOM nastavení a podmienkach, t.j. ukazuje ze vydrzi 15 dni pri nepretrzitom aktualnom solarnom nabijani ... akonahle das hodinky mimo slnka, 15 dni sa hned zmeni na ine cislo (mensie) ...

to je rovnakky princip ako ked si pri danej urovni baterky zapnem/vypnem nocne meranie okyslicenia ... tiez sa mi zmeni vydrz pri tom istom stave baterky
zrejme solarne nabijanie nedokaze nabit bateriu na 100, len predlzuje vydrz, t.j. cast aktualnej spotreby sa pokryva zo slnka a nie z baterky :)
24.03.2022 - 12:54:16
14
vlastoch prvu cast mas pravdu, ale v druhej uz nie...ako pisem vyssie baterka sa aj dobija...mam to vyskusane..treba pozriet percenta a dat hodinky na slnko a uvidis ze stupnu...
24.03.2022 - 15:10:17
00
ale toto je 1. generácia Solar. keď som ich mal, tiež mi prišlo, že slnečná energia len poháňa hodinky a nedobíja baterku, v nových Solar už aj dobíja
24.03.2022 - 18:47:07
00
Tesak napísal:
neexistuje na zafirovom sklicku..... ja nosim uz 10 rokov len hodinky so zafirovym sklickom... nonstop.... zvaram, brusim, nonstop na ruke..... predtym Festiny s tvrdenym kremikovym sklom.... funguju ale vyzera sklicko jak po vybuchu..... odkedy zafit (Luminox a Garmin) ani skrabancek...

lunetu mas jak novu, hodinky jak nove a na omietke si urobil skrabanec na zafirovom sklicku.... hmmm


takze podla teba som si to vymyslel? mám ti poslať aj komunikáciu so zákazníckou podporou, v ktorej som v januári 2020 zisťoval možnosť reklamácie, keď sa mi "nepoškriabatelné" zafírové sklo poškriabalo, zatiaľ čo na Tissot-och, ktoré som nosil 7 rokov nebol ani škrabanec, ale luneta vymenená?
Ja neviem čo majú ĺudia posledných pár rokov stále tendenciu niečo a niekoho spochybňovať.
(som sa opustil)

Btw "zachránilo" ma, že mi rok na to prestala fungovať v hodinkách wifi, takže mi ich vymenili za nový kus (áno, aj k tomu mám dokumentáciu...). Na týchto som ale zase doškrabal lunetu pri páde...

Edit: normálne som si dal tú námahu a našiel tú komunikáciu v mailovej schránke. Posielam v prílohe. Mená som si dovolil anonymizovať.

Prílohy:

IMG_20170128_221058.jpg
IMG_20170128_221058.jpg 58.5 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2022 - 20:14:49
01
sorcerer napísal:
ale toto je 1. generácia Solar. keď som ich mal, tiež mi prišlo, že slnečná energia len poháňa hodinky a nedobíja baterku, v nových Solar už aj dobíja


ach jaj, treti krat sa idem opakovat, tiez mam 1. g. solar a mam to odskusane, SLNKO TU BATERKU AJ DOBIJA...ked sa ma niekto opyta ako casto nabijam, tak neviem, lebo si nepamatam, kedy som naposledy nabijal...je to tak cca ku dvom tyzdnom pri pouzivani gps cca 8h tyzdenne...
24.03.2022 - 21:01:04
01
to mi ale nejako nevychádza. štandardná výdrž Solar 1 je 24 dní bez slnka, 54 dní som slnkom. ak nabíjaš každé 2 týždne pri 16 hodín s GPS tak slnko baterku len šetrí. nepíšeš či máš zapnutý senzor PulseOX, tam je to potom inak, spotreba baterky je väčšia. keby slnko dobíjalo mali by predsa uvádzanú neobmedzenú výdrž ako Instinct 2 Solar.
24.03.2022 - 21:25:11
00
24dni je vydrz bez slnka a hlavne bez gps a neviem v akom rezime, ja mam hodinky na ruke nonstop spojene s mobilom...ja realne tym hodinkam cez tyzden toho slnka velmi vela nedavam..vravim skusal som to, ale bezne zijem v kancli a slnko zazivaju hlavne cez vikend....vydrz pri gps je nejakych 30h, cize mojich 8 hodin gps ztych 24 dni uberie kolko? to uz necham na teba :) ...zapojil som sa do toho len kvoli zavadzajucim info, ktore som chcel vyvratit...ps: podla toho co som odsledoval, tak instinct solar, keby pracujes len von pri aktualnom pocasi (cize su nonstop vystavene slnku a NEPOUZIVAS GPS, tak nemusis nabijat mozno nikdy, ale take podmienky realne nedosiahne nikto)
24.03.2022 - 22:08:45
01
Zaujimavy odhad vydrze :lol:

Prílohy:

IMG_20220328_102454736_HDR.jpg
IMG_20220328_102454736_HDR.jpg 247.38 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2022 - 11:16:02
01
Chlapci, to solárne nabíjanie hodiniek nieje také jednoduché povedať, či dobíja baterku alebo nie, aj to, prečo nepíšu, že by mala byť so solarom neobmedzená výdrž. Solar samozrejme dobíja aj baterku, len iná spotreba hodiniek je počas aktivity a iná keď máte hodinky v stave, že vám meria iba tep, resp. máte spojenie s mobilom cez bluetooth.
Nikdy nevyužijete solárne nabíjanie na 100%, to by ste museli mať vždy otočený display hodiniek kolmo k slnku.
Za ďalšie si treba rozobrať aký silný je solár v hodinkách (vo Wp=Wattpeak- t.j. maximálny výkon soláru, ktorý je dosiahnuteľný iba za ideálnych podmienok) a aká je spotreba hodiniek vo Wattoch pri jednotlivých režimoch hodiniek. Dovolím si tvrdiť, že solar je natoľko slabý, že aj keby ste dosiahli ideálny stav nabíjania hodiniek (aj batérie), tak aj tak by sa vám po čase baterka v hodinkách vybila. Možno nie v prípade, keby ste ich používali naozaj bez zapnutého GPS, bluetooth a saturácie, čo žerie baterku najviac= tieto snímače, resp. chipy majú najváčšiu spotrebu, väčšiu ako je dodávaný solárny výkon v ideálnom stave. Kto má na to chuť a nervy, kľudnr sa dajte na tuto niekoľko mesačnú cestu ?.
Predchádzajúca rada fénixov (6), už mala solár, ale bol taký slabý, že vám nedobilo totálne vybitú baterku ani natoľko, aby ste hodinky mohli zapnúť, bolo to skôr ako reklamný ťah na zákazníkov, na úkor toho, že solar sa nedal kombinovať so sapphirovým sklíčkom. O dva roky sa už zrazu dá a fenix 7 vyrobili so solarom a sapphirovým sklíčkom??? ?
Určite dôjdeme aj do štádia, že solárna vrstva bude pokrývať celú plochu displaya, bude priehľadná a dobije vám aj pripojený mobil cez kábel ?, ale na to si ešte počkáme pár generacii či už fénixov alebo instinctov.
29.03.2022 - 19:36:46
00
solar uz teraz pokryva celu plochu, akurat ze cast ktora je zakryta displejom ma len 7 resp 10%tnu ucinnost (pri zafire to je 7%)
30.03.2022 - 08:34:05
01
mňa akurát trochu udivuje, že kým bola výdrž F6 bez solaru v režime smart hodiniek 14 dní a so zapnutým oxymetrom 10 dní, pri Instinct 2 je to 28 dní a so zapnutým oxymetrom rovnako "iba" 10 dní.
01.04.2022 - 07:37:08
00
keyboard_arrow_up